Login lub e-mail Hasło   

Marketing Sieciowy w Internecie

Network Marketing zwany potocznie marketingiem sieciowym często jest definiowany, jako praca w sprzedaży w roli niezależnego konsultanta czy dystrybutora.
Wyświetlenia: 1.050 Zamieszczono 27/04/2010

Marketing sieciowy na przestrzeni lat zmieniał swoje nazwy, a to wszystko ze względu na nadszarpniętą reputację na którą miały wpływ nie etyczne firmy czy  po prostu naciągacze podszywający się pod marketing sieciowy. Stąd tak wiele nazw, marketing bezpośredni, marketing polecany, Multi Level marketing czyli marketing wielopoziomowy czy wreszcie marketing sieciowy.

Najkrócej ideę Network marketingu można scharakteryzować następująco; tworzymy listę osób, które znamy, które mogą być zainteresowane naszym prod

uktem i wtedy zacząć budować grupę ludzi, którzy są zainteresowani współpracą, czyli którzy również będą sprzedawać produkty firmy z którą współpracujemy. Każdy dystrybutor może zarabiać na dwa sposoby – zarabia prowizję od sprzedanych osobiście produktów, jak również może czerpać pewną prowizję z obrotu całej grupy którą sam stworzył. Najlepszym aktualnie miejscem do rozpoczęcia budowy swojego zespołu jest Internet.  To właśnie w Internecie istnieje możliwość kontaktu z niezliczoną liczbą ludzi. Istnieje naprawdę mnóstwo sposobów i technik by dotrzeć do osób zainteresowanych współpracą poprzez Internet. Sama idea nie wiele się zmienia w porównaniu z starymi technikami MLM. Musisz przedstawić swoją ofertę wystarczająco dużej liczbie ludzi, aby spośród nich wszystkich wyodrębnić tych, którzy zechcą przystąpić do twojego biznesu. Przy zastosowaniu technologii można natomiast ten proces w dużym stopniu przyspieszyć i uprościć.

Niezależnie, czy jesteś nową osobą w tej branży czy nie to przeszkolenie jest tutaj sprawą niezwykle istotną, ponieważ czasy oraz produkty wciąż się zmieniają.  Każda firma MLM powinna zapewnić swoim dystrybutorom odpowiednie przeszkolenie. Jeżeli firma z która współpracujesz nie zapewnia wystarczającej ilości szkoleń, lepiej postaraj się poszukać innej. Nabycie odpowiednich umiejętności sprzedaży odgrywa w tym biznesie kluczową rolę, i jest ono potrzebne przede wszystkim osobom, które nigdy wcześniej nie zetknęły się ze sprzedażą. Sprzedaż to tak naprawdę sztuka umiejętnego przekona innych ludzi do twoich racji, twoich produktów i do tego by zechcieli przystąpić do twojego zespołu.  Marketing sieciowy w Internecie również wymaga pewnego obycia z siecią oraz umiejętności sprzedaży swoich produktów.

Aby sukcesywnie rozwijać swoją sieć partnerów biznesowych w mlm przy użyciu Internetu powinieneś pomyśleć o własnej stronie internetowej, o ile jeszcze takiej nie posiadasz. Dobrym rozwiązaniem jest pisanie własnego newsletter’u w którym możesz zamieszczać informację o twojej firmie, produktach itp. pisanie Bloga, udzielanie się na forach tematycznych to również dobre techniki budowania swojego wizerunku w Internecie.

Więcej cennych informacji znajdziesz na moim Blogu poświęconemu tej tematyce www.networkblog.pl  a także na mojej stronie intrnetowej www.mlmnowejgeneracji.pl

Artur Hawran

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2329
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74916
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648642
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15332
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21765
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40689
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17590
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13250
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53486
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22907
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18339
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23514
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  berni*,  22/08/2015

Od kiedy eioba jest portalem reklamowym? Dawno mnie tu nie było!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska