Login lub e-mail Hasło   

Jak poprawić wygląd skóry twarzy?

Każda kobieta chciałaby mieć piękne rysy twarzy, na których nie ma żadnych defektów. Niestety kiedy pojawią się pierwsze zmarszczki wiele kobiet wpada w panikę.
Wyświetlenia: 6.625 Zamieszczono 05/01/2010

Chcą za wszelką cenę przywrócić skórze twarzy dotychczasową jędrność i witalność. Obecnie w gabinetach kosmetycznych proponuje się kilka metod likwidujących zmarszczki. Znaczna część preparatów kosmetycznych jest na tyle innowacyjna, że w skuteczny niwelują powstałe defekty skóry.

Zmarszczki i przyczyny ich powstania

Zmarszczki są efektem naturalnego procesu starzenia się skóry. Bowiem wraz z wiekiem nasza skóra staje się mniej jędrna i sprężysta. Bowiem zmniejsza się ilość kolagenu oraz elastyny. Skóra w tym czasie ma mniejsze możliwości zatrzymywania wody. Staje się sucha i uwidoczniają się pierwsze niewielkie załamania. Zazwyczaj pierwsze zmarszczki umiejscowione są między nosem a ustami; następne zaś widoczne są w okolicy oczu i na czole. Można je zauważyć u osób w wieku 25 lat czy 30 lat.

Do powstania na naszej skórze zmarszczek przyczyniają się głównie czynniki genetyczne, które są niezależne od nas. Kolejnymi „sprawcami” zmarszczek są palenie papierosów, szkodliwe oddziaływanie promieni  UVA i UVB (również promieniowanie podczas opalania w solarium), gwałtowne odchudzanie, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, a także sytuacje stresowe. Zmarszczki mogą pojawić się także w wyniku  niedostarczania organizmowi odpowiedniej ilości minerałów i witamin (witamin A, B, C oraz E).

Likwidowanie zmarszczek w gabinecie kosmetycznym

Zlikwidowanie zmarszczek wcale nie jest łatwym i prostym zadaniem. Dlatego też pomocne mogą się okazać nowoczesne metody wykorzystywane w dermatologii kosmetycznej. Obecnie nie musimy korzystać z bolesnych zabiegów operacyjnych, by pozbyć się zmarszczek. Stosowane są nowoczesne techniki, których widocznych wyników możemy spodziewać się już po pierwszym zabiegu (w zależności od zastosowanej techniki usuwania zmarszczek). Obecnie w gabinetach kosmetycznych do zlikwidowania zmarszczek stosuje się następujące metody: mezoterapia bezigłowa, endermologia, a także usuwanie zmarszczek za pomocą wypełniaczy oraz Botox.

System bezigłowej mezoterapii opiera się na nowoczesnej metodzie o nazwie Aqaforeza. Pozwala ona na odmłodzenie skóry i na zmniejszenie widocznych zmarszczek. System ten został opracowany, by skutecznie odnowić skórę. Podczas zabiegu bezigłowej mezoterapii skórę pokrywa się specjalnym żelem przewodzącym. Następnie przez skórę przenikają liczne impulsy o złożonej kombinacji. Impulsy „wypychają” czynne składniki w głąb tkanek, eliminując tym samym zmiany powstałe w wyniku procesu starzenia. Takie działanie powoduje, że odnowa skóry staje się bardziej skuteczna. Zabieg bezigłowej mezoterapii trafia podstawy procesów tworzących zmarszczki, a Aqaforeza skutecznie nawadnia skórę oraz poprawia jej elastyczność.  Substancje aktywne i żel wykorzystywany do Aqaforezy opierają się na składnikach nawilżających, przeciwutleniaczach, D- panthenolu, immunostymulantach, a także na naturalnych ekstraktach z roślin. Te składniki umożliwiają głęboką penetrację głęboko w tkanki, przez co możliwe są wysokie efekty tej metody.

Inna metoda likwidowania zmarszczek – endermologia – skutecznie poprawia wygląd skóry poprzez wykorzystanie drenażu limfatycznego. Po takim zabiegu skóra jest  w dobrej kondycji: poprzez rozbicie cząsteczek tłuszczowych, zwiększa się jej elastyczność i wzmacniają tkanki łączne. Zabieg endermologii łącznie z bezigłową mezoterapią może zagwarantować efekty jak po liftingu. Endermologia powoduje bowiem sprężystość skóry, likwidację drobnych zmarszczek, jak również spłycenie głębszych bruzd i podniesienie owalu twarzy.

Do zlikwidowania zmarszczek stosowany jest popularnie nazywany Botox. Toksyna botulinowa (Botox) jest bezbolesną metodą bez ingerencji chirurga. Pozwala ona na wygładzenie głębokich zmarszczek pomiędzy brwiami oraz zmarszczek na czole. Niweluje również zmarszczki mimiczne wokół oczu. Botox doskonale eliminuje powstałe zmarszczki oraz przeciwdziała pojawieniu się nowych. Ten zabieg skutecznie hamuje aktywność mięśni mimicznych poprzez zatrzymanie procesu przechodzenia bodźców nerwowych do mniejszych mięśni twarzy. Czas trwania zabiegu Botoxu zazwyczaj oscyluje w granicy 10 minut. Rezultaty utrzymują się około 6 tygodni od zabiegu.

Jakie kosmetyki pomogą zlikwidować zmarszczki?

Jeśli pojawiły się u nas zmarszczki to do ich zniwelowania dobrze jest zastosować odpowiednie kosmetyki. Kosmetyki takie powinny przede wszystkim zawierać witaminę A, filtry ochronne, hydrokwasy, przeciwutleniacze, a także kwas hialuronowy i substancje działające podobnie jak hormony. Na stronie www.revitol.pl/zmarszczki,33.html znajdują się kosmetyki przyczyniające się do likwidacji zmarszczek.

Do zniwelowania zmarszczek przydatne są, powszechnie stosowane, kremy przeciwzmarszczkowe. Są to kosmetyki najwyższej klasy. Wykazują one działanie odmładzające, to znaczy nadają skórze zdrowy i młodzieńczy wygląd. Redukują oznaki starzenia się skóry poprzez wzmacnianie tkanki łącznej. Skutecznie usuwają zmarszczki , „kurze łapki” oraz opuchnięcia oczu.

Podobne artykuły


16
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2442
16
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1360
15
komentarze: 27 | wyświetlenia: 618
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2662
15
komentarze: 17 | wyświetlenia: 957
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 685
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2192
14
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1463
14
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2603
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2199
13
komentarze: 32 | wyświetlenia: 490
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 708
13
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1865
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 727
13
komentarze: 45 | wyświetlenia: 662
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Teraz chyba najbardziej popularnym zabiegiem, który pozytywnie wpływa na nasza twarz jest mezoterapia, szczególnie ta kwasem hialuronowym. Nie jest to zabieg zbytnio ingerujący w nasz organizm, a efekty są naprawdę fajne. A może ktoś z was słyszał o regeneris? http://www.facebook.com/note.p(...)3002855 To jest niezły zabieg, a najlepsze jest to, że został uznany za konkurencję botoxu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska