Login lub e-mail Hasło   

Córki i synowie Eioba

Kiedy pierwszy raz wszedłem na eioba.pl odczułem, że Polska jest normalnym krajem.
Wyświetlenia: 4.156 Zamieszczono 13/03/2010

Kiedy dwa tygodnie temu po raz pierwszy wszedłem na stronę serwisu eioba.pl, przeżyłem miłość od pierwszego wejrzenia (Dzięki Ci Andrzeju za wprowadzenie!) 
Tysiące ludzi, piszących, czytających i komentujących, zebranych w jednym miejscu, aby się dzielić tym co jest w ich wnętrzu. Przez ostatnie lata z mediów dowiadywałem się, że Polacy już nie czytają i jedynie oglądają telewizję. Bardzo mnie to przygnębiało aż do momentu kiedy wszedłem na eioba.pl. Wtedy odczułem, że Polska jest normalnym krajem.

Pojawił się jednak problem co „eioba” oznacza i jak to się odmienia. Zacząłem kombinować. Z pomocą przyszedł mi Job czyli inaczej Hiob. Stąd się wziął nawiązujący do jego osoby tytuł: „Synowie i córki Eioba”. Nie wszyscy wiedzą, że od pewnego momentu wiodło się człowiekowi naprawdę dobrze i możemy nawet przeczytać, że „nie było w całym kraju kobiet tak pięknych jak córki Hioba.” Uczestnicy serwisu są pięknymi ludźmi. Myślę, że można się nawet pokusić o stwierdzenie, że są najpiękniejszymi w tym kraju. 
Jadąc dzisiaj rano samochodem kwestia nazwy  w dalszym ciągu nie dawała mi spokoju. Nagle zrozumiałem, że „eioba” to nic innego jak: Elektroniczny Inteligentnie Obsługiwany Bank Artykułów.  Czy jestem na właściwym tropie?

Powoli zapoznaję się z mnogością autorów, bogactwem stylów, skali wrażliwości i rozpiętością zainteresowań uczestników serwisu. Najbardziej interesują mnie tartykuły o tematyce społeczno-religijnej. Lubię także śledzić komentarze „dyżurnych alergików”, którzy reagują na najmniejszy pojawiający się religijny akcent. Czytam ich ze względu na sympatyczny i kulturalny sposób w jaki nie zgadzają się z tematem. Umiejętność kulturalnej krytyki to także wielka wartość obecna w serwisie.

Najsłabszym punktem serwisu jest aktywność typu ctrl+c i ctrl+v. Trochę tego za dużo. Łatwo jest skopiować ciekawy tekst i przyjemnie jest dostać za niego dużo „unikalnych głosów” (Czy ktoś wie skąd się one biorą?) Starajmy się jednak pisać teksty samodzielnie. Będziemy mieli więcej satysfakcji i nie będą o nas pisali, że eioba.pl to „kopiowanie internetu”.

Gorąco pozdrawiam wszystkich użytkowników eioby czy eioba (sam już nie wiem).

Maciej Strzyżewski

Podobne artykuły


67
komentarze: 70 | wyświetlenia: 9554
53
komentarze: 113 | wyświetlenia: 3635
49
komentarze: 33 | wyświetlenia: 4277
44
komentarze: 27 | wyświetlenia: 3189
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4210
36
komentarze: 148 | wyświetlenia: 7055
33
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3662
28
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2108
27
komentarze: 51 | wyświetlenia: 48045
26
komentarze: 83 | wyświetlenia: 2651
26
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1945
21
komentarze: 73 | wyświetlenia: 3093
21
komentarze: 44 | wyświetlenia: 3071
26
komentarze: 237 | wyświetlenia: 2859
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Grupy

Powiązane tematy

  ,  13/03/2010

Macieju, ja również należę do osób, które stawiając pierwsze kroki w tym serwisie zastanawiały się skąd pochodzi jego nazwa i co ona oznacza. Pod wpływem pierwszego impulsu zamierzałem nawet napisać w tej sprawie do Administracji - no bo jak to, na większości szanujących się stron znajduje się zakładka z historią ich powstania, a tu NIE MA. Wydało mi się to dziwne i co najmniej podejrzane ;)). Roz ...  wyświetl więcej

  ,  13/03/2010

Dzisiaj kolejek może i nie ma ale za to są promocje, np. takiego schabu bez kości ;)) http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded
lub wyprzedaże ;))) http://www.youtube.com/watch?v(...)mbedded
...  wyświetl więcej

W każdym razie najważniejsze jest to, że chłopaki (może też i dziewczyny) zorganizowali takie miejsce w sieci, w którym w tak atrakcyjny sposób można uczyć się od siebie nawzajem. Im dziękuję i Tobie za komentarz.

witaj

Dzięki.

  Gamka  (www),  14/03/2010

E---- Elitarna
I -----Internetowa
O----Opublikowana
B ----Baza
A ----Artykułów......;-)) tak mi się jakoś skojarzyło .... pozdrawiam Gamka

Niezłe. Twórcze. Wygrywasz.
A co Twoją galerią zdjęć? Gdzie można ją znaleźć?

  Ivi,  14/03/2010

kliknij na www koło nicka;)

  Gamka  (www),  14/03/2010

Dzięki ivi :*

  Gamka  (www),  14/03/2010

@ Macieja
Cieszę się :)) i dziękuję bardzo :) a nagroda będzie :-)))
Myślałam że wiesz, że link jest przy nicku Gamka :) (www) :)

Elitarna.. duże pudło
Patrząc na ilość głosów to najwięcej zbierają teksty populistyczne, komentarze bardziej przypominają facebooka.
Moim zdaniem eioba powinna ewoluować i zmieniać swoją strukturę.

Dopiero teraz załapałem jak dojść do galerii. Ach te eiobowe labirynty. Dzięki Ivi.
Gamka, Ty jesteś artystką całą powierzchnią. Fajne zdjęcia, szczególnie stokrotka i motylki. Tak trzymaj.

  Gamka  (www),  14/03/2010

... dzięki... "całą powierzchnią" ? to tylko fragment :) brak czasu :(
... to pierwsze zabawy z makro:))) ale dziękuję :-)

  Gamka  (www),  18/03/2010

Macieju :) ...teraz ja odwiedziłam Twoją stronę www … i ... jest rewelacyjna :-) zdjęcia te w galerii - krajobrazy i przyroda ....powaliły mnie na kolana są piękne... ale to jest profesjonalizm :))))
Reportaż jest wspaniały:) a zdjęcia … oszałamiające.
Jest jeszcze ksiązka, którą napisałeś i wydałeś a to kawałek dobrej roboty ... moje gratulacje <.. chyle czoła ..> przed mistrz ...  wyświetl więcej

Lubię Cię Gamka!

  Gamka  (www),  18/03/2010

:-) i wzajemnie:))))

Ja zalogowałem się na eioba.pl, bo to chyba jedyna strona na której nie ma dzieci neo...

Również jestem za tym, żeby było mniej ,,kopiuj/wklej". To nie sztuka znaleźć w sieci dobry materiał i potem zgarnąć zań całe multum głosów i pochlebnych opinii. Chociaż próżnością było by pisanie dla samych głosów... Dzięki za ten tekst. EIOBA to nie wspaniały serwis. To wspaniałe miejsce...:)

Cieszę się Marek, że widzimy sprawy tak samo. Pozdrawiam Cię.

  Gamka  (www),  19/03/2010

Chciałam jeszcze dorzucić taką wzmiankę :
EIOBA.pl -powstał 13 maja 2006 roku. :))))
Czy są jeszcze aktywni piszący na eioba, którzy zalogowali się jako pierwsi na portalu ?
Miło by było nam poznać tych wspaniałych ludzi.......

  serpente,  26/03/2010

Dołączam się do zachwytów, bo strona sobie zasługuje, tak na pierwszy rzut oka. Na pierwszy, bo dopiero wczoraj mój brat mi ją pokazał, dopiero od wczoraj mam login i tak naprawde dopiero zaczynam poznawać tutaj wszystko i mam nadzieję, że proces poznawczy nie przygasi pierwszego zachłyśnięcia się formą, stylem itp. I mam jeszcze nadzieję, że raczej znajdę tutaj swoje miejsce, chociaż jestem jeszcze zielona....... :-)

Miłe co napisałać. Pisz, czytaj i ciesz się tworzeniem. Przeczytaj też o imprezie z artykułu:
www.eioba.pl/a124035/mega_wakacje_festiwal_pasji_i_energii
Chyba też będzie Ci się podobała.
Pozdrawiam
Maciek

  serpente,  26/03/2010

Przeczytałam i zapewne masz rację, tylko..ja naprawdę jestem jeszcze zielona! Nawet nie wiem, kiedy dokładnie i gdzie się odbywa. Nie wiem, od czego zależne jest umieszczenie artykułu np wśród oczekujących, a w dodatku na Gamki żadne zdjęcia wejść nie mogę, a jestem ich ciekawa. Twoje obejrzałam. Jak pochwalę, to będę klepać kolejne słodkie bla, bla, bla, jak nie pochwalę, to będę hipokrytką ;-) - ...  wyświetl więcej

  Bar_ka  (www),  21/04/2010

Odkryłam i zarejestrowałam się na eioba.pl dzisiaj i proszę o adopcję :-)
Znalazłam kolejne miejsce w internecie godne uwagi. Zapewne nie raz jako ten syn marnotrawny ( ta córka) odejdę do swoich wcześniejszych " miłości" wirtualnych ale wrócę... wrócę prawdopodobnie skruszona.
Nie bardzo potrafię się jeszcze tutaj poruszać, artykułów ciekawych jest mnóstwo. Moim zdaniem powinno się w stopce znaleźć jakieś FAQ dla początkujących.
Pozdrawiam siostry i braci.

Witaj Barka! Jesteś przyjęta do rodziny.

Na samym dole strony pod hasłem najnowsze znajdują się najświeższe artykuły. Po otworzeniu strony po prawej znajdują sie najpopularniejsze z "najświeższych". Po uzyskaniu 9 głosów ( w ciągu 7 dni) artykuły wskakują na stronę główną, a wtedy ich czytelnictwo znacznie wzrasta.

Osobiście oceniam wyłącznie artykuły, które ludzie piszą samodzieln

...  wyświetl więcej

  puma,  07/05/2010

Ja tu trafiłam poprzez inny serwis. Czytałam jakiś artykuł, który był zaczerpnięty z eioba, później zaczęłam czytać inne artykuły, które mnie całkowicie pochłonęły (i tak już zostałam ). Jedno jest pewne eioba uzależnia :)

  phrix  (www),  14/05/2010

W moim przypadku Eioba jest substytutem gazet. Często przeglądając zasoby Internetu byłem świadomy tego, że gdzieś tam "w środku" znajdują się ciekawe informacje. Byłem szczęśliwym człowiekiem gdy odkryłem ten portal.

Dla mnie eioba stała się taką siecią w sieci. Siecią w sieci - internetowej. Siecią stworzoną z naszych myśli. Każda moja, twoja mysl w jakiś sposób się przeplata :) Kiedyś ( daawno temu) napisałam taki wierszyk: " Myśli nasze jak pajęcza siec, nic za nicią łączą się, by spotkac się w centrum naszych serc." Dobrze, że tu trafiłam :)
Pozdrawiam wszystkich braci i siostry - eiobowiczów !!

E---- Elitarna
I -----Internetowa
O----Opublikowana
B ----Baza
A ----Artykułów......;-))
..................................
E tam......przeciez to jasne, ze skrot EIOBA oznacza:
Elitarna I Obmacywana "Babka" Agatka !
PS znam ja nie jest droga !!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska