Login lub e-mail Hasło   

Rozmowa, seks, szczęście w związku

Prawdziwie silna miłość nie pojawia się ot tak nagle w jednej chwili jak za sprawą magicznego zaklęcia.
Wyświetlenia: 1.674 Zamieszczono 04/01/2010

ARTYKUL POCHODZI ZE STRONY PSYCHIKA.NET  

 

 

Prawdziwie silna miłość nie pojawia się ot tak nagle w jednej chwili jak za sprawą magicznego zaklęcia. Czasami potrzeba wielu wyrzeczeń, wątpliwości i nieudanych prób, by narodziła się miłość umacniająca się każdego dnia coraz bardziej ...

Rozmowa

Czuła rozmowa w związku pomaga przetrwać ciężkie chwile, gdy na dworze mróz śmiertelności odbiera ochotę na cokolwiek. Nie chodzi o dialog, który polega na angażowaniu lewej półkuli mózgu i wypowiadaniu słów ani o wymianę myśli, będącej polityczną debatą o tym jakie meble kupić do mieszkania i jak je rozmieścić. Chodzi o dialog serc i wymianę uczuć. Czuła rozmowa w związku polegająca na tańcu słów, tonacji, mimiki, gestów, symboli znanych tylko temu Dwojgu - jest najważniejszym fundamentem partnerstwa, na którym rośnie wzajemne zaufanie i zrozumienie. Wtedy też możliwy jest wzrost istoty związku ku osiągnięciu Nowej Jakości Uczucia.

 

 

Seks

Aby odczuwać pełnię seksualnego zadowolenia nie wystarczy być obiektywnie dobrym w łóżku, czy też posiadać bogate doświadczenie seksualne. Partnerzy związku miłosnego, tak samo jak poznają się nawzajem w obszarach postrzegania rzeczywistości, emocjonalności, indywidualnych motywów zachowań, tak samo uczą się seksu właśnie z tą a nie inną osobą. Wciąż na nowo odkrywają swoją seksualność, by jak dwoje artystów plastyków, namalować wspólnie obraz i upiększyć nim swoje życie. Każdy związek wykształca swój własny wzorzec seksualny, niepowtarzalny i nie do skopiowania. Seks powinien być przyjemnością, dlatego to jaką osiągnie formę nie może być okupione nieziemskim wysiłkiem. To nie zawody akrobacji. Niech seksualność wypływa z nas spontanicznie, bez oporów, przeszkód. Tylko prawdziwa mentalna wolność pozwala kochankom całkowicie zanurzyć się w uczuciu rozkoszy z bliskości i trafić dokładnie w samo sedno seksualnych potrzeb drugiej osoby.

Szczęście

Ono mieszka w chwili, która dzieje się wtedy, gdy jesteś blisko ze swoim partnerem. Nieważne, czy akurat dziś i teraz jest centymetr, kilometr czy tysiące kilometrów od Ciebie. Kiedy czujesz bliskość osoby, która kocha Ciebie nie dlatego, że Ciebie potrzebuje, lecz potrzebuje Ciebie bo Ciebie kocha - przedzierając się przez gęsty las bólu i pytań bez odpowiedzi, dotykasz najwrażliwszej sfery ludzkiego odczuwania. Prawdziwie silnej miłości do Drugiego Człowieka ...

  ARTYKUL POCHODZI ZE STRONY PSYCHIKA.NET

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1539
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2691
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3205
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1291
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1064
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2042
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2107
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3518
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2532
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 857
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2108
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska