Login lub e-mail Hasło   

Atrakcje turystyczne w Pieninach

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.atrakcjeturystycznewpieninach.pl
Polskie Pieniny to jeden z bardzo chętnie odwiedzanych regionów turystycznych. Co roku wielu Polaków decyduje się zwiedzać atrakcje turystyczne w Pieninach.
Wyświetlenia: 1.692 Zamieszczono 02/01/2010

Atrakcje turystyczne w PieninachWybierając się na wyprawę w Pieniny i na podbijanie atrakcji turystycznych w Pieninach koniecznie należy zaopatrzyć się w właściwe mapy gór jak również przewodniki ilustrowane. W ostatnich latach Atrakcje turystyczne w Pieninach cieszą się wielką popularnością. Góry Pieniny to drugi bardzo znany teren dla turystów w południowej Polsce. Prawie wszystkie warte odwiedzenia obiekty możemy pogrupować na rezerwaty zielone i zabytki. Do najbardziej popularnych rezerwatów należą Biała Woda i Zaskalskie Bodnarówka a także Przełom Białki. Natomiast do najbardziej wartych odwiedzenia, zdaniem turystów, zabytków należą Kościół w Sromowcach Niżnych i Kościół w Krościenku n/Dunajcem jak i Zamek w Niedzicy. Miejsce na nocleg znajdziemy bezproblemowo i w prosty sposób za pomocą Internetu. Noclegować możemy przykładowo w pensojacie. Jeżdżąc po górach Pieninach warto odwiedzać te obiekty, które w szczególny sposób są znane w Pieninach. Dlatego też najlepiej przez wakacjami dobrze jest sobie narysować szlaki wycieczek, tak aby nie ominąć najlepszych atrakcji turystycznych w Pieninach. Najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Pieninach:

 Kościół w Grywałdzie

Kościół pod wezwaniem św. Marcina z 2 połowy XV w. Kościół zbudowany został w konstrukcji zrębowej gdzie ściany obite są gonem.

 

Cerkiew w Jaworkach

Dawna cerkiew greckokatolicka zbudowana w 1798 r.Budynek kamienny, obecnie kryty blachą, pierwotnie gontem. Na strychu kościoła gnieździ się bocian szary.

 

 

 Zamek w Niedzicy

Znany pod nazwą Zamek Dunajec jest średniowiecznyą warownią zbudowaną na prawym brzegu Zbiornika Czorsztyńskiego niedalego wsi Niedzica.

 

 

 

Źródła mineralne w Krościenku

W Krościenku znajdują się zdroje "Stefan" i "Michalina" któr wypływają u podnóży Stajkowej Góry. Korzystanie ze wszystkich źódeł jest darmowe.

 

 

Rezerwat Wysokie Skałki

Rezerwat krajobrazowy jest jedynego w Pieninach naturalym borem górnoreglowym. W rezerwacie wiele gatunków roślin jest pod ścisłą ochroną.

 

 

Muzeum Pienińskie

Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya w Szczawnicy posiada stała ekspozycję poświęconą kulturze ludowej regionu, historii Szczawnicy jak również pomieszczenie.

 

 

Szczegółowe opisy powyższych oraz wielu innych atrakcji turystycznych w Pieninach wraz z galerią zdjęć, mapą oraz wskazówkami dla turystów można znaleźć na stronie www.atrakcjeturystycznewpieninach.pl.

Podobne artykuły


13
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1364
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1228
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 678
10
komentarze: 4 | wyświetlenia: 955
9
komentarze: 37 | wyświetlenia: 5311
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5570
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 35065
27
komentarze: 38 | wyświetlenia: 155721
20
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2428
18
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10286
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 9632
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 11980
16
komentarze: 3 | wyświetlenia: 54828
 
Autor
ArtykułPopraw styl, ortografię i interpunkcję, obecnie nie da się tego czytać.

  Jezioro  (www),  14/07/2012

Rzeczywiście nieco chaotyczne.

Ciekawy region.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska