Login lub e-mail Hasło   

Nie radzę sobie z tą Polską.

Jeśli Czytelniku, chciałbyś przeczytac tekst mądry, wyważony, obiektywny-nie czytaj, bo ten takim nie będzie.
Wyświetlenia: 5.377 Zamieszczono 14/04/2010

Od 10. kwietnia, przyznaję bez wstydu, mam poważny problem z oczami. Kilka razy dzinnie robią mi się wilgotne. Byc może to sprawa charaktru. Zwyczajnie „miętki” jestem i tyle. I nie wiem, czy to za sprawą miejsca, czasu, osób, wydarzeń, czy też rzeczy splątania, pozostaję w stanie głębokiej nierównowagi emocjonalnej.

Jeśli więc Czytelniku, chciałbyś przeczytac tekst mądry, wyważony, obiektywny-nie czytaj, bo ten takim nie będzie.

Bo, że wydarzyła się tragedia, wiem.  Że znowu w Katyniu też. Że nikt nie przeżył, że ciał nie można zidentyfikowac...

Ale kiedy pytam: Kto zginął? To zaczyna się problem...

Czy zginął ten idiota kaczor z wymiętą żoną Maryśką? Czy Prezydent mojego kraju z Małżonką? Czy też to, może, jedno i to samo?

Czy zginął zafajdany rusofob, czy polski patryjota? 

Czy zginął ten niski, czy ten mały? 

Czy to, ten tchórz, czy bohater?

Czy to o tego nieodpowiedzialnego watażkę chodzi, któremu ślepy snajper w kaczy kuper nie trafił? Czy o tego którego Gruzini nazywają swoim bohaterem narodowym?( Tak, wiem, to głupi jest naród. A ten Saakaszwili idiota...).

Czy zginął wielki eurosceptyk, pierwszy hamulcowy Unii? Czy ten, którego teraz określają mianem wielkiego Europejczyka i wielkiego Polaka...?

Do kogo przychodzą setki tysięcy rodaków? I to nie są, o zgrozo, same mochery! Komu zapalają miliony świec?  No chyba, mam nadzieję, nie temu zakale, który z Boruca zrobił Borubara, a psu nadał imię Irasiad?

Taka siara...

Czy też jednak temu samemu?

Zwariowac można...

Z jakiego powodu płacze Pani Olejnik? ( Widziałem!!!) Z jakiego powodu Pan Schetyna płacze? ( Też widziałem!!!).

A co się dzieje z Panem Palikotem? Nie widzę go i nie słyszę!

 I dlaczego nie przyszedł pod Pałac z flaszeczką?

To taki równy gościu...

Z jakiego powodu Pan Premier zachowuje się jak Premier, a Pan Marszałek Sejmu, jak Marszałek? Nareszcie!

Dla czego Pan Niesiołowski, słusznie zrobił i zamilkł?

Dlaczego w Rosji pozwolono płakac?

Na czyj pogrzeb przylatuje Miedwiediew? 

Dlaczego Putin pyta:”W czym jeszcze możemy wam pomóc” ?

Brazylia ogłasza trzydniową żałobę narodową. Brazylia!!! ( Zapewne dla stutysięcznej Polonii...).

A, czy Pani Szymanek- Deresz, to ta czerwona zdzira, sługuska Kwacha? Czy też mądra i kompetentna kobieta? Świetna szefowa kancelarii Pana Prezydenta Kwaśniewskiego? Znakomita posłanka?

A ,czy Pan Szczygło to pomiot PiS-owski, zakała i nieudacznik? Najgorszy minister obrony w historii? Czy też,świetnyn specjalista i kompetentny szef BBN-u , a przy tym rodzinny, pełen humoru człowiek. Bardzo dobry i bliski znajomy Pana europosła Nitrasa z Platformy.

A, czy Pan poseł Woda, to ta pijaczyna z PSL-u? Czy człowiek, który pomimo ciężkiego stanu zdrowia, chciał, przed niebezpieczną operacją, zobaczyc Katyń? Gdyż, dla niego, mogła to byc ostatnia w życiu szansa. I wybłagał bilet do śmierci od posła Żeligowskiego.

A, czy Pan Karpiniuk to synonim intelektualnego zera?  Młodego buca o mentalności bolszewickiego aparatczyka? Czy młody, bardzo zdolny parlamentarzysta, przed którym była wspaniała przyszłośc? Na codzień uczynny i życzliwy ludziom człowiek?

A, czy Pan Prezes Kuryka, to zakłamany i zaprzedany sługus prawicowej ekstremy? Czy rzetelny, pracowity, uczciwy człowiek, traktujący swą pracę, jako służbę Polsce?

A czy Pani Jaruga-Nowacka, to oszalała feministka, o móżdżku wielkim jak ziarno grochu, gdy jej spuchnie nad ranem?  Czy oddana walce o równośc wszystkich obywateli , z natury rzeczy słabszych , wszelakich mniejszości: wyznaniowych, narodowych, seksualnych, etc, posłanka. Dla, której wszyscy ludzie rodzą się i umierają równi?

A, czy...?

A, czy...?

Jak opisac znaczenie słów: Polak i Polska? Jak te słowa rozumiec i jak je definiowac?

Jaka jest miara i waga?

Co jest ważne, a co ważne nie jest?

Czy Polska po dziesiątym kwietnia 2010 roku będzie taka sama?

Czy żylismy w zakłamanej rzeczywistości przed katastrofą?

Czy żyjemy w niej teraz?

A może i przed i po?

A może, te rzeczywistości są różne?

I prawdziwe dla swojego czasu?

I która Polska jest Polską?

A może obie?

A może żadna?

Nie radzę sobie z tą Polską.

Nie rozumiem Jej.

Nie ogarniam.

Podobne artykuły


24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5115
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 66438
24
komentarze: 20 | wyświetlenia: 8485
17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2752
12
komentarze: 14 | wyświetlenia: 5949
6
komentarze: 4 | wyświetlenia: 14101
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109129
71
komentarze: 34 | wyświetlenia: 10872
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91869
52
komentarze: 88 | wyświetlenia: 7856
97
komentarze: 29 | wyświetlenia: 25258
37
komentarze: 11 | wyświetlenia: 44792
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Grupy

Powiązane tematy

Wezwanie do myślenia. Ale - któż to potrafi?

"...Czy zginął ten idiota kaczor z wymiętą żoną Maryśką? Czy Prezydent mojego kraju z Małżonką?..." zależy; przed czy po??

Oto quint-essentia, oto pokłosie tragedii... I następna celna myśl Pana Zbysława Śmigielskiego - CYT.: "Wezwanie do myślenia. Ale - któż to potrafi?"

  Tomasz Het  (www),  14/04/2010

Co jest prawdą a co obłudą na to trzeba tak patrzyć

Jeden z lepszych tekstów, choć sporo ich ostatnio na ten temat.

  serpente,  14/04/2010

Zgadzam się,dlatego głosuję,a tematu komentować nie będę; chwilami i tak za dużo już zostało na ten temat powiedziane.

  ulmed,  14/04/2010

Sapienti sat!
"Prezydent Kaczyński był zawsze ostro krytykowany również przeze mnie.
I będę musiał sam sobie zrobić rachunek sumienia..." / Adam Michnik
Nigdy w życiu bym nie zgadła kto jest autorem tych słów. Warto było czekać.

  ykes,  14/04/2010

Wziąłeś sobie autorze bardzo modny ostatnio temat, pozostający mimo wszystko bez odpowiedzi. Wg mnie za późno jednak jest na jakiekolwiek przeprosiny. Wszystkie słowa zostały już powiedziane, a osób które mogłyby je wybaczyć nie ma.

Mam wrażenie Grzegorzu, że albo nie do końca wszyscy zrozumieli Twoje rozterki, albo źle zrozumieli Twoje intencje, albo ja je źle odczytałam, ale wydaje mi się, że Grzegorz nie chciał przepraszać p. Prezydenta, ani nie prosił nikogo o wybaczenie? Grzegorz nie może odnaleźć się w Polsce, której w ciagu godziny po katastrofie poczuł się jak w innym śnie, gdzie Ci ludzie, którzy zginęli stali się zu ...  wyświetl więcej

  ,  14/04/2010

Nie za bardzo moge wypowiadac sie na ten temat,ze wzgledow oczywistych,ale jednego pojac naprawde nie potrafie : dlaczego Wawel ????

Nie rozumiem czego nie rozumiesz, Czy byłeś kiedykolwiek na pogrzebie kontrowesyjnej osoby np. nadużywającej alkoholu? Czy ktoś mówił "oto chowamy alkoholika"? Jak napisała MartusiaGiGi "nie mówi się źle o zmarłych" wielu tego przstrzega, dlatego ów pijący okazuje się dobrym sąsiadem albo kochającym ojcem itp..
Tekst nie ma żadnych podtekstów.

roszpunek: ależ ja miałam na myśli, że nie zawsze i do przesady powinno się tej zasady przestrzegać.... tekst grzegorza jest dosadny, ale też nas Polaków, jak zwykle prawda w oczy kole.... to co napisał nie było jego wymysłem, a jedynie naszymi słowami sprzed 9 godziny w sobotę. PROSTE i PRAWDZIWE....

Widzisz Grzegorzu na własne oczy jak działa "Królowa ocen".... gdybyśmy potrafili przestać oceniać i klasyfikować przy okazji różnych ludzi, wtedy świat byłby prawdziwie inny, wolny od hipokryzji. A tak ciężko jest zrozumieć o co nam polakom chodzi i czego tak na prawdę chcemy dla naszego kraju... zresztą czy sami Polacy to wiedzą ?
Pozdrawiam
Hania

Kilka celnie sformułowanych pytań zmusza do myślenia bardziej niż medialne wyżywanie się nad nieboszczykami. Niech każdy wybierze własną wersję. Tylko która to jest ta "własna"? Właaaśnie...tutaj rodzi się pytanie. Z moich obserwacji wynika, że obie wersje są dla wielu "ich własne" (z tym, że co do pierwszej wersji wielu, którzy byli jej zwolennikami, ma chyba głęboką amnezję). A o czym może to św ...  wyświetl więcej

Pytania do wszystkich tych, którzy teraz silą się w świetle kamer na patetyczne przemowy i laurki dla poległych w katastrofie. Myślę, że Polska się nie zmieniła. I przekonamy się o tym już tydzień po żałobie i pogrzebach. Mamy teraz po prostu eskalację naszych odwiecznych cech narodowych... Zawsze tak to u nas wygląda. Gdy umarł papież (chcieli mu serce wyrwać i na wawel przywieźć...), teraz, gdy poległ m.in. prezydent...

Kilka banałów, nic więcej. Rzeczywiście nie ogarniasz. Wnioski jakieś konkretne?

Po pierwsze, nie ma w tym nic złego, że istnieją różnice zdań i krytykuje się polityków, nawet ostro. Na tym polega demokracja. W innych krajach, na przykład w Anglii, polityków zjeżdża się znacznie ostrzej niż kogokolwiek u nas. Może dlatego, że tamtejsza demokracja jest starsza? Jeśli komuś się nie podoba ró

...  wyświetl więcej

  K.M.F  (www),  16/04/2010

A dopuszczasz myśl, że nie wszystko jest czarne lub białe?

Dobry tekst oparty na świetnej (przewrotnej) konstrukcji. Wielu podziela przedstawione rozterki (w tym ja)... Ale błędów co niemiara... :-)
Także lepszy wydaje się świat bez Majewskiego, Wojewódzkiego, Palikota i Niesiołowskiego. Oby tak nadal było!
Tytuł - rewelacyjny!

Nie należy już tego roztrząsać ,zginęli ludzie i swoje poglądy zabrali ze sobą ,nie musiałem ich lubić ale co by nie powiedzieć oni już nie mogą się bronić.

"Nie radzę sobie z tą Polską." No cóż, nie Ty jeden. Tekst na swój sposób inteligentny, prowokacyjny i dość zaskakujący. Ja to kupuje.

Miło mi:-). Dziękuję!

  swistak  (www),  23/04/2010

Grzegorzu Mniejszy ! Media działają w oparach absurdu , na oślep od ściany do ściany . Mniemaja, że sprawują rząd dusz, a tak naprawdę penetruja odbyty politykom . Polityka majaca być wizja rozwoju cywilizacji to kanał ściekowy dla oblatanych w kłamstwie inteligentnych "szczurów". Dziś media to biznes czerpiacy zyski z tego czego się nie pisze.
Przykładem może być afera Eureko związana z pr ...  wyświetl więcej

Witam:-) Piszesz: "Mniemają, że sprawują rząd dusz, " A ja mniemam, niestety, że, w dużej części, rząd dusz sprawują. Przykre.
Pozdrawiam.

>>Brazylia ogłasza trzydniową żałobę narodową. Brazylia!!! ( Zapewne dla stutysięcznej Polonii...).<<

Kilka dni wcześniej w Brazylii zginęło ok 250 osób w skutek lawin błotnych, to jest powód żałoby narodowej.
w Brazylii. Opamiętajcie się.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wi(...)do.htmlDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska