Login lub e-mail Hasło   

Wymiana sprzęgła

Wymiana sprzęgła to niestety zabieg, który bardzo często pochłania sporo pieniędzy. Koszt naprawy często jest niemal identyczny jak w przypadku zakupu nowego sprzęgła.
Wyświetlenia: 2.949 Zamieszczono 12/04/2010
Zgłoszony przez 3 użytkowników jako spam

Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy jest konieczność demontażu skrzyni biegów.

W momencie zdjęcia całości warto zadbać nawet o najmniejszy drobiazg, tak by bez potrzeby nie zdejmować ponownie skrzyni biegów. Ponadto podczas takiej pracy należy zwrócić uwagę na uszczelniacze silnika, a także na koło zamachowe dwumasowe, które jest elementem o dość dużej awaryjności.

Nawet jeśli wydaje się, że części te są w stanie jeszcze trochę wytrzymać powinniśmy przemyśleć ich wymianę. Mimo że poniesiemy dodatkowe koszty, to pozwolą one w przyszłości uniknąć większych nakładów, które związane będą z ponownym demontażem skrzyni biegów.

Wycieki oleju są częstą przyczyną uszkodzeń nawet nowych sprzęgieł. Warto więc również zwrócić uwagę na uszczelniacze skrzyni biegów. Ich koszt to zwykle nie więcej niż kilkadziesiąt złotych, ale skoro skrzynia i tak już jest zdjęcia to część robocizny jest praktycznie darmowa, tak więc i w tym przypadku możemy zaoszczędzić.

Przed ponownym zamontowaniem należy sprawdzić czy wszystkie części zostały pozbawione pyłu, który powstał podczas ścierania się okładzin. W przypadku bardzo wielu modeli samochodów ważne jest odpowiednie zamontowanie skrzyni i sprzęgła. Należy dokonać wszystkich niezbędnych napraw za jednym zamachem, gdyż każda następna wizyta u mechanika wiąże się z kolejnymi, niestety wysokimi kosztami.

Podobne artykuły


37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44794
22
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11373
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 66633
18
komentarze: 13 | wyświetlenia: 28277
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 10847
13
komentarze: 17 | wyświetlenia: 12740
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6873
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6101
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2390
6
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2203
4
komentarze: 1 | wyświetlenia: 19012
18
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6080
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Powodem wymiany sprzęgła jest "konieczność demontażu skrzyni biegów"?!
Co ma piernik do wiatraka?
Czy szanowny autor nie jest przypadkiem blondynem?

  ,  12/04/2010

Pomijając, że jest to reklama. Autor zasadniczo posiada rację co do "konieczności demontażu skrzyni biegów" w autach, aby wymienić sprzęgło. Trudno mi jest odpowiedzieć na pytanie 2 bez wspomagania się odpowiednim rysunkiem i zasadą działania wspomnianych mechanizmów.
Wiem natomiast z doświadczeń znajomych (bardzo dobrych) mechaników, że przy niektórych pojazdach jest możliwość wymiany sprz ...  wyświetl więcej

Viwerti.
Ktoś z nas czegoś nie rozumie. Jasnym jest, że aby wymienić sprzęgło przy napędzie przednim, należy zdjąć skrzynię biegów i obie półosie. Nie o to się czepiałem, lecz o to, jakoby POWODEM wymiany była konieczność zdjęcia skrzyni.

Skrzynię i sprzęgło w całości ZAWSZE zdejmuje się razem - przy napędzie przednim.

A przy zdjętych zagląda się tam, gdzie należy. Chyba tyl

...  wyświetl więcej

  ,  12/04/2010

Upss, faktycznie Zbysławie, nie zwróciłem uwagi na samo sformułowanie zdań, a zbyt bardzo skupiłem się na samym przesłaniu artykułu, nawet po twoim komentarzu. No cóż, zwracam honor, przyznając się jednocześnie do błędu :)
P.S.
Dzięki za zwrócenie uwagi :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska