Login lub e-mail Hasło   

Skąd się biorą linie papilarne?

Wszyscy mają "kreski" nie tylko studenci Politechniki.
Wyświetlenia: 9.875 Zamieszczono 10/02/2010

Paluch!   

Kreski.

Wybacz, jeżeli to Twój palec wskazujący prawej ręki. Znalazłem go w sieci, spodobał mi się i zasłużył na miejsce w artykule. Właściwie to chyba przestępstwo umieszczać czyjś nagi palec bez jego zgody w miejscu publicznym jakim z całą pewnością jest internet... ale prawdopodobieństwo tego,że zgłosi się obnażony właściciel (właścicielka?) jest niewielkie, a pokusa wykorzystania tego obrazka do zobrazowania moich przemyśleń zbyt duża.

Linie papilarne podlegają zasadzie 3N - są niepowtarzalne, niezmienne i nieusuwalne.

Wyróżniają Cię z tłumu

Nikt nie ma takich kresek na palcach jak Ty. Nikt nie ma takich jak ja. Właściwie to każdy ma inne, to coś co wyróżnia nas z tłumu, indywidualizuje nas. Nie zdziwiłbym się gdyby publikacja tego artykułu wywołała potężny wstrząs na światowych rynkach mody. Sukienki w paski w linie papilarne tej która ją nosi... pole do popisu dla elektroniki, materiał z wplecionymi włóknami LCD, baterie w szwach, czytnik linii papilarnych w metce i... jedna sukienka z 20oma wariantami pasków! Zadziwiaj jedną kreacją przez cały miesiąc!

Jak powiesz 3latce,że ma imię Piotruś i jest swoim młodszym bratem,bo tak jak on ma dwie ręce i dwie nogi, to usłyszysz,że ma również "głowę, oczy, buzie, nos, usta, buzię i uszy!". Nie jest to argument nie do odparcia,ale można uznać,że wygrała dzięki ilości powodów. A wystarczyłoby przyznać się,że ta mała rączka na świeżo umytej szybie jest jej, a mniejsza obok jej brata...

Wracają w niezmienionej postaci.

Kiedy Jezus Chrystus zmartwychwstał, pokazał się uczniom idącym do Emaus, a ci Go nie poznali.

Kiedy się oparzycie naskórek "zejdzie" wraz z liniami papilarnymi i... nie można się dostac do laptopa np: ),ale co niesamowite - gdy naskórek odrośnie, linie papilarne pozostają bez zmian i można się dostać do laptopa. Także, jeżeli macie komputer z czytnikiem linii papilarnych i jesteście masochistami, możecie się spokojnie parzyć i zapeniam was  poznacie wasze kreski kiedy wrócą!

Zawsze wracają.

Poza przypadkiem ludzi, którzy nie posiadaja linii papilarnych nie da się ich usunąć. Chyba,że jesteś masochistą, wtedy wizyta u dermatologa dostarczy ci prawdziwej rozkoszy! (...)Przyjdź juz dziś na zabieg dermabrazji! Zedrzemy Ci skórę laserem aż do warstwy głębokiej, tuż po tym jak złuszczymy Ci skórę papierem chirurgicznym! To wciąż nie koniec, ponieważ być może wylądujesz wśród znacznej grupy szczęśliwców,u których pojawiły się powikłania po zabiegowe! Np, infekcje, przebarwienia, blizny, pęcherze... Przyjdź do nas masochisto! (...)

Shelrocku! Jesteś geniuszem!

Wykorzystanie odcisków palców w kryminalistyce jest znane od XIX wieku i były na tyle powszechne,że w 1887 Sir Arthur Conan Doyle mógł wyposażyć bohatera swoich powieści w lupę i pokaźną wiedzę również z zakresu daktyloskopii. Daktyloskopia zajmuje się odciskami palców w kryminalistyce. Jest to wciąż powszechna metoda identifikacjii sprawców zbrodni, z której korzysta się równolegle do analizy DNA. Defacto, linie papilarne to nie kreski tylko obiekt trójwymiarowy, mamy tam rowki i wgłębienia i jest to powierznia o pewnej chropowatości "pozostawionej po poprzednim procesie technologicznym", ale JAKIM?

Proces technologiczny powstawania linii papilarnych.

Płód w 16tygodniu ciąży ma już wykształcone linie papilarne. Do tego momentu skóra jest przeźroczysta i widać przez nią naczynia krwionośnie. Linie papilarne to efekt rozrastania się układu krwionośnego... i tu pojawia się problem,bo więcej informacji nie znalazłem : ),ale mam nadzieje,że połechtałem waszą ciekawość...  i ktoś pomoże mi dokończyć artykuł:D!

Czekam: p!

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1208
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 725
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 936
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1405
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1614
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1329
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1606
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 729
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1116
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 922
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Ivi,  10/02/2010

bardzo ciekawy artykuł:D

Temat poruszony bardzo na czasie. Jak chronić swoje indywidualne znaki, gdy praktycznie wszędzie je zostawiamy i coraz więcej pojawia się urządzeń niby ułatwiających życie, które mają nas identyfikować właśnie po tych liniach...

Także i mi się podoba ten wpis, zainteresował mnie.

musicie mi jeszcze pomóc go skończyć: )

  Ivi,  11/02/2010

ja nie umiem:D

to zmyślaj;p

  Ivi,  11/02/2010

hahha wole nie bo mnie jeszcze zbanują:)

nie chce,żeby przypadkiem moja ostatnia wypowiedź na eiobie była naiwne,ale spytam...
to na eiobie banują?!

  Gamka  (www),  11/02/2010

Ok ...może troszkę ...
Uczeni uważają, że w liniach papilarnych zapisany został kod każdego człowieka.
„Genom wywrócony na lewą stronę” – tak mówią o wzorach listewek i bruzd zgięciowych na skórze dłoni i stóp lekarze i kryminolodzy, którzy badają linie papilarne. Podobnie jak genom również linie papilarne każdego człowieka są cechą indywidualną: mogą o człowieku opowiedzieć prawie w ...  wyświetl więcej

Ja znalazłem,że linie powstają około 4ego miesiąca, co pasowałoby do 100-130dnia: ).
i dzięki za punkty: )

  ble1988  (www),  12/02/2010

Mnie też to zainteresowało, ale myślałem, że dostanę jakąś odpowiedź :)

Mnie do napisania tego artykułu zainspirował program na Discovery o ciąży.
Tam opowiadali,że tworzenie linii papilarnych ma związek z rozrastaniem się układu krwionośnego.

laptop i czytnik linii papilarnych, można to łatwo obejść niestety

Można, wpisując hasło tradycyjnym sposobem; p

Dokładnie szukam tego w internecie - w jaki sposób powstają linie na dłoniach?

linie papilarne są może niezmienne, ale linie na wewnętrznej stronie dłoni już tak.

Podejrzewam, że linie na wewnętrznych stronach dłoni zmieniają się pod wpływem impulsów elektrycznych wysyłanych z mózgu. Gdy się boimy pocą nam się dłonie, czyli jakaś komunikacja między mózgiem a dłońmi jest.

Z

...  wyświetl więcej

Na dłoni każdego z nas znajdują się zakończenia tysięcy nerwów, które są bezpośrednio połączone z naszym mózgiem. Za pomocą tych nerwów przekazywane są bodźce odzwierciedlające osobowość, warunki psychiczne i fizyczne człowieka.

znalazłem tu: http://www.solaris-rozwojosobi(...)mancja/

Linie na dłoniach powstają na sku

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska