Login lub e-mail Hasło   

Dzień Sądu...

Apokalipsa otwiera dziś przed nami szeroki horyzont spekulacyjnych treści i wykreowanych na przestrzeni wieków pytań. Dla potrzeb kaznodziejstwa ludowego tworzono mniej i...
Wyświetlenia: 1.180 Zamieszczono 14/02/2010

Apokalipsa otwiera dziś przed nami szeroki horyzont spekulacyjnych treści i wykreowanych na przestrzeni wieków pytań. Dla potrzeb kaznodziejstwa ludowego tworzono mniej irracjonalne i metafizyczne wykłady z mistycyzmu współczesnego. Jednakże fakt rozpaczy egzystencjalnej i kult wszelkich niekonwencjonalnych metod badawczych nad nastrojem lęku i apodyktyczności każdej epoki ukazuje wieloznaczność ludzkiego istnienia na Ziemii.Sfera okultyzmów i chaotycznego nonkonformizmu jest siłą destrukcyjną i destabilizacyjną na tle wszelkich przeczuć , wizji czy źródeł poznania świata. Filozoficzne wartości poniekąd niedostępne dla rozumu stają się dziś naczelnym symbolem Kościoła a konstruktywne podejście do wyrzeczeń w imię miłości do Boga urasta do rangi utylitarnych i pacyfistycznych przekonań moralnych. Powszechny kryzys etyczny wyraża się w rozbiciu kulturowym wywołanym odmiennymi tendencjami na przyszłość oraz skłonnością do uprzedzeń i podważania dogmatów wiary. Żywione już od antyku przekonania o rzekomym życiu po śmierci nadają naszemu życiu wymiar zgodny z biblijnymi pobudkami i wyalienowaną skłonnością do rozważania Pisma. Zważywszy na kult jednostki w dzisiejszym wyimaginowanym i zdezintegrowanym świecie , który dewoluuje się pod wpływem masowych rozłamów  i kulturowych różnic należy wspomnieć o sferze intymno – emocjonalnej ludzkiego rozumu oraz jego wzgląd na ewangeliczną rzeczywistość w kontekście wartości moralnych. Kościół choć ma charakter subiektywny i otwarty nie rozwiązuje pewnego zakresu teologicznych kontrowersji. Dlatego też my jako pozytywiści współczesności realizujący się duchowo powinniśmy pamiętać o prawdzie którą reprezentujemy jako ponadczasowi przedstawiciele.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 794
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 727
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 938
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 585
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 985
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142228
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242548
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112301
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122560
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

prawda człowieka prawda ekranu. Co będzie to będzie nic nie mam na sumieniu.

  w84u6  (www),  14/02/2010

Gdyby odfiltrować ten cały paranaukowy barok, to zostaną tylko kropki. Przecinka nie uświadczysz. Kilka lat podstawówki, cztery średniej i trzy studiów, aby sklecić takie przemyślenia? Doprawdy, społeczeństwo jest rozrzutne ;)

Czy ktoś mi może wyjaśnić, kim są "pozytywiści współczesności realizujący się duchowo"? Podobno należę do tej grupy wraz z innymi czytelnikami tego tekstu, bo określenie to poprzedzone zostało zaimkiem "my", czyli autor i czytelnicy. Chciałbym jednak wiedzieć, do jakiej grupy ludzi jestem zaliczany, a z samego określenia nijak tego wydedukować nie mogę.

  w84u6  (www),  14/02/2010

"Chciałbym jednak wiedzieć, do jakiej grupy ludzi jestem zaliczany"
Panie Andrzeju, do pozytywistów, bo pozytywista brzmi pozytywnie. W sumie dobrze, że coś nas łączy ;)

To Pan też się "realizuje duchowo";-)

  w84u6  (www),  14/02/2010

Jak każdy ;)
I jak każdy odmiennie to rozumiem ; ]Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska