Login lub e-mail Hasło   

Z wyrokiem sądu się nie dyskutuje(?)

Bandyci mają się świetnie.
Wyświetlenia: 876 Zamieszczono 27/02/2010

Cztery lata temu, w moim rodzinnym mieście miał miejsce bardzo szczególny incydent. Oto pijany mężczyzna wszedł na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Ten samochód, przypadkiem był nieoznakowaną „suką”. Kierowca zdążył się zatrzymać. Policjant po cywilnemu wyszedł z auto i wylegitymowawszy się, chciał wylegitymować pijanego faceta. Facet, coraz bardziej agresywny, szamotał się z policjantem, więc z auta wysiadł drugi policjant, żeby pomóc koledze. Jednak szybko spotkała go „niespodzianka”.

Otóż szarpiący się facet też miał pomocnika, który potraktował drugiego policjanta przyłożeniem „Z byka” prosto w twarz. Uderzony natychmiast osunął się na ziemię, nadal kopany i okładany pięściami a nawet duszony. Nie wiadomo co by się stało, gdyby nie zareagował przechodzień, który odciągnął napastnika.

Pobity policjant znalazł się w szpitalu z licznymi złamaniami kości twarzy i wstrząsem mózgu. A napastnik… nie został nawet aresztowany. Stał się bohaterem marginesowego środowiska w dzielnicy, który już nie musiał się martwić o piwo czy gorzałę.

W końcu młody bandyta trafił do puchy, ale z powodu odwieszenia mu kar za przeszłe przestępstwa. Po czterech (!!!) latach sprawa doczekała się finału. Zapadł wyrok, w którym oprawcę skazano na… dwa lata więzienia!

Wyrok ten zapadł zaledwie dwa tygodnie po zamordowaniu policjanta w Warszawie, interweniującego na tramwajowym przystanku.

Ludzie! Gdzie my jesteśmy? Co to jest? Moim zdaniem sprawiedliwą karę powinien ponieść nie tylko bandyta, ale również… sędzia, który taki wyrok ustanowił.

Choćbym nie wiem jak bardzo się starał, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1243
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1034
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1115
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 591
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1052
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 904
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Panie Andrzeju, zgadzam się z Panem ... bandyci mają się dobrze tylko dzięki sądownictwu, które ich nieświadomie chroni. Nawet Temida zemdlała i poszła w nieznane patrząc na polskie sądownictwo a i prokuraturę - nic nowego dla mieszkańców naszego pięknego kraju.
Pozdrawiam
Hania

Ja znam inną opowieść. Syn pani pracującej w komisariacie w mojej rodzinnej miejscowości śmiertelnie ugodził nożem chłopaka na dyskotece, był pod wpływem alkoholu. Sprawa została zatuszowana, morderca wyszedł na wolność po kilku miesiącach. Podobno działał w samoobronie. Sprawa rypnęła się, bo rodzice zamordowanego nie ustąpili i poprosili o interwencję media. Dzięki temu na następnej rozprawie do ...  wyświetl więcej

Bo "syndziemu", Panie Andrzeju można skoczyc. Wszak Krajowa Rada Sądownictwa go ochroni. Bo jej też można skoczyc. A Temida nie tylko jest slepa. Brac tez lubi...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska