Login lub e-mail Hasło   

Główny Grzech Kobiet

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.grajwysoko.pl/glowny-grzech-kobiet.html
Jak myślisz, co jest głównym grzechem kobiet? Jeśli myślisz tak, jak ja, to masz rację. Głównym grzechem kobiet jest nieustannie to, że są zbyt miłe.
Wyświetlenia: 11.148 Zamieszczono 28/04/2010

Dbają, by być powszechnie lubiane i akceptowane. Wciąż się uśmiechają i starają się nikogo nie urazić. Pomimo tego, a może właśnie dlatego, są postrzegane jako istoty słabe, głupsze, nieskuteczne, niezaradne. Co więcej - w końcu same siebie zaczynają tak postrzegać.

A gdy spotykasz kobietę, która dba o swoje własne potrzeby, broni swej przestrzeni, swoich planów i swojego zdania, słyszysz (lub sama mówisz): egoistka, karierowiczka, manipulatorka. I, co najbardziej porażające, takie zdanie mają nie tylko męscy szowiniści ale też, a przede wszystkim wyżej wymienione, słodkie i zbyt miłe, do-rany-przyłóż-zakompleksione-kobiety.
Przykład? Proszę bardzo! Wystarczy poznać opinie internautek na temat wyprawy Martyny Wojciechowskiej na Antarktydę w 2008 roku..

Tymczasem świat pędzi do przodu i nadeszła era kobiet, które łączą wrażliwość, delikatność, życzliwość i wrodzony sex appeal z wewnętrzną siłą i mocnymi przekonaniami o swoich własnych zaletach i możliwościach. Dodam nieskromnie - nieograniczonych możliwościach. Ale dlaczego miałabym być skromna?

Czy oznacza to

 że w wieku 38 lat, z dyplomem inżyniera, możesz odnosić sukcesy tańcząc solówkę w Eugeniuszu Onieginie na deskach Teatru Narodowego? Oczywiście, w zespole profesjonalnych tancerzy nie masz takiej możliwości. Ale w zespole tancerzy-amatorów.., czemu nie?

To wszytko sprawia, że nie rezygnujesz z własnego życia i umiesz postawić na swoim. Daleka jesteś od pracoholizmu, zakupoholizmu, związkoholizmu, bulimii, anoreksji i podobnych problemów kobiet zbyt miłych
Jednocześnie daleko ci do perfekcjonizmu. Nie chcesz być idealną matką, idealną partnerką, idealną pracownicą, idealną kochanką, ponieważ wyznajesz zasadę – każdego dnia się rozwijam. I wiesz, że osiągnięcie perfekcji oznacza zamknięcie drogi do rozwoju i stałego podnoszenia jakości. Weź w ręce ster twego życia. A gdy trzymasz ster, żyjesz według własnych standardów.

Przeczytaj poniższą listę i sprawdź, czy już teraz możesz o sobie powiedzieć:

 • Wiem, kim jestem.
 • Wiem, czego chcę.
 • Wiem, jak wiele jestem warta.
 • Wiem, że warto bronić swego zdania.
 • Wiem, że nigdy nikomu nie pozwolę, aby mnie kontrolował.
 • Wiem, że niezależność finansowa jest moją siłą.
 • Wiem, że kluczem do osiągania celów jest stały rozwój.
 • Wiem, że moja indywidualność wymaga szacunku, szanuję także indywidualność innych.
 • Wiem, że jestem niepowtarzalna i jestem tylko z takim mężczyzną, który potrafi docenić moją osobowość.
 • Wiem, że trzymam ster swojego życia.
 • Wiem, że jestem życzliwa i jednocześnie akceptuję, że nie wszyscy muszą mnie lubić.
 • Wiem, że kluczem do uszczęśliwienia innych jest moje własne szczęście.

A czy chcesz

zasiąść w rollercoasterze i wyruszyć na oszałamiającą wycieczkę, podczas której, pochłonięta atmosferą ciekawości wielkich odkryć, znajdziesz dla siebie to wszystko, czego szukałaś i jeszcze szukasz? Przestać przeglądać się w oczach innych ludzi i zacząć czerpać swoją siłę ze swego wnętrza? Stanąć oko w oko z własnymi wadami i słabościami, zmierzyć się z demonami przeszłości? Dostać do ręki narzędzia, które, jak dotąd, były niedostępne dla Dobrze Ułożonych Panienek? A przebojowe kobiety, które po nie sięgały, płaciły za to wysoką cenę.

Daj sobie Czas na Zmiany, podczas którego na nowo odkryjesz swoją pewność siebie, zaufasz sobie i zbudujesz poczucie własnej wartości niezależnie od tego, czy się to komuś podoba czy nie.
Ponieważ pewność siebie i wysoka samoocena to baza do odniesienia sukcesu. Dokładnie takiego, jaki jest dla Ciebie najważniejszy.

Rodzina, własna firma, awans... Ty decydujesz. Zrób to dla siebie. Czy jest lepszy prezent, jaki sama sobie możesz podarować?

www.grajWysoko.pl - serwis dla kobiet, które chcą sięgać po więcej. Z pazurem i z pasją!

Podobne artykuły


22
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15327
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 12435
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 54226
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 2924
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3200
51
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16679
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6767
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22462
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6361
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5820
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 106319
42
komentarze: 26 | wyświetlenia: 10975
30
komentarze: 17 | wyświetlenia: 81867
 
Autor
ArtykułNic dodać, nic ująć. Uderzyło mnie centralnie w sam środek :)

  Tomasz Het  (www),  28/04/2010

Dobre +

mniej więcej tego się uczę od startu, dostałam już tonę etykietek, przestrzeń dookoła lekko prześwieca pustkami, życie jest piękne

skrzydlate, kiedy ja zaczynalam dzialo sie dokladnie tak samo i wlasciwie trwa do dzis... i tak, zycie staje sie szczegolnie interesujace i zaskakujace, kiedy zaczynamy w sobie co nieco zmieniac ...
Pozdrawiam :)
Autorce daje glos za artykul zalujac, ze nie mozna juz dawac punktow ...

Kolejny artykuł z zakresu tzw. partyzantki marketingowej, ale samo jego sedno się liczy. Nie od dziś wiadomo, że grzeczne dziewczynki idą do nieba, a niegrzeczne tam, gdzie chcą... ;)

  ananke50,  04/05/2010

Ciekawy i mądry tekst. Pokochać siebie i nie pozwolić się nikomu zwieść. Pozostać sobą. To takie proste!

  Ivi,  04/05/2010

proste, ale zarazem w tej prostocie bardzo trudne:)
Aczkolwiek nie niewykonalne:)

Witaj,
Masz racje, ze najtrudniej zrobic rzeczy proste...
Polecam Ci ksiazke autorki TO TAKIE PROSTE, ktora czytalem i pomogla mi w zastowaniu ich w zyciu
Pozdrawiam

  Kitek,  04/05/2010


Szanowne Panie! Na początku był wodór. Z czasem wyemancypowana kobieta, a pewien australijski uczony wykazał, że wirus nie zniszczy ludzkości do końca, bo potem nie będzie miał na kim żerować. Autorka pisze:
“I wiesz, że osiągnięcie perfekcji oznacza zamknięcie drogi do rozwoju …”. Celne spostrzeżenie. Więc rozwijajmy się tak, aby nigdy się nie rozwinąć.

  Ivi,  04/05/2010

:D

  red  (www),  17/05/2011

Jesli masz problem ze zrozumieniem cytatu
“I wiesz, że osiągnięcie perfekcji oznacza zamknięcie drogi do rozwoju …”

to prawidłowa interpretacja brzmi: rozwijajmy się nieustannie, ponieważ uznanie, że już wszystko osiągnęliśmy powoduje zastój

  mARK m,  04/05/2010

Eh, a i mi brakuje takich kobiet. Zwyczajnie są łatwiejsze w komunikacji - albo sie komunikują albo nie :-], natomiast te wyjałowione, grzeczne dziewuchy - szydło zawsze wychodzi z worka, czy to w humorach czy w sprzecznościach poglądów i/lub zachowań. Kobiety miłe, ukrywające się za parawanem społecznie akceptowanego wzorca kobiety, są po prostu fałszywe, a przez to potrafią tylko zaskakiwac niem ...  wyświetl więcej

  Kitek,  05/05/2010

Mam nadzieję, że chciałeś kolego powiedzieć marihuaną zamiast multiwitaminą. To drugie jest dobre tylko do „onanizowania się”. Ja się z Tobą kolego zgadzam. Ale czasem tęsknię za starociami. Po prostu je lubię. Ogień w kominku, zapalone świece na stole, cisza nie zakłócona miejskim gwarem…

kobiety już dawno się przebudziły i nie są tak miłe jak dawniej. Zaczęły walczyć o swoje a to się nie podoba męskiej mniejszości. Tylko jak pogodzić obowiązki w domu z sukcesem zawodowym i niechętnym do współpracy mężem który przyzwyczaił się do tego że kobieta powinna siedzieć w domu i wychowywać dzieci. Można by powiedzieć że to jest przeszłość ale przyzwyczajenie jest trudno wymazać.

:) odkryłam teraz i aż się uśmiechnęłam :)

  red  (www),  27/05/2011

w takim razie zapraszam na grajWysoko.pl uśmiechniesz się jeszcze nie raz ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska