Login lub e-mail Hasło   

Kazania Moralne

Kościół katolicki niejako podtrzymujący korelację pomiędzy człowiekiem a ideą boską (absolutem) narażony jest na ciągłe nieścisłości z zakresu teologii , przekonań , dośw...
Wyświetlenia: 856 Zamieszczono 14/02/2010 

Kościół katolicki niejako podtrzymujący korelację pomiędzy człowiekiem a  ideą boską (absolutem) narażony jest na ciągłe nieścisłości z zakresu teologii , przekonań , doświadczeń pozazmysłowych , wiary i wreszcie mistycyzmu. Od zalania dziejów to on wpływał i kształtował na ile było to możliwe losy świata i życia nawet najbardziej paradoksalnym w odniesieniu do ascezy jednostek. Błędne koło zatacza setki tysięcy pseudowyznawców i fałszywych kaznodziei w dzisiejszym niezewangelizowanym pokładającym nadzieję w pieniądz i szczęśliwy rozwój wypadków zdemoralizowanym społeczeństwie. Kwestia próby nawrócenia zagorzałych dysydentów (innowierców) staje dzisiaj w obliczu „cudotwórstwa” zważając na kierunki i wywody myślowe jakimi podąża ontologia. Dlatego też aby zdeklasować fałszywość i niezgodność z logiką Pisma Św. wersję spekulacyjnych jak dotąd religii należy w sposób hierarchiczny bezpardonowy niebagatelny zrozumieć warunek ziemskiej egzystencji. Po pierwsze w aspekcie charakteru symbolicznego i cząstkowego dostrzega się psychoanalityczną mizantropię analogicznie do podniesienia rangi humanitaryzmu jako głębokiego seansu kontemplacji duchowej na tle nieuchronności postępu strachu wobec ówczesnego mechanizmu intuicji.
Bóg jako Jedyny i Podstawowy Warunek istnienia wszelkiego życia zostaje stłumiony przez zbiorową pokusę i płytkie tendencje poniekąd utopijne w zależności od stanu posiadanej wiedzy chrześcijańskiej i etapu dojrzewania.
Zatem przyjmując że światem niezrównoważenie rządzi dynamika chaos przyjemność chwili i spontaniczność po czym następuje stan uniemożliwiający ponowne narodziny (filozofia indyjska: nirwana) unicestwienie, zapomnienie byt ludzki na Ziemi straciłby jakikolwiek sens.
Droga zła i grzechu obok cnoty i zbawienia polemizuje jako zagłada i niekończące się szczęście w wieczności.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 788
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 721
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 931
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 574
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 979
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142217
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242509
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112283
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122553
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

A tak krótko, jednym lub dwoma zdaniami, to o co Panu chodzi?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska