Login lub e-mail Hasło   

Ona zmiażdży ci głowę...

Kiedyś, ktoś postanowił zmienić cytat Biblijny? Jakieś ludzkie próchno zadecydowało o tym, że Pan Bóg się pomylił?
Wyświetlenia: 4.854 Zamieszczono 15/02/2010


Urząd Nauczycielski Kościoła Katolickiego nienawidzi Słowa Bożego!
Papieże nigdy nie pałali miłością do Ewangelii, a nieuzasadniona Biblijnie, wręcz bałwochwalcza miłość do Marii - zresztą, wspaniałej, wybranej Izraelitki - doprowadziła do tego, że dopuścili się sfałszowania Biblijnego tekstu.

Fragment, który mam na myśli, we wszystkich dostępnych przekładach brzmi podobnie, dlatego, przytoczę go na podstawie Biblii Polskiej, z katolickim przekładem Apokryfów.

Rzekł Pan Bóg do węża:
``I Ustanowię nieprzyjaźń między tobą, a kobietą, między twoim potomstwem, a jej potomstwem, ONO zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.``
Genesis 3: 15, str. 11

Powyższy werset mówi wyraźnie, że potomstwo Ewy, które przez Pana Boga, nazwane jest określeniem ``ONO``, zdepcze głowę węża.


Jednak w przekładzie z łaciny, dokonanym przez księdza Jakuba Wujka, zaproponowany przeze mnie cytat, jest zniekształcony, a co za tym idzie, jego treść, jest całkowicie niezgodna z Duchem Ewangelii.

``Położę nieprzyjaźń między tobą, a między niewiastą: i między nasieniem twym, a nasieniem jej, ONA zetrze głowę twoją, a ty czyhać będziesz na piętę jej.``
Biblia to jest Księgi Starego i Nowego Testamentu, tom I, z łacińskiego na język Polski przełożone przez księdza d. Jakuba Wujka, Genesis 3:15

``Wujkowe`` przetłumaczenie, ma zasugerować czytelnikowi, że jedyną osobą, która zetrzeć może głowę węża, czyli szatana, jest nie kto inny, tylko Maria, która, na podstawie owego fałszywego wersetu, staje się wtedy współodkupicielką ludzkości.

Sprytna zmiana rodzaju, to kamuflaż iście ``godny`` przywódców zza spiżowej bramy!

Zatem, krótko podsumowując, łaciński przekład Biblii, (Vulgata), którym przez wieki posługiwał się Kościół Katolicki, w bardzo ważnym miejscu został zmieniony!
Powie ktoś: ``To niewielki problem, jeden błahy wyraz: ``Ona``! O co kruszyć kopie!?``

Otóż na pewno jest, o co kruszyć kopie !

Jeżeli ktoś uzna, że potomkiem Ewy, Który zdeptał głowę węża Był Pan Jezus, Który Nazwany Jest ``ONO`` potomstwo, a inny na podstawie Wulgaty dojdzie do wniosku, że potomkiem Ewy jest Maria ``ONA``, to wręcz zaistnieje tutaj sprzeczność pod względem wiary, a być może świadome fałszerstwo, z którego po wiekach, Kościół Katolicki musiał się wycofać!

W Biblii Tysiąclecia, w dopisku do Księgi Genesis 3:15, widnieje następujący przypis:

``...Wulgata utrwaliła to Maryjne tłumaczenie WPROWADZAJĄC ZMIANĘ RODZAJU ``ONA ZMIAŻDŻY`` (zetrze)…

http://www.kerygma.pl/biblia/tekst/rdz3.html

Wulgata wprowadziła zmianę rodzaju?

Kiedyś, ktoś postanowił zmienić cytat Biblijny?

Jakieś ludzkie próchno zadecydowało o tym, że Pan Bóg się pomylił?

Zadecydowało o tym, że to nie Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel, lecz Maria, odniosła zwycięstwo nad siłami zła?

I pomyśleć, że przez ponad trzy wieki z ambon katolickich, a także niektórych tzw. protestanckich, upajano się cytatem, który nigdy nie istniał.

Ponad trzy wieki, od roku 1599…

Przytoczę teraz, łaciński fragment tegoż tekstu:
``inimicitias ponam inter te et mulierem et semen tuum et semen illius ipsa conteret caput tuum et tu insidiaberis calcaneo eius...``

http://www.thelatinlibrary.com/bible/genesis.shtml

Znajdziesz go również tutaj:

http://vulsearch.sourceforge.net/html/Gn.html

 

Ipsa conteret: ``ONA zmiażdży``.

Oto potworne oszustwo papieży i biskupów. Oto śmiech szatana z ambon katolickich i… niektórych, protestanckich.

Odebrać Panu Jezusowi cześć i chwałę.

To, jedyny cel papieży i biskupów.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1569
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 654
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1134
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 923
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 718
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 643
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1012
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 801
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 309
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 472
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 462
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 513
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 361
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Zapominasz kolego że Biblia ma nieco dłuższą historię, sięgającą nieco dalej niż jej łacińska wersja. Moim skromnym zdaniem "wersja wujkowa" jest bliższa "duchowi" oryginalnych pism tworzących podwaliny biblijne. Twoje interpretacje tej różnicy niestety nie trzymają się kupy, nie za każdą korekta czai się spisek.

  57kerenor  (www),  16/02/2010


Dark
Bardzo dobrze pamiętam, że ``Biblia ma nieco dłuższą historię, sięgającą dalej niż jej łacińska wersja.``

Jednak, jak chyba zauważyłeś, swój artykuł odniosłem do tego przekładu, którym przez wieki posługiwali się katolicy i protestanci, dlatego, że ów błąd tłumaczenia, w tak ważnym miejscu, dotknął i tę wersję.

Wcale nie przeczę Twojemu stwierdzeniu, że ``wersja

...  wyświetl więcej

Problem w tym że "duch Biblii" to duch świętych pism Sumerów, Egipcjan i wielu innych ludów, a w tym kontekście to kobieta/bogini miażdży głowę węża. Patrz Eurynome i Ofion, czy wcześniejsze wersje mitu o Tiamat.

  57kerenor  (www),  16/02/2010


Witaj

Duch Biblii, to Duch Biblii Dark, a Ty zmieszałeś wierzenia okolicznych narodów, razem z Biblią, do jednego koszyka.

Pomieszanie zapisków Biblijnych z tradycją innych, ówczesnych narodów, jest raczej dowodem niskich lotów.

Zauważ, piszę to chyba niepotrzebnie, że Abraham, protoplasta Narodu Wybranego, wyszedł z tamtej, pogańskiej ziemi chaldejskiej, by kierowa

...  wyświetl więcej

To w co ty wierzysz to twoja sprawa, geneza Biblii jaką dziś znamy to sprawa zupełnie odrębna. Nie mieszaj tych dwóch spraw.
Można oczywiście przyjąć że Biblia to "słowo boże" i przejść do porządku dziennego nad zadziwiającym podobieństwem większości jej ksiąg do wierzeń "innych ówczesnych narodów", ale taka strusia taktyka mnie osobiście nie interesuje.

  57kerenor  (www),  16/02/2010


Te zadziwiające podobieństwa, o których piszesz, działają raczej moim zdaniem, na korzyść Biblii.

Czasami, owszem, tradycja innych ludów, spaczyła fakt opisany w Biblii, ale i tak nieporadnie, ta tradycja, potwierdza, że owe zdarzenie miało miejsce.

Przykładem niech tutaj będzie ciekawe zjawisko opisane w Starym Testamencie, zwane ``potopem``…
W wielu kulturach temat

...  wyświetl więcej

Dla ludów żyjących w "tamtych czasach", tj. jakieś 5 tys lat temu, każda większa powódź w ich rejonie była Potopem, na dodatek Potopem pokrywającym cały (ich) świat.
twoja wizja "spaczania" Biblii przez okoliczne ludy doprawdy mnie rozczuliła, szkoda tylko że kultury tych ludów, one same jak również ich wierzenia i mity są w sporej części zdecydowanie starsze niż religia kozich pasterzy, kt ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  16/02/2010


Witaj Dark

Zastanawiałem się, kiedy użyjesz Twojego silnego argumentu ``czytania ze zrozumieniem``.:)

Ale ja, Ciebie Dark rozumiem, tylko, że Ty i ja, pływamy zupełnie po innych wodach.
Ze swej strony mogę powiedzieć, że, Ty szukasz portu, a ja już go znalazłem.

Hm… Chyba nie zgodzisz się z powyższym, ale póki co, to nie ma znaczenia…
Może jednak kiedy

...  wyświetl więcej

Znów uciekasz w jakieś wydumane, mętne, poetyckie porównania, zamiast zwyczajnie przyznać że nie doczytałeś komentarza. Zwykła ludzka rzecz, zdarza się każdemu.
Jeśli to natomiast próba "wygaszenia" niewygodnej ze względu na kierunek,dyskusji, to nie krępuj się, mnie w sumie nie sprawia ona jakiejś perwersyjnej przyjemności.

  Ivi,  16/02/2010

dziękuje za możliwość nieuczestniczenia w spisku

  57kerenor  (www),  16/02/2010


Dark, napisałeś:

``Jeśli to natomiast próba "wygaszenia" niewygodnej ze względu na kierunek, dyskusji, to nie krępuj się, mnie w sumie nie sprawia ona jakiejś perwersyjnej przyjemności.``

Dark Przyjacielu, nie chodzi o niewygodną dyskusję, lecz niepotrzebną w danej chwili…

Znam Cię dość dobrze z eiobowych wpisów i myślę, że ze swej strony wyraziłem swój pogląd na ty

...  wyświetl więcej

Ja nie pozwolę ci obrażać Latającego Potwora Sphagetti, niech będzie wielbiona jego makaronowa doskonałość. to On jest Jedynym Prawdziwym Bogiem, ten twój to jakiś uzurpator.

Reszta twojego postu wyraźnie wskazuje że nie zrozumiałeś więcej jak połowy treści moich komentarzy. Gdyby było inaczej zauważyłbyś że w kontekście Biblii mówienie o "oryginalnym tekście" czy "fałszerstwach" jest pozb

...  wyświetl więcej

  w84u6  (www),  16/02/2010

"Zatem napisałem artykuł w obronie Zbawiciela właśnie."
A nie może obronić się sam? Gdzieś pisze w Piśmie, że należy go bronić? I jaka grozi Ci kara, jak nie obronisz swego pana?

Masz rację-przed lepszym chylę czoło.Moja interpretacja-to reakcja na katolicyzm,milosc bliźniego i coś tam może jeszcze.Pozdrawiam

Bardzo trafne skojarzenie -pozdrawiam

O biblię spierają się nawet "ojcowie teologii",a cóż mam do tego jeszcze dodać?Każdy ma prawo myslic o niej jak mu nakazuje jego wiedza,ale jeśli ktoś wciska swój religijny przy tym fanatyzm to uważam ,ze to już dupa blada

A potem widzisz te podłości katolickie na obrazach przedstawiających Marię a pod jej stopami węża !
Oczywiście że sprawa dotycząca wyrazu ONO dotyczy Pana Jezusa , tylko On i nikt inny nie jest w stanie zetrzeć z powierzchni ziemi szatana !
Ale skąd my to znamy te poprawianie wyrzucanie i ODBIERANIE chwały Panu Jezusowi , osobiście mnie to wcale nie zdziwiło wszak matka wszystkich wszetecznic do tego zmierza.

Szanuję te słowa i matczyny westchnienia.A lodżiom,którzy głęboko w to wierzą -nie należy odbierać wiary.tak samo jak innym którzy biblie interpretują inaczej,nie po bożemu,ni e tak jak uczy ksiądz.Pozdrawiam.Dziekanując za wypowiedz

Wydaje się ,ze każdy ma prawo po swojemu interpretować biblijne słowa i swoimi Ścieszkami iść do swojego boga lub lucypera bez skompromitowanych pośredników do których zaliczam księżula .

  Ivi,  16/02/2010

"osobiście mnie to wcale nie zdziwiło wszak matka wszystkich wszetecznic do tego zmierza. "- zechciałby Pan rozwinąć ten cytat dla mnie?
Bo nie za bardzo rozumiem

Kościół (katolicki) widziany jako Nierządnica Babilońska - wszelkie skojarzenia z Lilith jak najbardziej na miejscu.

  Ivi,  16/02/2010

:D

Zrozumiałem "westchnienie "niby smutek matki nad wywrotowym synem o odniosłem to do siebie.Pozdrawiam

Droga Ivi, sprawa wytłumaczenia pojęcia nierządnicy biblijnej zawartej w Objawieniu jakie dostał Jan od Pana Jezusa i zrozumienia tejże tajemnicy, dotyczy ludzi Prawdziwie wierzących!

y ją zrozumieć moje pisanie nic tobie nie pomoże, jeśli nie poprosisz o to Pana Jezusa. I choć dla niektórych ta sprawa będzie wydawała się, co najmniej dziwna, to taki jest prawidłowy kierunek poznania tej P

...  wyświetl więcej

Widzę że Ivi być może tego nie rozumie, więc pozwoliłem sobie na wytłumaczenie omawianej nierządnicy w ten sposób , otóż nierządnica to osoba która miłuje obce Biblii nauki, to organizacja która wprowadziła niezgodne z Ewangelią nauki. Pisałem o tym wcześniej Ivi i odniosłem to porównanie do nauki kościoła katolickiego, który uczy niezgodnie z Nauką Pana Jezusa.
Wierna żona, żona, która koc ...  wyświetl więcej

  ,  30/05/2010

Swojego czasu zadzwoniłem do Świderkównej i oświadczyłem jej że nauka kościoła katolickiego jest przeciwna nauce Jezusa .i że ona bierze w tym udział - obraziła się po tym fakcie opuścić ten świat..
W grobowcach ukrzyżowanych archeologowie znajdują kości pięty które są przebite gwoździem. To Jezus umarł za grzechy wielu i to jemu diabeł zmiażdżył piętę a on mu zmiażdży głowę, to Jezus jest ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska