Login lub e-mail Hasło   

8 Sekretów, Które Musisz Spełnić By Odnieść Sukces w MLM

Jest wiele sprzecznych opinii na temat tej branży zarówno ze strony osób, które odniosły sukces w MLM ie, jak również wypowiedzi tych którym się nie powiodło w tym biznesie.
Wyświetlenia: 3.725 Zamieszczono 27/04/2010

 

Postanowiłem zatem ujawnić 8 czynników, które mają duże znaczenie o sukcesie w marketingu sieciowym – oto one:

Sekret nr. 1

Wybierz odpowiednią firmę.

Jest to bardzo ważne, aby przed podjęciem kroków przystąpienia do danej firmy z tej branży bardzo szczegółowo przeanalizować i sprawdzić firmę, do której chcemy się przyłączyć. Sam podczas mojej kariery w Network marketingu miałem okazję popełnić ten błąd i przystąpić do pierwszej lepszej firmy z tej branży. Szybko jednak okazało się, że firma nie przykłada wystarczającej uwagi do szkolenia nowych dystrybutorów, a jest to niezmiernie istotne.  Nawet jeśli firma którą wybierzesz rozwija się naprawdę w ekspresowym tempie, posiada niesamowite produkty, solidny plan kompensacyjny oraz świetne materiały promocyjne to nie oznacza to wcale, że jest odpowiednia dla każdego. Musisz sobie zadać pytania – Czy ta firma posiada podobne wartości do twoich?  Czy posiada produkty, które z przyjemnością możesz używać oraz możesz naprawdę polubić?  Czy jesteś w stanie prawdziwie pasjonować się tymi produktami? Czyli po prostu musisz dostosować firmę oraz jej produkty do własnej osobowości. Jeżeli nie zbyt interesują cię zagadnienia finansów, może lepiej wybrać firmę oferującą kosmetyki itd.  Oczywiście to nie gwarantuje sukcesu jednak w dużym stopniu zwiększa jego prawdopodobieństwo. Wybierz, zatem firmę, z której produktami lub usługami chętnie się utożsamisz. 

Sekret 2.

Wybierz odpowiedniego sponsora.

Jedna z największych pomyłek, jakie dostrzegam w Network marketingu jest wybór nieodpowiedniego sponsora. Najczęściej osoby takie są sponsorowane przez przyjaciół lub członków rodziny, którzy tak naprawdę nie wiedzą zbyt wiele o budowie prawdziwie skutecznego biznesu w MLM.  Drugim błędem może być próba znalezienia i przyłączenia się do prawdziwych liderów tej branży, którzy odnieśli już wielki sukces. W tym przypadku problem może tkwić gdzie indziej. Tacy liderzy, często są tak bardzo zapracowani i zagonieni, że mogą po prostu nie znaleźć wystarczająco wolnego czasu by przeszkolić nowo zasponsorowaną osobę. Kluczem do wyboru odpowiedniego sponsora jest znalezienie osoby, która jest poważnie podchodzi do budowy swojego biznesu w sieci, odnosi już widoczne rezultaty swej pracy i ma wystarczająco dużo czasu i chęci by przeszkolić i pomóc nowym dystrybutorom stać się szkoleniowcami.  Podobnie jak poprzednim punkcie to również nie gwarantuje 100% sukcesu lecz w dużym stopniu przybliża do niego.

 Sekret 3

Realizuj założenia, plany i zdobywaj wyznaczone cele.

Niestety wiele osób, które zostają zwerbowane do marketingu sieciowego nie do końca rozumie, co to znaczy być przedsiębiorcom oraz prowadzić własny biznes. Najczęściej nowi dystrybutorzy którzy dołączają do danej firmy w tej branży to pracownicy etatowi, którzy chcieli by dorobić dodatkowe pieniądze do swojej wypłaty. Bycie przedsiębiorcom wymaga wiele samozaparcia, wiary we własne możliwości, ale przede wszystkim dyscypliny. Pracując na etacie ludzie są pod presją zwolnienia, więc przychodzą punktualnie do pracy wykonują zalecone im obowiązki. Jednak w momencie, gdy przestaje na nich ciążyć obowiązek, wynikający z zagrożenia ludzie często przestają się mocno angażować w realizację swoich celów. Nawet, jeśli będziesz mieć świetnego sponsora, który bezustannie będzie cię motywować do aktywnej pracy to jednak nigdy nie będzie on twoim szefem. W tym biznesie sam sobie jesteś szefem, więc jest niezwykle ważne by potrafić się zmotywować do działania i prowadzić odpowiednią dyscyplinę pracy.  Długoterminowe cele oraz mniejsze codzienne kroki, które zbliżają do wyznaczonych celów to właśnie codzienna praca każdego przedsiębiorcy.

Niektóre osoby nie osiągają w tej branży niczego, ponieważ traktują to przedsięwzięcie jako hobby. Nie traktują tego zajęcia poważnie jakby nie wierząc do końca w jego możliwości i szanse na odniesienie sukcesu. Być może nie wierzą w cały sektor sprzedaży bezpośredniej, lub po prostu nie do końca wierzą w firmę, z którą współpracują. Odpowiednie nastawienie do tego biznesu odgrywa tutaj kluczową rolę.

Sekret 3

Stwórz mapę.

Tutaj rozwinę pewną kwestię którą poruszyłem już we wcześniejszym punkcie. Załóżmy, że chcesz dojechać samochodem z Warszawy do Paryża. Czy jeżeli nigdy wcześniej nie jechałeś tą drogą, to wskoczysz do auta i pojedziesz najbliższą drogą na zachód w nadziei, ze jakoś dotrzesz do Francji. Zakładam, że nie. To byłoby nie rozsądne. Jednakże bardzo wiele osób tak właśnie próbuje budować swoją strukturę w Network marketingu. Budowanie swojej wielkiej organizacji jest jak podróż, do której potrzebujesz mapy z zaplanowanymi marketingowymi działaniami. Podążając za tym planem przemieścisz się z punktu a do swoich życiowych celów. Mapa ta powinna się składać z codziennych małych kroków, planowania na przyszłość i z realizowania tych założeń.

sekret 4

Zostań mistrzowskim poszukiwaczem

Gdybyś wędrował przez pola i nagle natknął się na wystające z ziemi złoto, to z pewnością wykupiłbyś ten grunt, zdobył sprzęt do kopania, i zaczął wydobywać to złoto. No cóż, w pewnym sensie właśnie natrafiłeś na taką kopalnie złota i jest nią właśnie marketing sieciowy. Teraz kluczem do sukcesu jest umiejętny wybór ludzi z którymi zamierzasz podjąć współpracę, spośród członków rodziny, przyjaciół,  współpracowników, członków różnych klubów czy ludzi w Internecie. Istnieje bezpośredni związek pomiędzy ilością oraz jakością potencjalnych wspólników, którzy zaczną współpracę z tobą, a wysokością twoich dochodów. Zostań, zatem mistrzem w wyszukiwaniu odpowiednich ludzi, którzy świetnie odnajdą się w tej branży, a zobaczysz nie bagatelną różnicę w rozwoju swojego biznesu.

Sekret 5

Zostań mistrzowskim prezenterem

Czy słyszałeś kiedyś takie stwierdzenie „fakty mówią, a historię się sprzedają”. Zauważyłem, że większość marketerów w tej branży posiada tę wspólną cechę – wszyscy świetnie potrafią opowiadać rożne historie. Możesz opowiedzieć wpierw historię kogoś kto odniósł sukces spośród twoich menadżerów, a później możesz opowiedzieć swoją historię. Naprawdę, ludzie uwielbiają słuchać takich opowiadań o ludziach sukcesu, którzy doszli do wielkiego majątku z niczego. Umiejętne opowiadanie historii jest częścią mistrzowskiego prezentera, więc jeśli posiądziesz tę wiedzę znacznie poprawisz swój ranking najlepszych mówców w swojej firmie.

Sekret 6

Zostać Zaradnym Internetowym Marketerem

Nikt nie może zaprzeczyć, że Internet rozwija się coraz szybciej i zaczyna być widoczny praktycznie w każdej branży czy przemyśle. Także w Network marketingu jest wiele możliwości do rozwoju własnej sieci partnerów poprzez Internet. U podstaw założeń MLM jest budowanie sieci ludzi którzy kupują i sprzedają produkty i usługi, zatem Internet, który z dnia na dzień posiada coraz większy zasięg wydaje się być świetnym miejscem do poszukiwania takich osób. Oczywiście ktoś, kto nigdy nie miał zbyt wiele do czynienia z Internetem, poza sprawdzaniem własnej poczty e-mail czytaniem artykułów na Onecie może być przytłoczony ilością nowych informacji do przyswojenia. Dlatego trzeba wiedzieć jak zostać Zaradnym Internetowym Marketerem.  Po pierwsze dobrym sposobem na utrzymanie kontaktu z potencjalnymi klientami i partnerami jest stworzenie własnej strony Squeeze Page wraz z autoresponderem dzięki której możesz pozostać w ciągłym kontakcie ze swoimi słuchaczami.  Dobrze jest również posiadać własny Blog, oraz stronę na której będziesz mógł przeprowadzać interaktywne szkolenia wraz z filmami instruktarzowymi dla swoich dystrybutorów tzw. webinar.  Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się z darmowego raportu na mojej stronie www.mlmnowejgeneracji.pl oraz na moim blogu www.networkblog.pl

Sekret 7

Dobrze wyszkol nowych liderów

Podobnie jak w każdej innej dziedzinie życia i pracy istnieją osoby, które lepiej nadają się do pewnych spraw niż inni. Tak samo jest w marketingu sieciowym. Gdy zaczynałem swoją pracę w tym biznesie myślałem, że nie ma znaczenia jakie osoby będę rekrutować do swojej grupy. Szybko jednak zrozumiałem, że istnieją osoby o wybitnych predyspozycjach do budowy tego biznesu, czyli prawdziwi liderzy. Sponsorowanie jakiejś grupy ludzi, a przeszkolenie lidera to zupełnie inne rzeczy. Liderzy potrafią skutecznie duplikować, czyli szkolić innych rozszerzając także twoją sieć, bez twojej specjalnej ingerencji czy pomocy. Liderzy potrafią przyciągać inne osoby do siebie, także innych liderów. Jest zatem niezwykle ważne, by potrafić wyszukiwać, rozpoznawać i rekrutować prawdziwych liderów a następnie wspierać ich odpowiednim szkoleniem. Jeżeli znajdziesz kilkunastu prawdziwych liderów będziesz w stanie zacząć zarabiać naprawdę duże pieniądze.

sekret 8

Najważniejszy Sekret.

To praktycznie najważniejszy z wszystkich wyżej wymienionych sekretów. Możesz zastosować się do poprzednich 7, lecz jeśli nie zastosujesz tego najważniejszego sekretu nie wiele zmieni się w twoim życiu. To jak różnica pomiędzy baterią paluszkiem, a prądem 220 V w gniazdku. Ten sekret towarzyszy praktycznie każdemu sukcesowi. Wprowadź słowa w życie i zamień je w czyny. Pomyśl o swoim komputerze, możesz mieć najnowocześniejszy sprzęt z kilku rdzeniowym procesorem wielkim monitorem itd. lecz dopóki nie wepniesz wtyczki do gniazdka ten sprzęt stanowi tylko kupę złomu i plastiku.  W momencie, gdy podłączysz go pod jakiekolwiek źródło energii niesamowite rzeczy zaczynają się dziać – zaczniesz przyciągać coraz więcej wartościowych ludzi do swojego biznesu, a twoja organizacja zacznie się rozrastać w zawrotnym tempie.

To już wszystkie 8 sekretów na drodze do prawdziwego sukcesu w branży marketingu sieciowego. Oczywiście jest to tylko wiedza, i od ciebie zależy, co z tą wiedzą zrobisz.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej cennych informacji na temat branży Network marketingu zapraszam na mój Blog. www.networkblog.pl

oraz na stronę www.mlmnowejgeneracji.pl

 

Artur Hawran

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2365
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74935
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648657
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15338
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21773
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40693
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17593
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53492
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22914
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23524
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Przydatne dzięki.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska