Login lub e-mail Hasło   

Maria - cudowna Boża wybranka !

Wiem, czym dla katolika jest sprawa dotycząca cudownej osoby, jaką była Maria. Wiem jak wielką miłością katolicy darzą tą wybraną do pewnego celu osobę. Kiedyś, bardzo dawno tem...
Wyświetlenia: 1.382 Zamieszczono 26/12/2009

 

Wiem, czym dla katolika jest sprawa dotycząca cudownej osoby, jaką była Maria. Wiem jak wielką miłością katolicy darzą tą wybraną do pewnego celu osobę. Kiedyś, bardzo dawno temu, również byłem katolikiem, i osoba Marii, powiem szczerze, była dla mnie – najważniejsza. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że pod zewnętrzną cudowną sylwetką tej kobiety, znajduje się człowiek, który miał wypełnić jakąś Bożą Wolę, zestarzeć się i po prostu umrzeć. To nikt inny jak człowiek na przełomie swoich pewnych dziejów, zmienił oblicze tej kobiety, i umieścił ją bardzo wysoko. Jak wysoko? Wszyscy bardzo dobrze wiemy. Niezrozumienie tego problemu u ludzi polega na tym, że osoba Marii utożsamiana często z tak zwaną rodzicielką, matką, macierzyństwem i osobą godną szacunku i zrozumienia, została wywyższona przez ludzi (kult) do rangi wyższej od swego Syna Zbawiciela, Któremu służyła wiernie do końca swego życia. Miliony ludzi, zwracający większą uwagę na zewnętrzny wizerunek tej osoby a nie na biblijny, zostało zwiedzionych, nie dostrzegając w niej osoby, która miała do wykonania pewne zadanie, jak np. Jan Zanurzający czy inni Boży wybrańcy.

Miliony kobiet na całym świecie z zapartym tchem kieruje swe niezgodne modlitwy do Marii, która według Prawa Bożego, podczas drugiego Przyjścia Pana Jezusa odziedziczy zbawienie. O, jak potężna jest symbolika Maryjnego Objawienia:

...Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego. I Anioł odszedł od niej.

 …Służebnica Pańskasłużebnica Pańska....Warto zapamiętać!

 Któż to zrozumie? Komuż oprócz Marii było to jeszcze objawione, czy żyli w tamtym czasie ludzie którzy rozumieli doskonale proroctwo Izajasza mówiące:  Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.

Tak, znam takich i dziękuję Panu, że mogę ich przedstawić. To oni, Magowie, którzy przyszli oddać pokłon Panu Jezusowi!  To oni kierowani Nadziemską Siłą im tylko znaną, zmierzają z odległych zakątków ziemi do miejsca wyznaczonego , by oddać pokłon Temu , Któremu on się należy.

 ... Gdzie jest ten nowo narodzony król żydowski? Widzieliśmy, bowiem gwiazdę jego na Wschodzie i przyszliśmy oddać mu pokłon.

 …Oddać mu pokłon.... oddać mu pokłon....Warto zapamiętać!

 Komu tak bardzo zależy na tym, by z Marii, służebnicy Pańskiej zrobić osobę Niebiańską wysłuchującą swoich wiernych!? Komu tak bardzo zależy na tym by zamiast Zbawicielowi, oddawano pokłon Marii!?

 Kto o to tak walczy?  Kto? Powiem - kobiety, to one uwielbiają symbol cudownego macierzyństwa i sprawy bliskie swojego serca, syn, córka, wychowanie, miłość. Pod tymi właśnie pięknymi i jakże miłościwymi hasłami, (ale trzeba umieć je oddzielić) zakradł się ktoś niewidoczny, ktoś, komu bardzo zależy na tym, by Imię Pana Jezusa zostało zepchnięte na bok. Ten ktoś to mistrz ciemności, taktyk, który potrafi niesamowicie grać na ludzkich uczuciach i je wykorzystywać. Ten zły demon, który kusił mego Pana na pustyni, wszedł w serca wielu miliardów ludzi na całym świecie i zamknął je, osobą Marii, a nie Pana Jezusa!

 Nie zachowujmy się jak ślepcy, otwórzmy oczy, kontynuujmy to, co powiedziała cudowna Boża wybranka....Oto ja służebnica Pańska, kontynuujmy to, co zrobili Magowie i oddajmy pokłon Temu, Który Jest Drogą, Prawdą i Życiem.

 Nie bądźmy podobni do Ewy, która pierwsza skosztowała zakazany owoc, nie bądźmy podobni do tych kobiet, które pokazują nam, co jest dobre, według ich upodobania a nie Boga. Nie kierujmy się emocjami macierzyństwa, które zacierają i przewyższają to, co miało być prawdą, a stało się oszustwem.

Nie obrażajmy Boga swoimi ludzkimi wymysłami opartymi na wywodach świata. Prośmy Pana Jezusa by w naszych sercach zaświeciła duchowa gwiazda, Jego Gwiazda, jak mówi pismo,  która być może po raz drugi zaświeci nam i pokaże , jak bardzo się myliliśmy, i jak bardzo Go obrażaliśmy.

 

 ….A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.

 

Podobne artykuły


18
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2284
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 977
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1002
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 539
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 763
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1075
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 801
9
komentarze: 6 | wyświetlenia: 530
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 586
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 581
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 456
8
komentarze: 3 | wyświetlenia: 481
8
komentarze: 101 | wyświetlenia: 577
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Były już artykuły na ten temat. np. ten http://eiba.pl/2ax2
Ale warto ten temat kontynuować i przypominać prawdę, gdyż kult Marii jest w Polsce równie popularny co irracjonalny.
Pozdrawiam.

  57kerenor  (www),  26/12/2009


Poruszyłeś dobry temat.

W katolickiej Polsce, rola ``Marii``, właściwie zajmuje miejsce niemal Boskie.

Gdyby ta wspaniała, wybrana kobieta, mogła dzisiaj spojrzeć na licheńską bałwochwalczą bazylikę, poświęconą jej osobie, to chybaby się popłakała.

To przecież Temu, Którego urodziła, należą się hołdy i pokłony. Tylko Panu Jezusowi, taka Jest Wola Ojcowska.

Z

...  wyświetl więcej

  tadeusz,  26/12/2009

57kerenor - popełniacie taki sam błąd w stosunku do Jezusa jak oni w stosunku do Marii.Można by to ująć powiedzeniem "przyganiał kocioł garnkowi ..."

@tadeusz dałem Ci + ale ci odszczepieńcy skasowali go -.:)

  57kerenor  (www),  27/12/2009

Witaj ``oculus``

Jak sam wiesz, punkty, plusy, czy minusy, dawane komuś na eiobie, nie powinny być wyrazem zemsty, lecz mogą być wyrazem emocji.

Tak też stało się i tym razem. Zauważ jednak, że wcale Twój ``plus``, nie był przeze mnie skasowany, lecz, dając ``minus`` Tadeuszowi, ja również, dałem upust swoich emocji, w sposób dozwolony przez zasady panujące na eiobie.
Chyba

...  wyświetl więcej

  tadeusz,  27/12/2009

@57kerenor - "oddawanie czci Zbawicielowi, nie tylko, że ma podstawy Biblijne, ale stanowi również, wypełnienie Ojcowskiej Woli, ponieważ Bóg Ojciec, WSZYSTKO Przekazał Swojemu Synowi" - tylko że to jeszcze nie powód aby stawiać Jezusa na równi z Wszechmocnym.Jezus jest stworzeniem Bożym,gliną a Bóg Ojciec Garncarzem, stawianie gliny na równi z garncarzem jest bluźnierstwem! Boli mnie to tak samo ...  wyświetl więcej

Do @oculus Nie punkty są tu najważniejsze ale dzięki :-)

  57kerenor  (www),  27/12/2009

Witaj Tadeusz

Nigdy, powtarzam, nigdy, nie stawiałem Boga Ojca, na równi z Panem i Bogiem, Jezusem Chrystusem.
Nie wiem, skąd czerpiesz takie wiadomości? Bóg Ojciec, Ukształtował Syna Swego, Słowem i Potęgą Swojej Mocy.

Syn Boży, zawsze, powtarzam, zawsze, poddany Jest Ojcowskiej Woli. Pan Jezus Podkreślił, ową zależność Syna, względem Ojca, zdaniem: ``Mój Ojciec Jest Większ

...  wyświetl więcej

  tadeusz,  27/12/2009

@57kerenor "Na krzyżu Umarł, Pan Bóg Tadeuszu, Pan Bóg, rozumiesz to?" - nie rozumiem bo to kłamstwo.Bóg Wszechmogący dostarczył okup za grzeszną ludzkość, równowartość, życie doskonałego człowieka Jezusa za bezmyślnie stracone życie doskonałego człowieka Adama.Życie za życie.Śmierć boga za życie człowieka nie bylaby odpowiednim okupm.Jezus zgodził się na przyjście na ziemię, przychodząc z dziedzi ...  wyświetl więcej

Tadeusz napisał : nikt nie będzie bluźnił nazywając Jezusa JHWH, tyle,rozpisałem się ..........
........................................................................................................

No masz rację Tadeusz, na pewno nie jest żadnym bluźnierstwem gdy powiesz że Pan Jezus jest YHWH ! To nie jest żadne bluźnierstwo , to fakt !

................Albowiem dziecię n

...  wyświetl więcej

  tadeusz,  28/12/2009

@szymbla60, odnoszę wrażenie, że nazbyt często w waszych komentarzach slyszę Izajasza, no cóż spodobał wam się ten fragment, szkoda tylko że nie do każdej dyskusji te słowa pasują.Wróćmy jednak do tetragramu Imienia Bożego, problem polega na tym, że żydzi nie zapisywali samogłosek.Dlatego jedni się upierają, że chodzi o imię Jehowa drudzy, że Jahwe, nie to jest jednak dla mnie najistotniejsze.JHW ...  wyświetl więcej

O, tak masz rację, jak my często cytujemy Izajasza tak ty z taką samą, no powiedźmy ,,wytrwałością,, stajesz ,,okoniem,, do biblijnego proroka. Nie wiem , często zadaję sobie to pytanie: co wam świadkom, złego zrobił Zbawiciel , że tak Go nienawidzicie?

  tadeusz,  28/12/2009

O jakich świadkach piszesz? o jakiej nienawiści? ja staje okoniem do proroka?nie wiem ci Ci się ubzdurało i nawet nie chcę wiedzieć.

  feniks57,  29/12/2009

Po lekturze artykułu i komentarzy dochodzę do wniosku , że tylko patrzeć jak chrześcijanie z różnych odłamów tej religii zaczną się bić. Stoję z boku tego wszystkiego i chętnie popatrzę ;-))))

Nie zapomnij o popcornie i paluszkach, he he

  feniks57,  29/12/2009

Już się w to zaopatrzyłem;-))))) a i w trąby jerychońskie dla lepszego efektu kibicowania też.

  Elba,  29/12/2009

Ciągle jeszcze nie znamy prawdy, pojawia się wiele pytań i watpliwości dotyczących roli kobiet o imieniu Maria w życiu Jezusa. Znalazłam w internecie ciekawe wyjaśnienie.
A mianowicie w Judeii za czasów Jezusa, osoba przygotowana do roli żony otrzymywała imię MARIA. Maria oznaczało –ŻONA. Z tego powodu w ewangeliach jest taka wielość Marii, dla zatarcia śladów i zmylenia wiernych, zlikwidow ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  29/12/2009

Elbo

Napisałaś:
``Powoli technika pozwoli odtworzyć pamięć tamtych czasów i określić, która Maria Magdalena, była tą najbliższą sercu Jezusa, czyli JEGO ŻONĄ.``

Przepraszam, to moja wina, że pisząc z Tobą, wysnułem fałszywe wnioski, myśląc, że zależy Ci na dyskusji o Panu Jezusie i Wychwalaniu Jego Boskiej Osoby.

Myślałem, że interesuje Cię wiara, a wiadomości, które

...  wyświetl więcej

  Elba,  29/12/2009

Jezus był żonaty przez siedem lat {"zaliczył" 7x7 lat ziemskiej szkoły życia}.Pisze o tym w 6 Rozdziale" V Ewangelii" i w " To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie".Można tą historię małżeństwa Jezusa przeczytać na str.:
http://www.das-wor ...  wyświetl więcej

elba napisała:
która Maria Magdalena była tą najbliższą sercu Jezusa, czyli jego żoną.

Powiedź mi droga elbo , kto tobie takie bzdury powiedział ? Gdzie jest to napisane w Biblii? Nie słuchaj bredni ludzkich a zwłaszcza tych ludzi którzy nie wiedzą z jaką misją Przyszedł na ziemię Bóg! Szok, Pan Jezus, Bóg Który Przyjął postać ludzką, miałby kalać się z grzesznym człowiekiem. Ludzki

...  wyświetl więcej

Podejrzewam że znasz to

8. Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię ODMIENNĄ od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!

9. Jak powiedzieliśmy przedtem, tak i teraz znowu mówię: Jeśli wam ktoś zwiastuje ewangelię odmienną od tej, która przyjęliście, niech będzie przeklęty! Gal. 1:8-9

Więcej powagi dla Biblii mieliby Andersen lub br

...  wyświetl więcej

  Elba,  29/12/2009

Dziś po tylu latach trudno ustalić, która z ewangelii jest najbardziej zbliżona do prawdziwej nauki Jezusa, tym bardziej, że on sam nie napisał żadnej z nich. Historię i sposób opracowania Ewangeli Jezusa dość przekonująco opisano we wstępie do niej.
"O tym, że Biblia też nie jest nie sfałszowanym i czystym słowem Bożym, wskazuje wiedza o historii jej powstania i wypływające z niej logiczne ...  wyświetl więcej

Proszę mi wybaczyć , ale nie mogę się powstrzymać .
Elbo , jak żyje , nie spotkałem się z taką zgnilizną interpretacji biblii i głupoty ludzkiej. To co piszesz już nie świadczy o głupocie i bzdurach jakie towarzyszyły siostrze Gabrieli a głupocie powielania bzdur przez takie niebezpieczne osoby jak ty! Obudź się kobieto !

..Nie bądźmy podobni do Ewy, która pierwsza skosztowała zakaz

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  29/12/2009

szymbla60

Wiele dziwnych zdań tutaj padło. Mnóstwo niezgodnych z Ewangelią myśli.
Wiesz przecież o tym, że i szatan potrafi przemienić się w anioła światłości, a w tym wypadku, jesteśmy tego świadkami.
By się sprzeciwić tradycji przodków, lub jakimś znanym postaciom, potrzebna jest odwaga i choć szermujesz ostrym piórem, to rozumiem, dlaczego gotuje się w Twoich żyłach krew.

...  wyświetl więcej

  Elba,  30/12/2009

Panowie @szymbla60 i @57kerenor nie chciałam Was swoimi internetowymi odkryciami urazić. Absolutnie nie jest to też moja religia. Jestem na etapie odrzucenia wszystkiego, co nie pochodzi z mojego wyboru i poszukiwań swojej ścieżki do źródła. Szukam, coś znajduję, zatrzymuję się i badam sercem, czy to jest moje, czy nie. Jeżeli dusza się raduje, to dla mnie jest znak, że znalazłam coś wartościowego ...  wyświetl więcej

Muszę przyznać, że faktycznie twarde słowa napisałeś szymbla ,ale naprawdę nie dziwię się.Po przeczytaniu tych bluźnierstw przeciwko mojemu Panu i Bogu Jezusowi Chrystusowi i Jego Ojcu moje ręce ważyły chyba tonę i przyznam zaczęło mnie mdlić.
Zastanawiam się nad ludźmi,którzy mówią ,że ciągle szukają ,czy oni tak naprawdę chcą poznać prawdę może to jest tylko ich jakiś sposób na życie,może ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska