Login lub e-mail Hasło   

Zgubił Boga w kościele

Klepanie modlitwy to nic innego jak wytwarzanie odpowiednich odruchów,nawyków,przyzwyczajeń.To taki nałóg,jak alkohol
Wyświetlenia: 4.375 Zamieszczono 06/01/2010

Pokutę otrzymał  za onanizowanie się i podglądanie przez dziurkę od klucza nagiej  nauczycielki. Mimo to pragnął  wstąpić do wyższego seminarium dla uchodźców zagranicznych i zostać misjonarzem w jakimś afrykańskim buszu. ,ale  zobaczył jak ksiądz  koledze na fujarce gral i swoją wtykał mu w usta , nasikałem do butelki   wina mszalnego w zakrystii,podarlem swoją kamżę i czmychnął z kościoła. na zawsze Zmienił szkolę i miejscowość i zamieszkał w internacie, wędrował przez życie na bakier z księdzem. A matka załamywała ręce z rozpaczy. Dawała na msze, by wrócił na łono kościoła, mimo łez matki szedł swoją drogą pokutniczą,wiele dostawał po tyłku. Droga nie była usłana różami. Boga szukał wiele lat na zewnątrz, przekonał się, ze go tam nie znajdzie do końca życia. I od tego czasu skupił się tylko nad sobą. Szuka w sobie czegoś takiego, co będzie mógł nazwać Bogiem i miłując go pokocha siebie samego, aż tak bardzo,ze tylko śmierć tą miłość może zgasić.. Ale jeszcze do tego droga mu bardzo daleka. I chociaż rozumie,  ze czas jego ucieka.,to nie traci wiary. Wie ,ze człowiek bez wiary, to jak ryba bez wody! Teraz tylko medytuje. I dużo zadaje pytań sobie samemu  i szuka na nie odpowiedzi..I na te najprostsze o Bogu wciąż nie jest w stanie odpowiedzieć.

Jak to miły Boże i wszechpotężny władco ziemi i nieba z tą polską miłością bliźniego?!

Maluczkich dręczysz i zabijać ich każesz ,a wielkich możnowładców wynosisz na ołtarze i czynisz  jeszcze bogatszymi i karzesz i uznawać za swoich namiestników!

Czyż dla takich jak ja , nie masz  litości ?

Dla czeg  rodzice za uczciwą pracę i ofiarne modlitwy  aż tak cierpieli ,harując od świtu do nocy  u bogobojnych  dziedzicowi  okupacyjnych zbirów?

W Twoim imieniu  w ornatach złoconych upodlają lud i manipulują jego rozsądkiem według  egoistycznych upodobań! I każą prześladować tych, co inaczej się modlą.!

Sprzyjasz tylko gnębicielom, tyranom ? Kto ma władzę, ten ma sprawiedliwość i Boga? Czemu kazałeś zabijać, by inni żyli, gdzie Twoja miłość? Czy życie, które dałeś, to nieustanna walka o przetrwanie i nie istnieje bez zabijania?! Dlaczego kazałeś mordować inaczej myślących ....?

A modlitwy kościelne w takim razie cóż są warte?

Chadzanie do kościoła według pięciu przykazań to przecież nic innego jak nieustanne pogłębianie nawyków - nałogu ,ze należy modlić się do końca życia.

I to tylko z kapłanem-to najskuteczniejsza droga do nieba.  Twoi namiestnicy ziemscy pławią się w dostatku i bawią się w luksusowych kurortach. A Twój syn przecież chodził boso z uczniami i pogardzał luksusem!. Więc jak to jest ze świętą sprawiedliwością, głoszoną przez twoich ziemskich ambasadorów?

Władają  duszami maluczkich, sprzedają Twój towar nie z miłości, a tylko z chęci zysku i chciwości. Widzisz to,a dlaczego nie grzmisz?

Nie chcę takiej modlitwy i rozgrzeszenia za pieniądze! Nie chcę takiej drogi do nieba!  Boga nie łączę z kościołem,  tak jak wina z  gównem. Chrystus z kościoła uciekł i szuka  schronienie  w ludzkich  sercach!

 

.

 

 

 

 

t

 

 

 

Podobne artykuły


90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 66205
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 27633
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16934
39
komentarze: 19 | wyświetlenia: 7113
31
komentarze: 83 | wyświetlenia: 4717
22
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3744
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 3030
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 4106
386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416317
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 39023
113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21661
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6526
34
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6589
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3401
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  feniks57,  06/01/2010

Napisane ostro , ale jakże prawdziwie. Dalszy komentarz chyba zbyteczny , byłby powieleniem artykułu.

Dziękuję za akceptację,cieszy mnie ,ze wśród generalicji Pana są tacy.Pozdrawiam

Panie Szymonie, napisałem komentarz tak długi, że aż go się w ramach komentarza źle czytało, przynajmniej mi. Dlatego postanowiłem przenieść go do odrębnego artykułu. Mam nadzieję, że nie będzie mi Pan miał tego za złe:-)

Żeby krócej szukać:
http://eiba.pl/2jcx

Panie Szanowny Andrzeju,absolutnie nie,cala w tym jest przyjemność dla mnie,ze będzie to w innym artykule.Pozdrawiam

tak

Pozdrawiam skrzydlate i dziekuję!

Bez komentarza :)

Pozdrawiam Pana z zasypanej stolicy,ze nie widać nawet kościelnej dzwonnicy.zawsze przez okno widziałem,a teraz tak miecie i miecie,ale na pewno jej nie zgniecie.może Pan zechce napisać artykulik tema wysadzenia pomnika Chrystusa w Hanoi i protestu Sikorskiego na forum międzynarodowym(dzisiaj w internecie piszą)

Dziękuję Panu Stanisławowi za tak wielkie wyróżnienie i serdecznie pozdrawiam

  Piotr K.,  07/01/2010

Ciekawy artykuł Panie Szymonie ;-) Świetnie rozumiem takie "żale" do Boga ale MOIM ZDANIEM to nie Bóg tylko ciemnota ludzka wyniosła na ołtarze możnowładców i innych tego typu. To nie Bóg na to pozwolił tylko MY ludzie, to nie Bóg kazał zabijać dla "swojej religii" tylko ludzie, to nie Bóg każe nam chodzić do kościoła i to nie Bóg każe dobrym ludziom pracować a innym pławić się w luksusie. To nie Bóg udziela nam rozgrzeszenia za pieniądze więc to nie do Boga musimy mieć te pretensje...

Szanowny Panie,argumentacja jest godna uwagi i refleksji,traktuję ją jako uzupełnienie mojej myśli.Dziękuję za uwagi i pozdrawiam

  Piotr K.,  07/01/2010

Panie Szymonie to nie miały być uwagi z mojej strony ;-) To moje zdanie nie krytyka.. artykuł bardzo mi się podoba bo kojarzę podobne przemyślenia w moim wykonaniu.
pozdrawiam ;)

Szanowny Panie,to takie moje przeoczenie,Ze zamiast innego wyrazu użyłem "uwagi",traktowałem je jednak b.przychylnie ,tak jak to dodatkowe wyjaśnienie.a teraz idę na stronę pańska.Pozdrawiam

KONKORDAT, indoktrynacja dzieci i oznaczanie "własnego terytorium"
http://eiba.pl/2j8x

Dziękuję za współpracę i cenne myśli.Pozadrawiam

Więcej takich artykułów, trzeba ludziom oczy otwierać! Trzeba uświadamiać i pokazywać, gdzie Bóg jest, a gdzie Go nie uświadczymy. Do tego czasami trzeba mocnych słów, żeby potrząsnąć dewotkami, jak dla mnie - artykuł klasyka gatunku...:)

Panie Marku -dziękuję za tak wielkie uznanie.Chciałbym również poznać pańską opinię na temat "Matka Jezusa" i "Wygnańcy z raju Pozdrawiam

Dzięki za wsparcie!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska