Login lub e-mail Hasło   

Czy wierzysz w Anioły ?

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem, możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka". Luciano de Crescenzo,
Wyświetlenia: 11.591 Zamieszczono 05/01/2010

...."Każdy w coś wierzy. Ja wierzę w ANIOŁY..

Bo najważniejsze w życiu to być dobrym człowiekiem -odnaleźć w sobie Anioła.

To nie jest trudne spróbuj. Na pewno Ci się uda.......


Wiara w anioła stróża jest czymś więcej niż tylko dziecinnym wyobrażeniem rozkosznego aniołka, który nam wszędzie towarzyszy. Jeśli będziemy w niego wierzyć również jako ludzie dorośli, nie tylko pokonamy nasze lęki przed codziennymi niebezpieczeństwami na drodze i w pracy oraz przed groźnymi chorobami. Anioł stróż przekazuje nam także poczucie, iż z naszych osobistych kryzysów wychodzimy wzmocnieni.

Czy wierzysz w to, że czuwa nad tobą anioł stróż, zapytała mnie kiedyś  przyjaciółka? Zamiast jak zwykle dać szybką i zdecydowaną odpowiedź pozwoliłam sobie na dywagacje: jeśli masz na myśli pełną wdzięku i uroku postać ze śnieżnobiałymi skrzydłami i aureolą, to odpowiedź moja brzmi: zawsze tak ! Czasami  jednak odbieram wokół siebie energię sprawczą, która pozwoliła mi uniknąć kilku nieszczęść w życiu. Nie potrafię wszystkiego co się dzieje w moim życiu wytłumaczyć przypadkiem, zrządzeniem losu, . Nie znam odpowiedzi, ale wierzę, że w naszym życiu dzieje się zdecydowanie więcej niż to, co poznać możemy empirycznie. Na co moja przyjaciółka z głębokim bardzo przeświadczeniem powiedziała: a ja wierzę, wierzę, że czuwa nade mną dobry anioł stróż, inaczej nie wygrałabym z chorobą . A ja dodałam w duchu: w tego twojego anioła to ja też bardzo wierzę i liczę na to, że będzie czuwał nad tobą zawsze. (3)http://www.gazetagazeta.com/

Aniołowie pomagają nam się znaleźć na właściwej ścieżce, ale to my mamy całą pracę do wykonania. Zrób co do ciebie należy i resztę oddaj w ręce aniołów,  oddaj im swoją wiarę, podporządkuj się, a otrzymasz to, co będzie ci najbardziej potrzebne. Musimy otworzyć się na tę komunikację z pełną wiarą, że będziemy wysłuchani i otrzymamy potrzebną pomoc. Efektywność współpracy z tą nadprzyrodzoną siłą zależy absolutnie i wyłącznie od naszego podejścia i nastawienia. Wierzyć w siłę tej energii to wierzyć, że nasza siła jest nieograniczona, wierzyć, że wszystko co świat ma do zaoferowania leży w zasięgu naszej ręki, a nam należy się wszystko to, co w życiu najlepsze. Mamy sobie dać przyzwolenie na to, by otrzymywać i być wdzięczni za wszystko co dobre w naszym życiu, a to ma naszym aniołom dodać skrzydeł do dalszej z nami współpracy!

Jeśli życie zagnało nas gdzieś w niewygodny kąt, należy zdecydowanie zwrócić się po pomoc, bo żaden anioł nie może zrobić nic wbrew naszej woli, może zainterweniować jedynie wtedy, kiedy klarownie o to poprosimy.

 Czasami ludzie odczuwają obecność anioła bardzo bezpośrednio, mówią:

„Coś mnie tknęło, żeby tam nie iść”, „Anioł ochronił mnie przed uderzeniem zła”.

Odbierają jego wsparcie bardzo zmysłowo, namacalnie. Ale czy anioł może faktycznie wpływać na nasze zmysły? W pewnym sensie na pewno tak, poprzez głos, obraz, wizję. Może też przyjąć jakąś postać, nie wcielać się, ale w jakiś sposób ukazać się nam w poznaniu zmysłowym.

 To jest opowieść ....... O Aniele i człowieku 

Był sobie kiedyś pewien człowiek, który nie wierzył w Anioły. Ale pewnego dnia, kiedy pracował w lesie, przyszedł do niego Anioł. Przeszli razem kawałek. Wreszcie człowiek zwrócił się do swojego towarzysza i powiedział:

"Tak, muszę teraz przyznać, że Anioły istnieją. Ale nie jesteście prawdziwi, tacy jak my".

"Co masz na myśli?" - spytał Anioł  a człowiek odparł:

"Kiedy doszliśmy do wielkiego głazu, ja musiałem go okrążyć, ale zauważyłem, że ty przez niego przenikasz. Później zwalony pień zagrodził nam drogę i ja musiałem się na niego wspinać, a ty po prostu przez niego przeszedłeś".

Odpowiedź ta bardzo zdumiała Anioła i powiedział:

"A czy zauważyłeś, co się stało, kiedy weszliśmy na mokradła? Wtedy obaj mogliśmy przeniknąć przez mgłę".

Przymioty aniołów

Anioły posiadają rozum i wolną wolę. Są pełne wiedzy i mądrości, widzą Dobro i nie szukają kompromisu ze Złem, ogarniają od razu całość zagadnienia, wszystkie aspekty i konsekwencje. Dzięki temu mają pełen obraz wszystkiego i gdy czegoś chcą, to nigdy się nie cofają, pragną z całych sił, nie wahają się, a ich decyzje są pewne i ostateczne.
A co ze skrzydłami? Jak się poruszają? – w okamgnieniu. Możemy je porównać tylko do myśli, bo nie podlegają prawom przestrzeni, mogą być w kilku miejscach w tym samym czasie, a i tak zawsze ich oblicze spogląda na Boga. Niesamowite to jest!!!
Często mówimy o zbiegu okoliczności, o szczęśliwym trafie… a czy to nie Anioł? On stoi przy mnie zawsze, czuwa, gotowy do pomocy i obrony, szepcze do ucha dobre rady, chce się dzielić swoją radością, uwalnia od niebezpieczeństw, których nie jestem nawet świadoma, i cały czas modli się za mnie. Mogę z nim dzielić się tym, czym żyję, co przeżywam, co mnie wkurza. On ma czas, nie jest zmęczony, nie powie mi "później", nie odeśle do specjalisty, pomoże, gdy trzeba coś załatwić, i przymruży oko profesora na egzaminie, jak czegoś nie umiem..

Anioły a Pismo świete

Pismo Święte nie pozostawia wątpliwości co do istnienia aniołów, posłańców Bożych, którzy uczestniczą w dziejach zbawienia człowieka. Te czysto duchowe istoty pośredniczą między Bogiem a ludźmi. Nauka o nich jest oparta przede wszystkim na dwóch fragmentach Biblii. W psalmie 91 czytamy:

"Niedola nie przystąpi do ciebie, a cios nie spotka twojego namiotu, bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie, aby cię strzegli na wszystkich twych drogach. Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień."

Natomiast św. Mateusz przekazuje nam w swojej Ewangelii m.in. takie słowa Jezusa:

"Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie."

Nie są to bynajmniej jedyne teksty Pisma świętego wskazujące na to, że Bóg posługuje się aniołami dla dobra rodzaju ludzkiego lub poszczególnych ludzi. Wystarczy przypomnieć o opiece anioła nad Hagar i jej synem, Izmaelem (Rdz 16, 9); anioł powstrzymuje Abrahama, by nie dokonywał zabójstwa swego pierworodnego syna, Izaaka (Rdz 22, 11), anioł ratuje Lota i jego rodzinę (Rdz 19), anioł ratuje trzech młodzieńców od śmierci w piecu ognistym (Dn 3, 49-50) i Daniela we lwiej jamie (Dn 6-22), żywi proroka Eliasza i ratuje go od śmierci głodowej (2 Krl 19, 6-8), anioł wyprowadza Apostołów z więzienia (Dz 4, 17) i ratuje z rąk Heroda św. Piotra (Dz 12, 7-20). 

(1)  żródło: http://brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/10-02.php3

Portrety Aniołów

"I widziałem innego potężnego anioła zstępującego z nieba, odzianego w obłok, z tęczą wokoło głowy, którego oblicze jaśniało jak słońce, nogi zaś jego były jak słupy ognia" (Apokalipsa, 10,1)

Wyobrażenia aniołów rozwijały się poprzez wieki, od płaskich, eterycznych i malowanych złotem w Średniowieczu , poprzez całkiem już realne i na tłach rzeczywistych w Renesansie do mocno zmysłowych w baroku. Współczesne obrazy kontynuują tradycję przedstawiania aniołów i przekonanie, że anioły są trwałym elementem sztuki.
Większość aniołów nie ma imienia i pełni swą funkcję nie szukając chwały ziemskiej zadawalając się sławą niebieską. Pierwsze chrześcijańskie wyobrażenia aniołów były wyidealizowane, lecz skromne. Szata w jednym lub dwu kolorach i jedyną ozdobą są skrzydła, Jednakowoż od początku były anioły traktowane specjalnie. Są to Gabriel, Michał i Rafał (grecki Raphael). Są ubrani z przepychem i książęcymi ozdobami i spelniają wazne funkcje w opowieściach z Biblii.

(2)Żródło: http://www.italia-italia.info/017_angeli.htm

Mamo, Wierzysz W Anioły?
Nie - Anioł To Wymysł Człowieka.
Tato, Wierzysz W Anioły?
Nie, Nikt Już Na Nie Nie Czeka.
Dziecko, Wierzysz W Anioły?
Ono Patrzy Niewinnym Wzrokiem.
Dziecko, Wierzysz W Anioły?
Podeszło Bliżej, Stanęło Bokiem.
Dziecko, Wierzysz W Anioły?
Na Ręce Się Wspięło.
Dziecko, Wierzysz W Anioły?
Delikatnie Się Uśmiechnęło.
Dziecko, Wierzysz W Anioły?
Anioł Czuwa, Kiedy Kroczki Stawiam.
Anioł Czuwa, Gdy Pacierz Odmawiam.
Anioł Czuwa, Gdy Na Ręce Mnie Bierzesz.
Anioł Czuwa, Gdy Atakuje Mnie Zwierzę.
Dziecko, Gdzie Znajdę Anioła?
W Sobie, Bo Każdy Z Nas Go W Środku Chowa.
Dziecko Jak Odnaleźć Mam Jego?
Nie Szukaj, Po Porostu Uwierz W Niego.

autorką tego  wiersza jest  Katarzyna Ratajczak

Podobne artykuły


13
komentarze: 55 | wyświetlenia: 2084
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 733
6
komentarze: 257 | wyświetlenia: 1031
31
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2690
30
komentarze: 18 | wyświetlenia: 71765
36
komentarze: 31 | wyświetlenia: 7671
30
komentarze: 6 | wyświetlenia: 3257
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2605
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3667
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1107
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 4902
6
komentarze: 16 | wyświetlenia: 560
32
komentarze: 20 | wyświetlenia: 4740
32
komentarze: 49 | wyświetlenia: 6817
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2901
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Ivi,  05/01/2010

jasne ze wierze w anioły:D

  Gamka  (www),  06/01/2010

:) dzięki ivi pozdrawiam serdecznie Gamka

Piękny, pełen poezji tekst.
Myślę, że my, ludzie, tak bardzo zależni od swojej cielesności, którą często źle oceniamy i uważamy za gorszą stronę naszej istoty, chcemy wierzyć, że wszystko to, co duchowe, jest na pewno lepsze, wznioślejsze, bez skazy. Dlatego tak bardzo tęsknimy za aniołami.
Cytuje Pani Biblię, ale w niej są też inne słowa na temat aniołów:
"Wszak i szatan przy ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  06/01/2010

Oczywiście Pani Ewo wiem ze w Biblii są też słowa o Szatanie ale wolałam tutaj nie burzyć tej sielanki i tego cudu duchowego ... tak ma Pani rację - nie zawsze ten co mówi jestem dobry jest już od razu aniołem .. takie jest życie
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za taki ciepły komentarz Gamka

  feniks57,  05/01/2010

Moim zdaniem , nauka nie odkryła jeszcze wszystkich możliwości ludzkiego umysłu. W swoim życiu doświadczyłem nie raz czegoś , co można nazwać ( z perspektywy czasu ) ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem. Najlepiej posłużę się przykładem. Pracowałem jako zawodowy kierowca. Jeździłem dużym samochodem ciężarowym po całym kraju. Jadąc do Olsztyna ( droga dość wąska , ale za to mały ruch , z szybkości ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  06/01/2010

Dziękuje za komentarz .... i za te słowa którymi się Pan z nami podzielił... no i właśnie coś w tym jest :) prawda :))
Bardzo serdecznie dziękuje za komentarz Gamka

Cos takiego jest,jak go zwal to zwal,ale jest.Taka siła poderwali mnie ze snu..zdążyłem chwycić za bron i ratować się przed obławą...Autorka słusznie w sposób tkliwy modlitewny to obrazuje.Uszlachetnia i pomaga być z nadzieją na lepsze.

  Gamka  (www),  06/01/2010

Oj Panie Szymonie ...chyba coś w tym jest :)))
Dziękuję za ciepły komentarz i pkt Serdeczności przesyłam Gamka

Każdy ma swojego Anioła Stróża. Niestety nie każdy się do niego przyznaje i nie każdy o niego dba.
Tekst bardzo mi się podobał;)

  Gamka  (www),  06/01/2010

Pani Anito bardzo dziękuję za komentarz i cieszę się że podobał się Pani tak ujęty temat o aniołach :)
Pozdrawiam serdecznie i ciepło Gamka

Baaardzo wierzę w anioły. One rozmnażają się przez znoszenie jaj. Przykładem niech będzie Anioł Struś.

Doda Elektroda to anioł, bo ma dwa skrzydła na plecach!

  Ivi,  08/01/2010

a jak ja sobie dorobię skrzydła to tez będę aniołem?:P

  feniks57,  08/01/2010

Doda jak zostanie jeszcze stróżem to osiągnie pełny tytuł - Anioł Stróż :-))))

  Ivi,  08/01/2010

hehehhe to ja może tez zostanę stróżem:D a później dorobię sobie skrzydła:DD z papieru i obkleję bibułą

  feniks57,  08/01/2010

Nie warto ,kiedyś za " bibułę " zostałem " zgumowany "

  Ivi,  09/01/2010

ups.....to nie:D ja nie chce być zgumowana:D juz niech zostanie tak jak jest;)

Anielski tekst. i TA GRAFIKA ! Mniam, mniam,mnia...anioły.Pozdrowienia.

I punkty.......................

  Gamka  (www),  10/01/2010

Dziękuję za ciepłe słowa i pkt :)

Przede wszystkim wierzę w Boga oraz w to ,że Bóg wszechmogący zsyła każdemu Swego świętego Anioła temu kto o to poprosi w modlitwie.

  Gamka  (www),  19/01/2010

....."Gdy się modlimy, Bóg patrzy na nasze serca, a nie na formę naszych słów..
."<Anthony de Mello > Bardzo dziękuję za komentarz Gamka

Ja wierzę w dobre dusze i złe dusze...Dobrymi duszami mogą być nawet nasi najbliżsi...Moja Mama kiedyś została odwiedzona przez swojego Ojca...a był on u niej w celu udzielenia wskazówki...Myślę, że jesteśmy chronieni przez naszych zmarłych bliskich i oni są naszymi Aniołami=) Pozdrawiam.

  Gamka  (www),  19/01/2010

Dziękuje za te tak bardzo osobiste słowa w komentarzu....a Aniołów nie trzeba szukać po prostu uwierz w NIE.......Pozdrawiam Gamka

Bardzo zgrabny tekst, zapunktuję.

  Gamka  (www),  21/01/2010

Dziękuję :)

Dziekuje... naprawde Dziekuje...

  mala3440,  17/07/2010

:) Piękny wiersz we właściwym miejscu:) Brawo dla obu autorek:)

  Mirka_ B,  06/04/2010

.... > Anioł pragnie dzielić się z nami swą radością, szczęściem, miłością, szepce nam do ucha dobre rady, pełne miłości i mądrości. Anioł nie potrafi ingerować w naszą wolną wolę, lecz działa w sferze naszych wspomnień, przypominając nam wyraźnie o czymś, co powinniśmy zrobić lub też ostrzegając przed czymś. Życzliwie wpływa na naszą wyobraźnię i motywy postępowania, przekonując nas, namawiają ...  wyświetl więcej

Sama święcie wierze w prawdę tego cytatu :) Szczególnie podobał mi się wierszyk na końcu. Szkoda, że gdy doroślejemy, często zapominamy o tym, co ważne. Będąc dzieckiem instynktownie czujemy kto jest Aniołem.
Świetny artykuł !! Pozdrawiam serdecznie :)

  Gamka  (www),  23/05/2010

Witaj in_hamony ! Witaj na Eiobie:)
Dziękuje ,że zatrzymałaś się przy tym artykule:) dziękuję za przychylne słowa.
Co do wierszyka to gdy zaistniał w artykule odnalazł swoją autorkę - Pozdrawiam Ciebie Kasiu :), która napisała go będąc małą dziewczynką - a dziś jest już dorosłą kobietą :))))
Serdeczności przesyłam dla Ciebie in_hamony . Gamka

  mala3440,  17/07/2010

:) Anioły są wśród nas...
Gdy byłam dzieckiem, nauczono mnie modlitwy,którą uwielbiam:"Aniele Boży Stróżu mój..."
Wierzyłam,że Anioły,to takie dobre duszki z nieba,które o nas dbają.Przylatują gdy zasypiamy,tulą nas,zsyłają dobre sny...
Miałam już kilka lat.W kościele pokazano mi dwie drewniane figury w białych szatach,ze złotymi skrzydłami - "To Anioły!"...Zdziwiłam się."To o ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska