Login lub e-mail Hasło   

Co z 8 marca ?

Obchodzić, nie obchodzić, potraktować obojętnie czy... pójść na manifę?
Wyświetlenia: 927 Zamieszczono 28/02/2010

Niebawem Międzynarodowy Dzień Kobiet. Jak odnieść się do tego dnia w Polsce ? Wzorem niektórych innych państw potraktować  8 marca  niemal jak... święto narodowe czy przyjąć jako kolejny marcowy dzień, w tym przypadku kolejny poniedziałek. A może - wersja bardziej zdecydowana - pójść w ślady feministek i ruszyć na manifę ?

 

Awersja do tulipanów

Migawka z dzieciństwa - mama wracająca w tym dniu z pracy ze 'składającym się' tulipanem i brzydkim szarym pudełkiem z najtańszymi rajstopami.Do tego - cmoknięcie w rękę w pakiecie od dyrektora biura. I moje dziecięco-naiwne, zadawane w myślach, pytanie - jak można dać taki brzydki prezent mojej mamie. Oczywiście co roku nie zmieniał się 'zestaw biurowy' z okazji tego dnia. Mijały lata, a ja nie mogłam zrozumieć, jak ktoś może zachwycać się tulipanami albo wręczać je z jakiejś ważnej okazji. Dopiero kilka lat temu polubiłam te kwiaty - niewątpliwie przyczynił się do tego wyjazd do Holandii. A z perspektywy czasu zastanawiam się, dlaczego, skoro od zawsze lubię przyrodę, "wyeliminowałam" z mojego otoczenia na lata te przecież piękne roślinki...

 

8 marca prywatnie

Może to dobrze, że w kalendarzu jest kolejny dzień, który dla jakiejś grupy osób jest pretekstem, by obdarować kogoś bliskiego kwiatami, drobnym prezentem czy... dobrym słowem. Ale tu ktoś może stwierdzić, że takie gesty niekoniecznie muszą być wykonywane tylko od święta, dodatkowo - dla wielu wątpliwego, biorąc pod uwagę jego początki...

 

Dzień Kobiet w pracy

Wspomnienie sprzed roku - koledzy z  pracy ignorują ten dzień. Dowiadujemy się, że koleżanki  z innej firmy dostają w tym dniu kwiaty, drobne prezenty, nad którymi trzeba było trochę pomyśleć, bo w pewnym sensie charakteryzują obdarowywane osoby, przygotowują poczęstunek i wyręczają w niektórych obowiązkach służbowych. A my ? Zazdrościmy. I chyba najbardziej przejęcia w tym dniu przez panów niektórych obowiązków.

 

A może manifa ?

Osobiście nie wybiorę się na manifę, bo tego typu sposób manifestowania  dążenia do równouprawnienia nie jest w moim stylu. Natomiast nie neguję tego typu wystąpień, bo każdy ma prawo do wyrażania własnych poglądów w taki sposób, który uznaje dla siebie za najlepszy.

A może jakiś zupełnie inny wariant na 8 marca, który już  za... 8 dni ?...

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1209
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1021
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1093
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 766
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1894
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1040
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 547
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 896
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 681
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Tomasz Het  (www),  28/02/2010

Ja na ten dzień zawsze kupuje tulipany.

  karen,  28/02/2010

a jest w czym wybierać, biorąc pod uwagę różne odmiany - nawet w Polsce

  Ivi,  01/03/2010

szczerze osobiście nie lubię tulipanów, wole róże i to czerwone:D
To jednak jest miły gest, skoro jest święto zwane świętem kobiet, po cóż się przez nim bronić:)
Aby uczcić ten dzień polecam kupić sobie coś ładnego, albo zrobić coś, na co dawno miało się ochotę.
Święto jest po to żeby swiętować:D

  karen,  01/03/2010

racja:) pozdrawiam:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska