Login lub e-mail Hasło   

Nie dla dwujęzycznych tablic !

Polacy ! Nie pozwólmy bezkarnie zniemczać naszych ziem !
Wyświetlenia: 895 Zamieszczono 13/02/2010

My, Polacy - do Mniejszości Niemieckiej

Nasz kochany kraj (a szczególnie tereny województwa Opolskiego) boryka się z nie lada problemem. Problemem tym jest demonstracja siły Mniejszości Niemieckiej, która to stawia polsko-niemieckie tablice miejscowości na Opolszczyźnie !

Uważamy, że są to zupełnie zbędne wydatki. Warto pamiętać, iż koszty tablic w całości pokrywa MSWiA, tak więc pieniądze na ten cel idą z NASZYCH podatków. Wszyscy obywatele muszą płacić za pomysły garstki osób. Uważamy, że jest to niesprawiedliwe. Członkowie MN powinni płacić składki i za uzyskane fundusze realizować wszelkie swoje fantazje. Ciekawe, czy wtedy wydawalibyście pieniądze lekką ręką ? Śmiemy twierdzić, że nie !

Początkowo Mniejszość Niemiecka chciała po prostu istnieć – udało się: jest Ustawa o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (Dz.U. z 2005 r. Nr 17, poz. 141). Później zapragnęliście władzy – udało się: w chwili obecnej jest poseł (jako jedyny z ramienia mniejszości) w Sejmie. Chcieliście tablic – udało się: macie tablice ! Pytamy jednak: co dalej ? Zniemczanie nazwisk i ulic powoli przestaje dziwić. Jak długo będziecie mnożyć żądania ?

Dlaczego tablice są zbędne ? Cytujemy wypowiedź posła Jerzego Czerwińskiego: „Bo to nikomu nie jest potrzebne, w Polsce nie ma ludzi, którzy nie znaliby języka polskiego.” (źr. Gazeta Wyborcza). Dwujęzyczne szyldy z pewnością nie przyciągną też inwestycji, co jest częstym argumentem. Niedorzecznym jest stawianie tablic z nazwami niemieckimi tam, gdzie graniczymy z Republiką Czeską! Czy łatwiej będzie dowieźć przesyłkę/towar/materiały do Guttentag niż do Dobrodzienia?
Bzdura!

Tablice są całkiem zbędne przeciętnemu Polakowi. Dlaczego ? Ponieważ nie ma z tego żadnych, ale to żadnych korzyści, najmniejszego nawet związku z nimi. Może poza tym, że to z jego kieszeni idą pieniądze na ten cel. Jeśli ktoś chce na co dzień oglądać tablice przyozdobione umlautami, może to czynić po drugiej stronie Odry, nieprawdaż ? Przecież czujecie się Niemcami - ostatnio dość wyraźnie podkreślał to poseł Galla w kilku wywiadach.

Może działania MN są zwykłą prowokacją ? Mają na celu pokazać jacy Polacy są nietolerancyjni, jakaż to ksenofobia nęka nasz naród, czego przykładem mogą być akty wandalizmu (a może po prostu walki o polskość?) - czyli zamazywanie tablic. Na pewno owe działania przeczą Waszym zapewnieniom, że Polacy nie mają nic przeciwko tablicom!

 

PETYCJA PRZECIWKO TYM DZIAŁANIOM:

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=4928

Polaku - podpisz !

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1223
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1025
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1103
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1901
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 586
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Prawdziwi Niemcy wynieśli się po II wojnie do siebie a tylko "wasserpolen", czyli Ślązacy nie do końca zniemczeni zostali na ojcowiźnie i dla korzyści finansowych chwilowo są Niemcami.Te tablice, to forma wyłudzania kasy od państwa niemieckiego a dla samych Niemców polityczna propaganda.Te korzyści są coraz mniejsze, czerwone paszporty już nie gwarantują pracy w Holandii a w Niemczech bez znajomości języka, ośmieszyliby się tylko z tymi pozwoleniami na pracę (paszport niemiecki).Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska