Login lub e-mail Hasło   

Wino lekiem dla grubasów?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://jak-przytyc.pl/niedowaga-a-dieta-(...)lkoholu
Kolejne badania amerykanów, które budzą sprzeciw dietetyków. Picie dwóch lampek wina dziennie ma pomóc przezwyciężyć nadwagę!
Wyświetlenia: 1.231 Zamieszczono 02/04/2010

Amerykanie odpowiadają po raz kolejny na pytanie "jak walczyć z nadwagą"? Jak donosi amerykański Archives of Internal Medicine, zdrowa kobieta (nie ma mowy o mężczyznach) pijąca codziennie nie więcej niż 2 lampki czerwonego lub białego wina, szklanki piwa lub kieliszki likieru, mają tendencję do wolniejszego przybierania na wadze.

Jest to dobra wiadomość dla osób chcących schudnąć (bo mogą sobie pozwolić na odrobinę alkoholu), zła natomiast dla chcących przytyć i walczyć z niedowagą, gdyż z alkoholu powinni zrezygnować.

Amerykanie na wszelkie możliwe sposoby starają się znaleźć sposób na otyłość w ich kraju. Nadwaga u młodzieży staje się ogromnym problemem, z którym system służby zdrowia za kilka lat będzie musiał sobie poradzić. Jednak badanie podobne do tych opublikowanych przez Archives of Internal Medicine mogą budzić wątpliwości. Przeciez nie można zalecić młodzieży picia alkoholu.

Alkohole są wysokokaloryczne, jednak jak wynika z badań, nie przyczynią się do przyrostu wagi bez uszczerbku na zdrowiu. Nie powinniśmy zatem pod żadnym pozorem spożywać alkoholu, jeśli nasz wskaźnik masy ciała (tzw. BMI) jest zbyt niski.

Naukowcy z Bostonu przebadali 19 tysięcy kobiet, które na początku eksperymentu były w prawidłowym przedziale wagowym. Kobiety przez 13 lat badań spożywały wyższe niż zalecane ilości alkoholu. Znaczna większość z nich przytyła więcej niż koleżanki pijące mniej.

Naukowcy stwierdzili, że kobiety pijące małe lub umiarkowane ilości alkoholu mają tendencję do rzadszego objadania się. Apetyt u nich jest znacznie mniejszy niż u kobiet pijących większe ilości alkoholu. Badania wykazały tez, że kobiety pijące 1-2 lampki wina dziennie mają mniejszą chęć na pokarmy wysoko-tłuszczowe.

Lekarze podkreślają jednak, że spożywanie alkoholu w ilościach większych niż zalecane może prowadzić do wielu chorób układu krążenia, pokarmowego i pogorszenia stanu psychicznego. Jedna czy dwie lampki wina powinny jednak pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie i pomóc w prawidłowym odżywianiu. Pamiętajmy jednak o regularnych ćwiczeniach (choćby spacerach czy bieganiu) i zdrowej diecie bogatej w warzywa i owoce.

Podobne artykuły


21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4280
34
komentarze: 18 | wyświetlenia: 6600
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5358
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 23267
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 65645
28
komentarze: 20 | wyświetlenia: 6064
25
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3727
23
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2840
24
komentarze: 26 | wyświetlenia: 5990
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 13848
20
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3333
18
komentarze: 3 | wyświetlenia: 9877
20
komentarze: 19 | wyświetlenia: 8120
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Chyba zacznę pić winko, mam brzuszek.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska