Login lub e-mail Hasło   

Propozycje dla handlowych platform w internecie

Allegro jest największym polskim internetowym sklepem - można przeanalizować pewne zmiany na handlowych stronach; do zastosowania także w innych handlowych platformach.
Wyświetlenia: 729 Zamieszczono 10/02/2010

    Otóż na stronach ukazujących listę przedmiotów, można byłoby dodać kolumny - z oznaczeniem n (nowe), u (używane), p (powystawowe), zaś po nich mogłaby być dodana litera g (na gwarancji).
     Znaczki pocztowe mogłyby mieć oznaczenia w proponowanej kolumnie - c (czyste), k (kasowane), s (skopiowane); podobnie pocztówki i widokówki (litera k oznaczałaby skasowane i/lub zapisane).
     Monety miałyby oznaczenia I, II, III w zależności od menniczego stanu.
     W  innej kolumnie proponuję umieszczać liczbę licytowanych przedmiotów (w opcji licytowanej) lub liczbę przedmiotów do nabycia (w opcji "kup teraz"), wszak wielu osobom zbędna wydaje się informacja - ile złożono ofert (a przecież cześć z nich opiewa na więcej niż jeden przedmiot), natomiast wielce interesująca jest liczba przedmiotów jeszcze niekupionych.
     Ponieważ niektórzy nabywcy preferują niektóre państwa jako producentów poszukiwanych artykułów albo nie są zainteresowani pewnymi państwami, przeto korzystnie byłoby dodać jeszcze jedną kolumnę, w której zamieszczano by dwu- lub trzyliterowe skróty nazw państw. Jeśli nazwa państwa nie byłaby znana i trudna do ustalenia, to wpisywano by np. 0 (zero). Gdyby w opisie przedmiotu była nazwa państwa, wówczas można byłoby zrezygnować ze skrótu w nowej kolumnie.
     Powinien być bezwzględny wymóg informowania o państwie w przypadku artykułów technicznych oraz taki wymóg co do podawania lokalizacji sprzedającego, bowiem wielu dokonuje niezbyt jasnych wpisów (np. "cała Polska").
     Powyższe propozycje ułatwiłyby kupno kontrahentom poszukującym artykułów spełniających opisane kryteria. Gdyby okazało się, że jest zbyt mało miejsca na dodatkowe kolumny, to można byłoby przewidzieć opcje do wyboru, np. odpowiednio klikając, zainteresowany kupiec rezygnowałby z kolumny "cena z dostawą" lub "liczba ofert" otrzymując podgląd na proponowane kolumny - po prostu potencjalny nabywca sam konstruowałby sobie kolumny, które go interesują.

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1133
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73573
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648256
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15164
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21619
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40548
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17474
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13159
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53343
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22709
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18182
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23304
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Taka prawda. Ja tam wile swistaka.pl niż lewiatana z fotki swoją drogą.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska