Login lub e-mail Hasło   

Liczby mówią do nas

Co jest najmądrzejsze? Liczba. Co jest najpiękniejsze? Harmonia. Czym jest cały świat? Liczbą i harmonią. Wielki Pitagoras i jego sentencja. Już w starożytności przypisywano...
Wyświetlenia: 5.378 Zamieszczono 22/04/2010

Co jest najmądrzejsze? Liczba.

Co jest najpiękniejsze? Harmonia.

Czym jest cały świat? Liczbą i harmonią.

Wielki Pitagoras i jego sentencja. Już w starożytności przypisywano liczbie wielkie znaczenie. Ja osobiście zawsze lubiłem każdą swoją wolną chwilę, przebywać z matematyką. Kochałem rozwiązywać łamigłówki matematyczne, trudne zadania obliczeniowe. Moja pasja to liczby. Pisanie lub inaczej mówiąc tworzenie tekstów literackich, to czysty przypadek. A może potrzeba serca, potrzeba wypowiedzi lub zwykła przekora. Na maturze najwyższa nota z matematyki, a z „polskiego” ledwo, ledwo. Co ja więc tutaj robię? Naprawdę można to połączyć. Tutaj na EIOBA przyjęto mnie ciepło. Lubię pisać, listami zdobyłem serce mojej żony. Zdaję sobie sprawę, że popełniam błędy – zwłaszcza ten szyk przestawny, na co ciągle moja kochana żona,. zwraca mi uwagę Cieszę się, że pewna grupka ludzi chce mnie czytać. Dla nich będę pisał dalej.

Nie zdradziłem jednak liczb, jestem ich ciągłym zwolennikiem. Liczba to życie, liczba to rozmowa z zaświatem. Liczby, z którymi spotykamy się na co dzień, maja zaskakujące właściwości i wprawiają nas w zdziwienie dając wiele do myślenia. Zauważmy, że w jakimś okresie czasu, pewna kombinacja liczb ciągle się powtarza. Widzimy je wszędzie: numery telefonów, numery domu, tablice rejestracyjne, ogłoszenia reklamowe a niekiedy powstają w naszym umyśle podczas snu lub podczas chwil marzeń.

Już fanatycy Numerologii są przekonani, że numer przyporządkowany dacie urodzin, miejsca zamieszkania, numer telefonu, samochodu, pesel itp. mają związek z jego losem. Przeliczają oni imiona i nazwiska według odpowiedniego kodu na liczby i tworzą przyszłość, kierunek życia, charakter osobowości. Naukowcy wyśmiewają to, nazywając Numerologię pseudonauką. Sami jednak często sięgają do liczb, do ich znaczenia.

Czytałem ,jakiś czas temu, ciekawą publikację dr Doreen Virtue „Anielskie liczby”. Autorka przedstawiła nam przewodnik korzystania z obserwacji otaczających nasz liczb i odczytywania ich znaczenia. Jest przekonana, że kontaktują się z nami Aniołowie. Zacząłem się zastanawiać, czy rzeczywiście można rozmawiać poprzez liczby wpadające w oko z Aniołami. Wszak każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, który czuwa nad naszym bezpieczeństwem. Nie może się ukazywać, nie może szeptać ci do ucha, więc próbuje się z tobą skontaktować. Przestrzega cię w różny sposób, ale nie zawsze jest to skuteczne. Próbuje więc znaleźć z tobą kontakt. Zacząłem się bacznie przyglądać i stwierdziłem, iż w danym okresie powtarzają się jakieś sekwencje liczb. Zacząłem stosować receptę z publikacji wspomnianej autorki. Zadziałała, ale nie do końca. Brakowało czegoś. Publikacja dla mnie jest za bardzo optymistyczna. Czy Aniołowie są od przekazywania tylko dobrych wieści. Doszedłem do wniosku, że zbiór znaczenia liczb z tej publikacji mogło być świetnym porozumiewaniem z zaświatami dla autorki. Natomiast każdy ma inną psychikę, każdy też ma innego Anioła Stróża i powinien opracować kod, swoją wersję znaczenia liczb. Każda liczba w twoim życiu oznacza coś innego. Spróbuj to sobie poukładać a wtedy być może porozmawiasz ze swoim Aniołem. Czy jest to Anioł, czy może to ktoś ci bliski, ktoś z rodziny znajdujący się już „po tamtej stronie”. Zapewniam, że jest to fantastyczne przeżycie. Wierzysz czy nie wierzysz, jest to tajemna moc, która zadziwia i daje dużo do myślenia. Spróbuj. Jeżeli nie wierzysz w Aniołów, wyobraź sobie to naukowo. Potężna energia, którą każdy z nas kumuluje w swoim organizmie, pozostaje po śmierci. I co z nią? Wyparowuje. Te mega gigabajty zakodowane w mózgu giną? Ile razy po śmierci kogoś bliskiego telepatycznie ktoś kogoś widział. To przesłany obraz bliskiej ci osoby. Próbują się z tobą skontaktować. Oczywiście tym, którzy wierzą w istnienie duszy jest łatwiej. Jestem wierzący i dlatego mam spokój własnego sumienia. A Aniołem Stróżem jest ktoś mi bardzo bliski.

Wróćmy jednak do liczb. Jeżeli masz ochotę poeksperymentować to podam ogólne znaczenie liczb. Pomoże ci to w tworzeniu własnego przepisu.

0 – jest liczba pustą. Przed daną liczbą, określa jej brak. Ale jakie ma znaczenie występując po każdej innej cyfrze? Wyobraźmy sobie na początku 1 a potem sześć zer. Ogólnie zero nie ma konkretnego znaczenia.

1 - „Nie ma dwóch bez jednego” Jedynka symbolizuje wielkość, pierwszeństwo, zwycięstwo. Kto nie chciałby być pierwszy, kto nie chciałby być najlepszy. Podsumowanie: zwycięstwo.

2 - „Druga strona medalu” Ta cyfra już od dawna kojarzy się z kłopotami. Oznacza przegraną, konflikt, zazdrość. Symbolizuje zagrożenie. Rozdwojenie, niepewność. Znasz prawdę, ale istnieje druga strona medalu. Liczba ta szczególnie wiąże się z istotą ludzką: dwoje oczu, dwoje rąk, dwoje nóg itd. Podsumowanie: uwaga kłopoty, istnieje druga prawda.

3 - „Wszystko co złożone z trzech jest doskonałe” Liczba doskonała, Boska (Trójca Święta). Światło, słońce, ogień. Świadomość, harmonia i równowaga. Zawsze jest początek, środek i koniec lub wiara, nadzieja, miłość. Podsumowanie: harmonia, dobre dni, miłość.

4 - „Spadać na cztery łapy” Liczba szczęśliwa, liczba przewidująca dobre zakończenie. Czterolistna koniczyna, cztery pory roku, cztery wiatry, cztery strony świata. Mamy też cztery fazy życia. Podsumowanie: szczęśliwe i dobre zakończenie.

5 - „Piąte koło u wozu” Uważana głównie przez Numerologów za liczbę wyjątkowo szczęśliwą, wygraną. Los dał i wygrał. Jest to więc liczba dużej wygranej ale czy szczęśliwa. Tam gdzie bogactwo, szczęścia nie musi być. Ludzie, którzy wygrywają mają fałszywych przyjaciół. Mają wszystko, ale są samotni. Liczba ta może ostrzegać przed fałszywością i zakłamaniem. Wygrasz pieniądze, ale przegrasz życie. Chyba, że będziesz miał to piąte koło u wozu i dojedziesz do domu. Podsumowanie: pieniądze, rozwaga.

6 - „Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść” Najbardziej chyba kontrowersyjna liczba. Jest liczbą walki dobra ze złem. W Apokalipsie szóstka ma znaczenie zdecydowanie negatywne. Oznacza grzech. Oznacza liczbę szatana. Trzy szóstki oznaczają siłę zła. Ale liczba ta symbolizuje też solidność i stałość. Może oznaczać kłopoty w życiu, przestrogę przed oczekującym atakiem zła, nieszczęścia. Trzeba mieć wtedy siłę w pokonaniu przeciwności, bo dobroć zwycięży. Podsumowanie; uważaj na fałszywego przyjaciela, nie daj się przekonać, zawróć.

7 - „Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami” Liczba mocy, fantazji. Liczba bajkowa. Moc zjawisk niebieskich: siedem dni każdej fazy księżyca, siedem planet. Symbol wszechświata, gdyż cztery żywioły łączą się z boskością. Siedem to liczba całości, porządku moralnego, wiecznego życia. Świat został stworzony w siedem dni. Tęcza ma siedem kolorów. Siedem cudów świata. Podsumowanie; życie bajkowe, ekscytujące z hapy endem.

8 - „Ósmy cud świata” Liczba ta oznacza zdrowie, bogactwo i miłość. Liczba nieskończoności, doskonałości. Osiem osób na Arce Noego (Noe z żoną + synowie z żonami), czyli liczba wybrańców. Prawdziwy ósmy cud świata. Podsumowanie; podróż, pozytywne nastawienie, spokój i dobre dni.

9 - „Ni w pięć, ni w dziewięć” Szczęście może się zachwiać, ale musisz być cierpliwy na przyszłość. Liczba przyszłości. Dziewięć muz. Istnieje dziewięć hierarchii anielskich, dziewięć sfer niebieskich, dziewięć kręgów piekielnych. Oznacza zbawienie. Jezus umiera o dziewiątej. Jest ostatnią liczbą, czyli końcem, ale zarazem początkiem czegoś nowego. Kończy się jedno a za chwilę zacznie się nowe. Przez dziewięć miesięcy trwa okres ciąży i rodzi się życie. Podsumowanie: okres oczekiwania, wiary, cierpliwości.

Teraz wystarczy sobie poukładać sekwencje powtarzającą się i odczytać. Nie chcę tego robić, bo dla każdego znaczenie liczb może być inne. Dam tylko sposób ewentualnego odczytania w dwóch przykładach.

13 – zwycięzca + harmonia (dobre dni) Widzicie, aż zanadto liczba doskonała. Dlatego ludzie się jej boją. Bez wiary spotyka pech. Dlatego ta liczba ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest wielka i osobiście dla mnie wyjątkowo szczęśliwa. Recepta? Uwierz w miłość a osiągniesz sukces.

269 – uwaga kłopoty + uwaga na fałszywego przyjaciela + wiara (cierpliwość, rozwaga). I już wszystko wiesz. Czekają cię kłopoty z fałszywym przyjacielem lub z trudnościami w pracy, w rodzinie. Dziewiątka na końcu określa wiarę i rozwagę. Trzeba czasu, aby to przejść.

Sprawdziłem i to działa. Stwierdzam liczby mówią do nas.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 726
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1089
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1005
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 643
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 427
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 772
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 864
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 891
9
komentarze: 16 | wyświetlenia: 511
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 859
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 938
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 609
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 608
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  dzepson,  22/04/2010

"...Ile razy po śmierci kogoś bliskiego telepatycznie ktoś kogoś widział..." W tej kwestii jestem Panu w stanie pomóc: Ani razu
"...Uważana głównie przez Numerologów ..." to jedyne źródło na jakie się pan powołuje?
dr.Doreen Virtue jest równie wiarygodna jak dr. Jan Pająk, którego twórczość (stworzył nawet nurt w filozofii) polecam wszystkim mającym chwilę czasu przed komputerem.
...  wyświetl więcej

Artykuł zaczął się interesująco. Nadzieję, że dowiem się czegoś ciekawego rozbudziła we mnie informacja, że autor jest pasjonatem matematyki. Kiedy dobrnęłam do końca czułam się naprawdę zawiedziona, że zamiast matematycznej ciekawostki dostałam porcję numerologii.
"Sprawdziłem i to działa", oczywiście że działa. Tak samo działają horoskopy na ludzi, którzy w nie wierzą. Jednak przeprowadzo ...  wyświetl więcej

Dziękuję za krytykę. Wiarę mam jeszcze większą, bo czytacie moje teksty i to jak widzę z uwagą. Chociaż może nie do końca. Nie będę polemizował, bo to nic nie da. I tak każdy z nas pójdzie swoją drogą. Pozdrawiam bardzo serdecznie.

niech "8" będzie z Tobą:)

@Franek Wilczek:
Polemika jest zawsze wskazana, tymbardziej jeśli rozchodzi się o tekst, którego jesteś autorem.

Twoje ostatnie słowa pierwszej wypowiedzi: tylko po co? Tak zawsze będą sie kończyły nasze dyskusje. No więc pytam, tylko po co?

A co do pana dzepsona niech "9" będzie z Tobą:)

Mógłbyś na przykład spróbować odpowiedzieć na moje pytanie "po co?", podejżewam że znasz odpowiedź, a ja chętnie ją poznam, naprawdę :)

mnie bardziej inetresuje "jak"

Po to, żeby mieć nadzieję. Po to, żeby nie być sam. Po to, że życie jest i tak trudne. Po to, że wierzę. Mam wielkie problemy, miałem załamanie, uciekłem śmierci spod kosy i wiem, że wiara mi pomaga. A liczby? Jak powiedziałaś horoskop. A jednak czy tylko liczby? Pitagoras stwierdził, że liczby i harmonia są całym światem. Dlaczego mam w to nie wierzyć z moim ścisłym umysłem. Wierzę i nikt mi tego ...  wyświetl więcej

heh pokraśniałem jak młoda dziewka. Co do liczb bardziej jednak przekonuje mnie ich zasotowanie w inżynierii niż numerologii (i to chyba Pitagoras miał na myśli).
Pozdr

Satysfakcjonująca odpowiedź :) Najważniejsze, że Ci pomga. Widzisz, takie odpowiedzi sprawiają, że nie mam sumienia dalej się czepiać, mimo że moje zdanie na ten temat jest zupełnie inne :) Pozdrawiam

Trafia do mnie ten tekst. Przede wszystkim bardzo dobrze się go czyta.I kto go napisał? Matematyk! Olaboga! Ale mnie to nie dziwi. Wiele lat temu, będąc jeszcze na studiach (technicznych), razem z grupą kolegów miałem okazję porozmawiać z p. Edwardem Redlińskim (m.in. "Konopielka") - na prywatnym spotkaniu przy piwku po jego spotkaniu autorskim ze studentami. Dowiedzieliśmy się wówczas, że Redlińs ...  wyświetl więcej

Dziękuję bardzo. A jednak tak jak wspomniałem w tekście póki będę miał dla kogo pisać będę pisał. Matematyka jest wspaniała i trzeba dużej wiary by ją zrozumieć jeszcze głębiej. Punktuję i pozdrawiam :)

Ja tam nie wierze w takie rzeczy, nie ma przeznaczenia jest tylko droga wyboru.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska