Login lub e-mail Hasło   

A teraz drodzy wyborcy, pocałujcie "misia" w dupę.

Polacy mamy prawa i obowiązki. Naszym prawem jest płacić podatki, a obowiązkiem, wybierać tych, których nam wskażą. Resztę załatwią za nas OSZUŚCI , którzy robią nie to co mówią.
Wyświetlenia: 4.818 Zamieszczono 19/02/2010


Moi drodzy "obywatele", mieszkańcy Polski. Chciałbym dziś przypomnieć Wam jakie są Wasze prawa i obowiązki wobec "Ojczyzny". Co pewien czas, tj mniej więcej co cztery lata, we wszystkich mediach podsumowuje się Naszą miłość do Ojczyzny, a właściwie jej brak, brak poszanowania "demokracji" za którą  walczyli nasi ojcowie i dziadowie. Co cztery lata przedstawia się nam dane na temat udziału w wyborach, w innych, bardziej demokratycznych krajów Europy czy wręcz świata. Wmawia się nam, że kiepsko wypadamy na tle innych krajów biorąc pod uwagę ich i nasz udział w zdobyczy demokracji - WYBORACH.    A jak wypadają nasi politycy?

Chciałbym dziś odpowiedzieć tym wszystkim "uczonym w piśmie", którzy zarzucają nam nie poszanowanie zdobyczy demokracji, dlaczego będę dziś nawoływał Polaków do potraktowania Polityków tak samo jak Oni traktują nas - potencjalnych wyborców.

Oto hasła wyborcze jakie pamiętam:

- Likwidacja Senatu - To hasło wyborcze nawiązuje oczywiście do bezsensowności tego "tworu" niby to przedwojennej Polski. Wielka zdobycz "solidarności" powrót do tradycji, za ile jednak milionów złotych? Komu to potrzebne? A może zamiast 100 wystarczyłoby 20?

- Reforma KRUS - a właściwie nie bójmy się napisać - jego likwidacja. Przecież ta skarbonka bez dna to okradanie większej części Narodu przez "cwaniaków" kupujacych sobie kawałek ziemi po to tylko by nie płacić złodziejskiego ZUS. Pewnie nie wszyscy pamiętają te czasy, ale dla mnie jest to porównywalne z przynależnością do Partii politycznej wtedy, gdy jedyną i prawdziwą była PZPR. Co wtedy wymyślili cwaniacy? Wymyślili sobie ZSL. Niby to nie PZPR, ale zawsze partia. KRUS to przecież również nie Zakład Ubezpieczeń, bo przecież utrzymuje się z dotacji tych,  którzy dają się "dymać" czyli takich jak ja ciężko pracujących Robotników,a jednak ZUS-u nie płacą, czyli oszczędzają co miesiąc kilkaset złotych. Kto nas okrada? Cwaniacy i oszuści, a "pieprzony" PSL zawsze wkręci się do żłoba i nie pozwala na koniec tego okradania nas przez złodziei.

- Obniżanie podatków dla najuboższych - co zrobiono? Obniżono podatki... ale najbogatszym.

- Tańsze Państwo - mówi Wam to coś? Dla mnie to likwidacja etatów Rządowych, ministerialnych, zmniejszanie biurokracji...

- Wycofanie Polskich Wojsk z Afganistanu i...?  Było już blisko, premier poprosił Prezydenta o podpisanie przedłużenia udziału naszych wojsk w Afganistanie tylko na pół roku. Co sobie pomyślałem? Co pomyśleli inni Polacy? Oczywiście, że po tym okresie nasi chopcy wrócą z tego bezsensownego mordowania obywateli suwerennego Narodu. Co stało się potem? Barak Obama kazał, a nasz dupowłaz oczywiście z mety nie tylko obiecał przedłużyć nasz udział, ale jeszcze obiecał powiększyć kontyngent naszego Państwa.

Czy mam dalej przypominać co obiecał nam Premier Tusk? Czy mam dalej przypominać co obiecywali jego ministrowie?

Chciałbym przypomnieć Panu Panie Tusk, chciałbym przypomnieć Paniom i Panom członkom Platformy Obywatelskiej, że wygraliście wybory bo My Polacy głosowaliśmy na Was. Chcę wyraźnie powiedzieć- Wygraliście wybory bo my Polacy mieliśmy już dość Rządów krwiorzerczych i promujących Policyjne Państwo braci Kaczyńskich. Mieliśmy dość obiecanek i nie wywiązywania się z ich obietnic. Mieliśmy dość szukania i ukazywania opinii publicznej tzw. "haków na..."

Na fali tego sprzeciwu Polacy wszystkich opcji politycznych zagłosowali na Was, a Wy jak nam za to odpłacacie?

Oczywiście mógłbym teraz zacząć wymieniać wszystkie nie dotrzymane obietnice nie udowadniając, nie przytaczając dowodów na to o czym piszę. Postanowiłem jednak przedstawić dowody:

1. Pamiętacie, parę tygodni temu, okazało się, że nie ma pieniędzy na leczenie Polaków chorych na Raka.

W tym właśnie czasie  Ministerstwo Edukacji Narodowej zatrudniło dodatkowo  73 osoby. 73 etaty licząc po 5.8 tysiąca złotych daje 5.1 miliona złotych rocznie. Czy po roku owe etaty zostaną zlikwidowane? Pytanie retoryczne. po 10 latach da to nam 51 minionów. Pomyślcie ilu Polaków z rakiem mogło by jeszcze żyć?

2. Dlaczego kobiety już nie mogą bezpłatnie badać piersi?

Ministerstwo Finansów zatrudniło 63 osoby co w ciągu roku nas kosztuje 4.4 miliona rocznie. W ciągu 10 lat to 44 miliony. Wiecie ile kobiet mogłoby to badanie uratować?

3. Pielęgniarki znowu odchodzą od łóżek, zaczynaja "głodówki"


Ministerstwo Środowiska zatrudniło 59 osób co daje w ciągu 10 lat 40 milionów

4.Wiecie jak wyglądamy na tle innych Krajów Świata w ilości przeprowadzanych przeszczepów na przykład szpiku kostnego? Czy wiecie, że jesteśmy 100 lat za "murzynami"? Bo.... nie ma pieniędzy a tu? Tyle przeszczepów ile robimy w Polsce w cały Rok w innych krajach robi się w miesiąc.

Ministerstwo Rolnictwa utworzyło 52 etaty co daje rocznie 3 miliony sześćset tysięcy. Po 10 latach da to 36 milionów, wiecie ile to przeszczepów? Czy zdajecie sobie sprawę ilu ludziom uratowałoby to życie?

Ministerstwo Obrony Narodowej, które ostatnio zajmuje się mordowaniem Obywateli suwerennych Państw, takich jak Afganistan zatrudnia nowych 21 osób za 20 milionów w ciągu 10 lat.

Ministerstwo Gospodarki na nowe etaty wyda w ciągu 10 lat 14 milionów złotych

MSWiA  wyda na  nowe etaty prawie 8 milionów/w ciągu 10 lat/

Ministerstwo Sportu na nowe etaty wyda ponad 6 milionów/w ciągu 10 lat/

Co powiecie? Dlaczego liczę te pieniądze, które wydadzą w ciągu aż 10 lat? A odpowiedzcie proszę, skoro od wielu lat, Rządy obiecują tanie Państwo i ciągle przybywa nowych etatów to nagle, któryś z Rządów dotrzyma słowa i zacznie zwalniać biurokratów? Powinienem od razu obliczać te kwoty razy 50 lat. Pomyślcie, ile to pieniędzy. I jeden z drugim minister ma czelność powiedzieć, że nie ma pieniędzy na leczenie Polaków? Dlaczego? Bo biurokracja jest cenniejsza od życia Polaków?

Wiecie dlaczego Premier lata samolotem, a nie samochodem do Brukseli, czy innych krajów Europy? Ja wiem bo jeżdżę po Europie. Zawsze gdy wracam do kraju to mi wstyd, że jestem Polakiem. Jadę sobie piękną czarną, suchą czy mokrą, ale czarną ulicą Niemiec aż tu nagle? Wpadam w poślizg, ulica z dwu pasmowej przechodzi w ścieżkę polną nie dość, że z dziurami to jeszcze wcale nie odśnieżona, co jest zboczyłem z drogi? Wjechałem do lasu? Nie, okazuje się, że wjechałem na teren mojego Kraju, mojej ukochanej Polski. Następnego dnia, w telewizji słyszę, do zimy byliśmy przygotowani ale śnieg? Kto się spodziewał śniegu?

A ja się pytam to Polska może została przeniesiona do Afryki? Może tu nigdy zim nie było?

Panie Premierze Tusk !   Jak można mówić co innego i co innego robić !  Daliśmy Ci mandat zaufania, a Ty, co z nim robisz? 

 

  1.  

Podobne artykuły


24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8465
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1217
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73249
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 6739
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108807
71
komentarze: 34 | wyświetlenia: 10848
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91797
52
komentarze: 88 | wyświetlenia: 7832
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44745
28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1907
27
komentarze: 31 | wyświetlenia: 39108
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2377
22
komentarze: 41 | wyświetlenia: 2415
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  andrzejs,  20/02/2010

Ufff, Marianie...
Z większością zarzutów sie z Tobą zgadzam. Ale nie ze wszystkimi.
Nie zamierzam dyskutować o etatach w ministerstwach, bo masz rację. O PSL/ZSL też nie, z tego samego powodu. Ale znasz powiedzenie: Tak krawiec kraje, jak mu materii staje"? To do KRUS-u Nie można nic zrobić, bo PSL... Afganistan..., Kaczyński (też, bo Tusk swoją drogą). Ustawy..., Kaczyński (blokuje) ...  wyświetl więcej

  marian R,  20/02/2010

Cóż Andrzeju, tak krawiec kraje...? Widzisz były w moim życiu takie czasy/do których wolałbym nie wracać/ w których w rodzinie mojej ślicznej organizowano wiele imprez rodzinnych/ dziś zostało ich dużo mniej/ w czasie których moi szwagrowie i szwagierki a nawet teść na informację o moim nie paleniu reagowali w jeden sposób - oj, u mariana są braki pieniędzy. Do czego dążę? Byłem znany z tego, że g ...  wyświetl więcej

  Elba,  20/02/2010

Święta racja, nie łudźmy się, że i tym razem będzie inaczej.
Założenie, że świat jest w większym lub mniejszym stopniu miejscem rozsądnym jest po prostu śmieszne. Życie nauczyło nas, że poprzez głosowanie wcale nie wybieramy tych, do których lud ma największe zaufanie. Wcale nie wybierani są ludzie najmądrzejsi, najlepsi i najbardziej odpowiedzialni, którym na sercu leży dobro ludzi i kraju ...  wyświetl więcej

  gaarrpp,  20/02/2010

Szanowny Panie MarianieR.jestem za ogólną tezą Pańskiego artykułu. To bardzo dobrze, że się o tym pisze. Polska demokracja, która wykluła się w czasach Wielkiej Solidarności, przeszla operację kosmetyczną po Okrągłym Stole.Nie przeprowadzono natychmiastowej lustracji tak jak np. w Niemczech (Instytut Gaucka) - tam zrobiono to bez kłótni, bez znieczulenia - w imię dobra państwa,a tam to najważniejs ...  wyświetl więcej

  marian R,  20/02/2010

Tak, jesteśmy "Tygrysem" europy, tylko ktoś nam zęby wyrwał a tygrys bez zębów to jak Polska z dostępem do morza ale bez stoczni, czy żołnierz bez karabinu. Wiemy już co zostało spieprzone, myślę, że to i tak coś na bazie czego można by zbudować coś na wzór naszej wielkiej i potężnej "Solidarności" Jednak... wtedy byli: Mazowiecki, Wałęsa, nie wiem czy mogę wymieniać dalej bo dla mnie na przykład ...  wyświetl więcej

Dobrze i szczerze napisane to co aktualnie dzieje się z Polską. Tak na prawdę ostatnie rządy to jedna wielka porażka żaden z nich nie nadawał się do rządzenia państwem a jedyne co potrafili zrobić to zepsuć to co w Polsce było jeszcze dobre, przykład, chociażby media publiczne: nasze media publiczne są uważane za jedne z najlepszych na świecie, doceniane są za rzetelność rodzaj oraz sposób przekaz ...  wyświetl więcej

Świetny tekst, jednak zbyt egzaltowany. Ale - prosto z serca!
Ze wszystkim zasadniczo się zgadzam.
Poza liczeniem dla 10 lat (uczciwiej jest liczyć 1 rok).
No i poza tym mordowaniem Afganów, choć oczywiście uznaję, że ktoś może tak uważać - w końcu każdy ma prawo mieć swoje, nawet ostre zdanie.
Jestem ciekaw, czy gdybyśmy wybrali innych ludzi, choćby Autora, to czy taki ...  wyświetl więcej

  ykes,  22/02/2010

Dobrze ujęte, ale dodałbym coś jeszcze. Otóż należy zabrać zasiłki wszystkim nierobom. W mojej wiosce jest przynajmniej kilkanaście takich osób, dostają jakąś kasę co miesiąc i węgiel na zimę. Za co? Za to że stoją pod sklepem i piją piwo? Pracy jest dużo, ale oni wyrobili sobie taki styl życia, bezrobotni z wyboru. Z tego co pamiętam, to tylko Platforma nosiła się z takim pomysłem, niestety wyłącznie w czasie kampanii.

a my, sól ziemi czarnej, znowu damy się 'wydutkać' w kolejnych wyborach, pójdziemy grzecznie jak cielątka, wybrać kolejnego cwaniaka, ja chyba zostanę w domu

  ykes,  23/02/2010

Pamiętaj, że nie głosując tracisz prawo do późniejszego narzekania. Bo niby dlaczego miałbyś potem narzekać, jeżeli nie wyznaczyłeś sobie do tego odpowiedniego kandydata?

  marian R,  23/02/2010

ano........ nie dość, że nas przelecą to jeszcze winniśmy sobie wybrać odpowiednią osobę, wiesz tak żeby było nam milej, jak w burdelu, wchodzisz - płacisz i wybierasz. Ot , to wymyślili demokracja cholera jasna.

Podpisuję się pod tymi komentarzami i gratuluję autorowi zwięzłej,dosadnej prawdy pod adresem tych pasożytów na zdrowym ciele społeczeństwa( a może chorym?)

Uważam ze nie wszystkie zarzuty są zasadne nie chcę się powtarzać więc napiszę tak pierwsza wypowiedź andrzejS wszystko zawarł i ja się z nim zgadzam.

Najciekawsze jest i to, że w rządach (polskich i zagr.) są tacy mniej więcej ludzie jak my, tutaj. Oni też kiedyś mieli ideały. Też mieli pomysły, protestowali, wzruszali się i chcieli zmienić Świat. I co pozostało?

  m4kpl,  25/02/2010

To dlaczego nie glosujecie na JKM? Tylko na bandę czworga? ("Ale on gada bzdury", sami gadacie boicie się być wolnymi ludźmi i taka jest prawda)

A teraz drodzy wyborcy, pocałujcie "misia" w dupę.
To tytuł powyższego artykułu.
Widzę trzy błędy - zbędny przecinek, cudzysłów i kropka na końcu. Jeśli miałby to być cytat, to tytuł brzmiałby -
A teraz drodzy wyborcy "pocałujcie misia w dupę!", ale najlepiej wyglądałby -
A teraz drodzy wyborcy pocałujcie misia w dupę! (bez cudzysłowu, bo i po co?).

Przy okazji - wielu mawia i pisze 'w cudzysłowiu', co jest błędem (poprawnie - 'w cudzysłowie').

  mirek58,  19/03/2010

Artykuł świetny,gratuluję.Myślę że wszyscy normalnie myślący ludzie zrozumieli wszystko.Ja na prawdę wierzyłem w 80 roku w przemiany Solidarności..A tu co się okazało,historia nam pokazała.Od Wiosny Ludów ten sam scenariusz.Poprzez wszystkie rewolucje,i tak w 17 roku,czy 56,68 w Paryżu.U nas 56,68,70,80,i co dalej mamy.Powiem prosto 'kiełbie we łbie'.
Należy sobie zadać pytanie "Kto na tym ...  wyświetl więcej

oczywiście w całej rozciągłości zgadzam się z Twoimi Mirku wnioskami. "kiełbie we łbie" jednak jak mam rozumieć całkowity brak zainteresowania tematem WRON i stanu wojennego? Przecież to palący problem, Ci zbrodniarze wymykają nam się spod "gilotyny" sprawiedliwości. Jeżeli nie powiemy światu i naszym dzieciom i wnukom, że Jaruzelski i jego klakierzy to zbrodniarze....pewnie za pięćdziesiąt lat za ...  wyświetl więcej

jedna tylko uwaga,nie pisze się dupowłaz bo nieelegacko,lecz czopek. A poza tym może być,.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska