Login lub e-mail Hasło   

W krzywym zwierciadle

Idąc ulicą, kilka dni temu, zwróciłam uwagę na pewną nastolatkę. Miała farbowane na blond włosy, wystylizowane na jakieś młodzieżowe fiksum-dyrdum z widocznymi odrostami....
Wyświetlenia: 2.459 Zamieszczono 08/02/2010

Idąc ulicą, kilka dni temu, zwróciłam uwagę na pewną nastolatkę. Miała farbowane na blond włosy, wystylizowane na jakieś młodzieżowe fiksum-dyrdum z widocznymi odrostami. Oczy umalowane zdecydowanie zbyt mocno, z dodatkiem brokatów i innych ozdobników. Pomyślałam sobie wtedy, że w domu musi posiadać jedynie krzywe zwierciadło, skoro tak wygląda. Może nie ma lustra? Nie… raczej ma. Włosy na pewno zostały ułożone przy pomocy lustra. Dlaczego tak wyszła na ulicę? Wyglądała jakby przybyła do mojej dzielnicy z innej bajki. Patrząc na włosy można było odnieść wrażenie, że podróżowała z prędkością ponaddźwiękową.

Znormalnieje, w końcu dorośnie – pomyślałam -  Za kilka lat założy garsonkę i ugładzi włosy.

Zrobiło mi się smutno, że młodość prędzej lub później znormalnieje.

Byłam kiedyś w gabinecie luster. Ze śmiechem patrzyłam, a to na swoją wielką twarz, a to na cztery ręce. Raz byłam gruba, raz byłam chuda. W jednym lustrze łypały na mnie moje wielkie ślepia, w innym byłam krasnalem o krótkich nogach. Pamiętam, że ostatnie lustro było zwyczajne, niczym nie różniło się od tego w moim przedpokoju. Czy to lustro również pokazywało świat skrzywiony, skoro zostało tam powieszone?

Po co  ktoś, w gabinecie krzywych zwierciadeł, powiesił standardowe lustro?

Pamiętam, że jedno lustro bardzo wydłużało nogi. Przecież chciałabym mieć dłuższe nogi. Może to jest dobry powód do kupna krzywego zwierciadła? Kupiłabym sobie wydłużające.

Wiecie, że w żadnym sklepie z lustrami nie ma krzywego zwierciadła! Gdyby nie gabinet luster, nie wiedziałabym, że krzywe zwierciadła istnieją.

A swoją drogą, ciekawe kto ustala standardy dla luster?

Pamiętam, kiedyś dawno temu na lekcji plastyki namalowałam czerwone niebo i żółtą trawę. Przysięgałam Pani, że widziałam takie niebo i taką trawę, gdy byłam z rodzicami na wakacjach. Pani nauczycielka powiedziała wtedy, że niebo jest niebieskie, a trawa jest zielona. Od tej pory, dla mnie, niebo zawsze już było niebieskie, a trawa zawsze była zielona.

Dawno zapomniałam o tym zdarzeniu. Przypomniało mi o nim, dwoje dzieci bawiących się śniegiem. Niosły nabożnie  sopel lodu, tłumaczyły sobie nawzajem, że niosą wielki diament i muszą być bardzo ostrożne.

Gdyby nie dzieci, zapomniałabym, że diamenty robi się z lodu, a trawa może być żółta.

Gdyby nie nastolatka, zapomniałabym, że kiedyś przeglądałam się w krzywym zwierciadle.

Lustra, co prawda, kupuję standardowe, ale staram się już pamiętać, że istnieją krzywe zwierciadła. Pamiętam również, że w gabinecie krzywych zwierciadeł stało 'normalne' lustro.

Podobne artykuły


25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7586
61
komentarze: 19 | wyświetlenia: 24703
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 11191
43
komentarze: 35 | wyświetlenia: 14249
34
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2657
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2552
31
komentarze: 30 | wyświetlenia: 5855
31
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2438
30
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4330
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3408
27
komentarze: 18 | wyświetlenia: 2417
25
komentarze: 8 | wyświetlenia: 34793
25
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3276
25
komentarze: 20 | wyświetlenia: 13934
24
komentarze: 2 | wyświetlenia: 3351
 
Autor
ArtykułMoje lustro w przedpokoju podobno poszerza. Nie wiem czy to prawda, ale znam osobę która kiedyś tak z przekonaniem twierdziła. Na wszelki wypadek schowałem przed nią wagę.

Jakże łatwo oceniać innych z pozycji znawczyni Obiektywnego Piękna i Prawdy Absolutnej.

Jakże łatwo oceniać tych, których się już dawno oceniło. Nawet nie trzeba zbyt dokładnie czytać :).

>Znormalnieje, w końcu dorośnie – pomyślałam - Za kilka lat założy garsonkę i ugładzi włosy.<
A jakież to otchłanie interpretacyjne kryją się za tym, z pozoru prostackim, zdaniem?

@darkwater. Rzeczywiście, jak uważniej się wczytać, to trafił Pan jak kulą w płot z tą'znawczyni Obiektywnego Piękna i Prawdy Absolutnej'. Autorka stara się przekazać myśl zupełnie przeciwną i raczej stawia tezę, że Obiektywne Piękno i Prawda Absolutna to coś czego nie daje się odkryć. W gabinecie krzywych zwierciadeł stoi lustro standardowe - daje do myślenia? A pytanie kto ustala standardy dla luster? PS. A pański cytat wyrwany z kontekstu!

Cóż, widocznie różnie odbieramy ten sam przekaz. Jak dla mnie cały pierwszy akapit (wraz z cytatem) jest właśnie przesłaniem, cała reszta zaś figowym listkiem. Czyli może i głupia i głupio ubrana, z idiotyczną fryzurą, ale kiedyś na szczęście zmieni się w Mądrą Jaszczurkę, która z uśmiechem na ustach napisze łzawą historyjkę o "głupiutkiej nastolatce".

A cytaty mają taką dziwną cechę, że zawsze są wyrwane z kontekstu, no chyba że cytujesz cały tekst.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska