Login lub e-mail Hasło   

Odezwa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://fakt.brukowiec-story.com/?s=odezwa&x=0&y=0
Zacząłem wierszem Czesława Miłosza, który wspaniale obrazuje skutki działania axlowskiego dziennika Fakt w naszym kraju. Czyje krzywdy? Wszystkich nas..
Wyświetlenia: 789 Zamieszczono 24/12/2009

2009.11.16 00:53 Odezwa

Który skrzywdziłeś (FAKTycznie)

Który skrzywdziłeś człowieka prostego
Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając,
Gromadę błaznów koło siebie mając
Na pomieszanie dobrego i złego,

Choćby przed tobą wszyscy się skłonili
Cnotę i mądrość tobie przypisując,
Złote medale na twoją cześć kując,
Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli,

Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta
Możesz go zabić – narodzi się nowy.
Spisane będą czyny i rozmowy.

Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.

Zacząłem wierszem Czesława Miłosza, który wspaniale obrazuje skutki działania axlowskiego dziennika Fakt w naszym kraju. Czyje krzywdy? Wszystkich nas – zatrudnionych w Fakcie dziennikarzy, czytelników, reklamodawców, przedstawicieli innych tytułów prasowych. Kilka lat temu po raz pierwszy usłyszałem o Axel Springer. O niesamowitych umiejętnościach adaptacji tego koncernu. „Tam, gdzie inni zwijają interes, wchodzi Axel i odnosi sukces” – Tak mi powiedział kolega biznesmen. Uwierzyłem w ten geniusz biznesu.

Dziś wiem, na czym to polega. Każde kółko tego mechanizmu jest wymieniane bardzo szybko – na tańsze. Taka jest polityka firmy. W styczniu zatrudniamy 50 dziennikarzy, w czerwcu zwalniamy 30. Ocaleni są zadowoleni, że to ich nie dotknęło. Na miejsce zwolnionych są nowi… I tak na okrągło…

Nie odkrywam tu żadnej Ameryki – przynajmniej nie wobec tych, którzy zetknęli się z Faktem na swojej drodze zawodowej. Wraz z kolegami zamierzamy założyć Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych przez Fakt. Zgłoszenia do tego stowarzyszenia prosimy podsyłać na antyfakt@gmail.com Możecie zgłaszać się nickami – przy opisaniu swoje historii. Jest to ważne – szykuje się zbiorowy pozew o mobbing, dołącz…

Dawid przeciwko Goliatowi

Podobne artykuły


37
komentarze: 78 | wyświetlenia: 69798
28
komentarze: 13 | wyświetlenia: 2710
28
komentarze: 44 | wyświetlenia: 6114
16
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9863
74
komentarze: 26 | wyświetlenia: 9352
11
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1501
35
komentarze: 87 | wyświetlenia: 4407
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23163
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9444
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6669
25
komentarze: 4 | wyświetlenia: 26550
24
komentarze: 8 | wyświetlenia: 9565
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18201
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Gratuluję przypływy "pomyślunku". Tylko czemu nie pójdziesz z tą wzruszającą historią na swojego blogaska, zamiast zanudzać świat swoimi "odkryciami"?

Nikt nie odkrywa ameryki, tylko, wydaje mi sie, ze tylko nam udalo sie na blogasku doprowadzic, ze byl cytowany przez wiekszosc mediow w tym dziwnym kraju. Gdzie tacy frustraci jak Piotr Grunt musza zanudzac swoimi komentarzami, ktore nic nie wnosza od dyskusji. No ale Piotr Grunt jest najmądrzejszym Eiobowym Guru :)

Dlaczego tu jestem, własnie dlatego by tacy Piotrowie mogli o swoich odkryciach w moim profilu komentowac, czyli jednak wrazenie zostalo wywolane.

Dziękuję ci po stokroć, twórco nawozu pod piękne kwiaty mych komentarzy. ;)

Ups tak smakuje w Twoim wydaniu Kołakowski. Sądzę, ze jedynie dla podniesienia swojego ego umieściłeś ów cytat. Pospaceruj jeszcze w świecie wolnym od ilorazu inteligencji.

Tzn jak smakuje Kołakowski? Bo przyznam szczerze że dotychczas nie konsumowałem ani kawałeczka, a z twojego postu to nijak nie wynika.
Ale styl FAKTycznie masz strasznie bulwarowy, tego nie sposób ci odmówić. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska