Login lub e-mail Hasło   

Jeśli masz marzenia...

...osiągniesz wszystko. Takie słowa usłyszałem przed chwilą. Dotyczyły spraw finansowych, ale chyba dotyczą każdej dziedziny życia.
Wyświetlenia: 1.206 Zamieszczono 23/04/2010

Po co w drodze przez życie potrzebne są marzenia?


By zbyt szybko i łatwo się nie zniechęcić.

Tak. To największe zagrożenie. Słomiany zapał grozi każdemu. Niezależnie od pasji, której się poświęcisz, przyjdzie chwila spadku energii i entuzjazmu. To nic. To normalne. Jesteś tylko człowiekiem. Jednak jeśli masz marzenie, które pragniesz zrealizować, nawet w jałowe dni, znajdziesz siły, by zrobić choćby mały krok.

Piszę to w nawiązaniu mojego życia. Od kilku miesięcy żyję moją pasją, działam każdego dnia, realizując kolejne pomysły, ale wciąż przed oczami mam cel. To jak punkt pełen światła przede mną. Nawet, gdy w ostatnich dniach brakowało weny, trudno było cokolwiek zrobić, to marzenie pomagało się zebrać i niezależnie od nastroju i chęci, robiłem to, co akurat sobie zaplanowalem.

Marznie ma ogromną siłe tworzenia życia.
To coś, co umacnia wiarę, wydobywa ze mnie siły, o których nigdy wcześniej nie wiedziałem.

I w końcu, może najważniejsze, uzdrawia mnie, oczyszcza i pomaga odkryć istote mojego człowieczeństwa. Prostotę i radość życia, bez ciągłej gonitwy za rzeczami.
Oczyszcza z niepotrzebnych pragnień i zachcianek, pokazując, co tak naprawdę ważne jest w życiu i czemu warto poświęcić swój czas, pracę, uwagę, słowa.

Pozwól sobie marzyć. To da Ci siłę, by coraz piękniejszym tworzyć każdy nowy dzień Twojego życia.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1476
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1581
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1202
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2415
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2042
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2845
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 674
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 975
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 796
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1141
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3391
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2320
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1602
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ,  24/04/2010

Zrobilabym mala poprawke : jezeli NAPRAWDE wiesz czego chcesz i chcesz tego bardzo - osiagniesz wszystko. Ludzie maja marzenia i tak je tez traktuja. Marzenie najczesciej kojarzy sie z czyms nieosiagalnym. Pomysla o nim od czasu do czasu, powiedza moze nawet komus, ale tak naprawde i tak nie wierza, ze ich marzenie moze sie spelnic. Te nieosiagalne marzenia sa czesto bardzo niekonkretne...... a to ...  wyświetl więcej

  ducho  (www),  24/04/2010

Moja pasja to pisanie, działanie każdego dnia na rzecz spełniania marzeń, pomoc innym w spełnianiu ich marzeń. Druga pasja to muzyka, choć na razie zeszła trochę na dalszy plan - gdy chodzi o czynne jej tworzenie:)

Poza tym, zgadzam się z tym, że trzeba naprawdę chcieć. Rozmyte marzenia dają rozmyte spełnienia.
Jeszcze w tamtym roku moim marzeniem było napisanie książki, po której c

...  wyświetl więcej

Też lubię pisać, lubię uczyć się nowych rzeczy, lubię malować i rysować, kocham śpiewać i tańczyć.. i podróżować! ... ajaj, życie za krótkie, o wiele za krótkie na wszystko

Tak, marzenia są jak używka, uśmierzają ból, pozwalają zapomnieć o trudach codzienności; ale też są jak dopalacz, dodają skrzydeł; a moc śmiga w nieboskłon; a na dodatek mogą być jak pożywne jedzonko, rośnie dzięki nim nasza siłą. Marzenia są wspaniałe, kiedy działają, jak subtelna otoczka wokół mocnego kręgosłupa, wtedy chronią i wzmacniają, ale mi się poetycko wyklinało!

skrzydlate-marzycielka

  ,  25/04/2010

Nie tylko poetycko, skrzydlate, ale i slusznie :-)
ducho, napisz nam jeszcze co to za ksiazka ???

  ducho  (www),  25/04/2010

Nie chciałem robić wielkiego szumu, ale chyba jednak niesłusznie. Książka będzie w sprzedaży już jutro:):)
Na razie w formie e-booka, ale myślę, że nie mniej warta przeczytania przez to, niż w drukowanej wersji. W wersji drukowanej chce wydać sam, za kilka miesięcy:) Myślę, że dla posiadaczy e-booka bedą spore zniżki:) jeśli oczywiście ktoś zdecyduje się kupić ponownie:)
Książ jest o ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska