Login lub e-mail Hasło   

Kochanie, czas na herbatę

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://badania.net/2010/04/22/kochanie-c(...)erbate/
Podawać doustnie na 1 do 2 godzin przed planowanym stosunkiem :)
Wyświetlenia: 20.575 Zamieszczono 26/04/2010

(C) AnnaisZielona, czerwona, pu-erh, biała czy czarna, wszystkie rodzaje herbat pochodzą od tej samej rośliny – Camelia sinensis. Od wieków mieszkańcy Sri Lanki stosują wywar z czarnej herbaty jako środek na poprawę życia seksualnego. Jeden z najpopularniejszych napojów świata może zyskać miano afrodyzjaku. 

W 2008 roku na Uniwersytecie w Kolombo naukowcy postanowili sprawdzić czy stosowana przez ludność Sri Lanki czarna herbata (Camelia sinensis) może wpływać na poprawienie funkcji seksualnych.

Badania przeprowadzono na grupie zdrowych samców szczurów z uwzględnieniem wszelkich przepisów dotyczących etycznej strony testów przeprowadzanych na zwierzętach. Zatem ani jedno zwierze nie ucierpiało w tym eksperymencie.

Stwierdzono jednoznacznie, że podanie szczurom wywaru z herbaty na 2 godziny przed wprowadzeniem samicy do klatki, wydłużyło czas stosunku o około 25%. Interesujący jest fakt, że opóźnienie ejakulacji nastąpiło jedynie w przypadku dawki zalecanej przez mieszkańców Sri Lanki odpowiadającej ok. 6,5g herbaty na 100ml wody. W przypadku wyższych dawek nie zanotowano istotnych zmian w obserwowanych parametrach.

W celu oceny ewentualnego, toksycznego działania podawano grupie zwierząt wywar z herbaty codziennie, przez 42 dni w ilości porównywalnej do 2 filiżanek w przypadku człowieka. Nie zaobserwowano żadnych szkodliwych dla zdrowia skutków ubocznych.

Podawanie herbaty przez 3 dni z rzędu podniosło poziom testosteronu we krwi szczurów o blisko 100%, a przez 7 dni o 396%.Wcześniejsze badania wykazały podwyższenie poziomu dopaminy i serotoniny w mózgu po zażyciu wywaru z czarnej herbaty. Są to argumenty niewątpliwie przemawiające za uznaniem Camelii sinensis za afrodyzjak.

Dawniej zajmowali się tym szamani lub czarownice, dziś wiemy, że afrodyzjaki to nie magiczne mikstury ze zwierzęcych jąder. Są to substancje, wpływające na poziom hormonów płciowych oraz wydzielanie dopaminy, uważane za środki zwiększające popęd płciowy czy potencję. Taki charakter mają truskawki, czekolada, szampan, lubczyk, kawior, chili i wiele, wiele innych, mniej lub bardziej popularnych darów natury. Mimo to na rynku stale pojawiają się nowe produkty farmaceutyczne regulujące funkcje seksualne mężczyzn. Świadczy to o niewątpliwym zainteresowaniu i ogromnym popycie na tego typu środki.

Oto krótki, domowy przepis na to co może pomóc dłużej cieszyć się chwilami namiętności.  

Składniki:

Około 10g czarnej herbaty

170 ml wrzącej wody

Sposób przygotowania:

10g herbaty zalać 170ml wrzącej wody. Pozostawić na 5 min. Podawać w filiżance lub kubku.  

Dawkowanie:

Podawać doustnie na 1 do 2 godzin przed planowanym stosunkiem  

Działanie:

- wydłużenie czasu trwania stosunku

- opóźnienie ejakulacji

- podwyższenie poziomu testosteronu we krwi

- skrócenie czasu od pojawienia się samicy do rozpoczęcia stosunku  

Działanie niepożądane:

Brak

Z wiadomych przyczyn, opisane badanie jest niezwykle trudne do przeprowadzenia na ludziach w kontrolowanych warunkach. Nie ma jednak medycznych przeciwwskazań do testowania działania wywaru z czarnej herbaty w domowym zaciszu.

Więcej informacji:
Ratnasooriya, W. D., Fernandoa, T. S. P. (2008). Effect of black tea brew of Camellia sinensis on sexual competence of male rats. Journal of Ethnopharmacology, 118, 373-377
 
 
Copyright © badania.net 2010.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1227
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 487
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 518
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 763
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1127
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141884
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240459
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111457
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122275
 
Autor
Artykuł  ,  26/04/2010

Jak kobieta oziębła to i wiadro herbaty nie pomoże ;)

  Ivi,  26/04/2010

hahah może pomoże- zgodnie z efektem placebo:D tylko trzeba ją wcześniej poinformować o rzekomym działaniu herbaty :D

  ,  26/04/2010

W takim razie po każdej szklance będę się pytał, czy już ma ochotę ;))

  Ivi,  26/04/2010

koniecznie!

  ,  26/04/2010

Rozpuszczalna neska z mleczkiem na miły początek dnia i do tego śniadanko do łóżka ;)
ups,nie tu miało być.

  Ivi,  26/04/2010

ps a jak kobieta nie lubi herbaty? ( ja np nie lubię:P)

miód z chili niechaj on ci poda, pół łyżeczki na godzinę przez stosunkiem, potem niech cząstki pomarańczy albo mandarynki niesie do twych ust delikatnie... oliwę ciepłą posyp odrobiną chili i delikatnie wetrzyj w uda i plecy, znaczy się 'un' niech ci wetrze tak circa about kwadrans przed planowanym wejściem smoka.. efekty gwarantowane ;))

  Badania.net  (www),  26/04/2010

Chcielibyśmy zauważyć, że badanie przeprowadzono na samcach, a nie samicach;)

  Ivi,  26/04/2010

a no tak...:)

  ,  26/04/2010

My (faceci)doskonale o tym wiemy, ale trochę przekręcając treść artykułu (na potrzeby własne ;) ) chcieliśmy podkręcić niewiasty do wiadomych celów ;)

  pirx,  26/04/2010

Hm... Ja wypijam morze herbaty dziennie ;) Ale to chyba musi być ta konkretna herbatka ;(

W artykule napisali, że czarna. Można kupić dobrą czarną herbatkę w herbaciarniach :)

  Ivi,  26/04/2010

ja wole kawe

  pirx,  26/04/2010

Ale to, jakby to najdelikatniej ująć, jak już ktoś zauważył, w interesującej nas materii, nie jest kluczowe dla problemu ;) Ważne by ON lubił czarną herbatkę. Najlepiej na dwie godzinki przed... Albo jeszcze lepiej, by co dwie godzinki lubił wypić herbatkę;)

Ale za dużo tez nie można bo nie działa ;) Musi być dokładnie tyle ile zalecają na Sri Lance ;)

  hmd,  02/05/2010

Coś tu nie gra - skoro herbacia ze Sri Lanki podwyższa poziom testosteronu to nie może jednocześnie wydłużać stosunku. Jeżeli masz więcej testosteronu (np po obejrzeniu paru pornoli) to każdy facet wie że łatwo jest skończyć swoją "przygodę" zanim się jeszcze dobrze zaczęło:)
Poza tym popęd u młodych mężczyzn (zwłaszcza do 25 roku życia - a takich tu chyba jest najwięcej?) jest tak duży, że ...  wyświetl więcej

Gdyby czarna herbatka rzeczywiście podnosiła poziom testosteronu dawno miałabym wąsy i brodę do pasa ;)

Cholera, ileż to straciłem w życiu! Bo, wiecie, herbatkę to ja wolałem nie przed, ale zamiast.
Może dlatego żyję tak długo?

Klasyczni badacze zagadnienia polecają "zamiast" jednakowoż nie herbatę, a zimną kąpiel. Prezentujesz bardzo nieortodoksyjne podejście do problemu. :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska