Login lub e-mail Hasło   

Żałobna blokada

Należałoby wprowadzić procedurę zawieszania "kłopotliwych" artykułów podczas żałoby. Najlepiej automatyczny algorytm, który wykluczałby pomyłkę człowieka.
Wyświetlenia: 1.613 Zamieszczono 07/05/2010

Walcząc przez lata z cenzurą, społeczeństwa wpadają we własne sidła, bowiem wszelkie bezmyślne zachowania, które powodują dyskomfort niektórych grup społecznych, zwykle nie będą uznane (prawnie, choć niekoniecznie moralnie) za obrazę rozmaitych uczuć, co przyczyni się do dalszej demoralizacji spowodowanej upadkiem wszelkich autorytetów. A powinniśmy zachowywać się po prostu przyzwoicie, jeśli nie bardzo wiemy, jak się zachować.

10 kwietnia 2010, po katastrofie samolotu Tu-154 mieliśmy żałobę. W telewizji nie emitowano komedii i pornosów, ale portale... Owszem, zmieniły swoją graficzną szatę z kolorowej na szarą, ale okazało się, że nie mają procedury zawieszania - choć na pewien czas - określonej (jednak niezręcznej w owej chwili) twórczości. Jeden ze społecznościowych portali, który jest dość wyrozumiały dla obrazoburczych tekstów (najczęściej edytowanych przez anonimów, co jest osobnym zagadnieniem) mógłby na czas żałoby całkowicie wyłączyć możliwość czytania "delikatnych" tekstów. Nie uczyniono tego, bo nie ma takich procedur, zatemi można było zapoznać się z "oryginalnym" tekstem, przy którym umieszczono żałobną wstążkę i problem formalnej żałoby miano z głowy...

A tekst (zamieszczony kilkanaście godzin przed tragedią) i bez nastroju narodowej żałoby należy do powalających. Już tytuł "Zapładnianie, czyli dupczenie się wiernych" wprowadza nas w odpowiedni nastrój (każdego chyba w inny), który w połączeniu z żałobną wstążeczką jest jednak groteskowy... Oczywiście, jeśli komuś tytuł nie odpowiada, to nie musi czytać artykułu, ale tego typu zwiastuny są na stronach zawierających listę tytułów. Na przykład szefowie telewizji mieli inny pogląd i wstrzymali edycje niestosownych filmów i programów, choć mogliby podobnie rozumować - nie chcesz oglądać podczas żałoby, to nie oglądaj.

Programiści zajmujący się portalami powinni wybrane artykuły, zdjęcia i filmy odpowiednio zakodować i kiedy ogłaszano by żałobę (czego nikomu nie życzę, ale to kwestia czasu), to zamieszczenie czarnej wstążeczki automatycznie powodowałoby czasową zmianę kolorowej szaty na szarą oraz czasowe zawieszenie niestosownych (w takim czasie) tematów.

Ciekawe, czy przez komentarze będzie przebiegać dość wyraźna linia oddzielająca anonimów od jawnych autorów oraz autorów z wieloma artykułami od autorów głównie piszących komentarze...

Podobne artykuły


43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23462
27
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2459
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 4035
12
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1275
54
komentarze: 114 | wyświetlenia: 3698
48
komentarze: 33 | wyświetlenia: 4397
44
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6184
40
komentarze: 101 | wyświetlenia: 5681
40
komentarze: 60 | wyświetlenia: 3415
33
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3731
33
komentarze: 72 | wyświetlenia: 4502
33
komentarze: 94 | wyświetlenia: 4813
28
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2852
28
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2202
27
komentarze: 46 | wyświetlenia: 1888
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Problem w tym, że tematyka znacznej części artykułów jest dla wielu niestosowna. Kryteria niestosowności to również jest rzecz względna - dla jednych do przełknięcia jest temat, który dla innych jest nie do przyjęcia.

Są dwie sprawy:
- (nie)stosowność w ogóle,
- (nie)stosowność podczas żałoby.
W artykule poruszam drugą sprawę .
Natomiast w każdym portalu jest admin/cenzor i to co zamieszczono w portalu A wcale nie musiałoby być zamieszczone w portalu B.

>Programiści zajmujący się portalami powinni wybrane artykuły, zdjęcia i filmy odpowiednio zakodować i kiedy ogłaszano by żałobę (czego nikomu nie życzę, ale to kwestia czasu), to zamieszczenie czarnej wstążeczki automatycznie powodowałoby czasową zmianę kolorowej szaty na szarą oraz czasowe zawieszenie niestosownych (w takim czasie) tematów.<

Zapłacisz za coś takiego dobry człowieku

...  wyświetl więcej

  ykes,  07/05/2010

"Oczywiście, jeśli komuś tytuł nie odpowiada, to nie musi czytać artykułu" - esencja tekstu. Żałobę każdy przeżywa na swój sposób i nie widzę potrzeby tłumienia aktywności intelektualnej osób, którym ten nieco niezwykły czas nie leży aż tak bardzo na sercu.

Pewnie niedokładnie wyraziłem się, bo jednak nie pisałem o aktywności. Pisałem o realizacji żałoby narodowej, która została ustanowiona przez Państwo. Jeśli ktoś nie chce uczestniczyć w ż. to nie mam zamiaru go zmuszać. Ja przedstawiłem pomysł komputerowej nowinki technicznej polegającej na... no właśnie. To trzeba jednak doczytać. Trudno dyskutować skoro niedokładnie czytamy...

Tę "komputerową nowinkę techniczną" ktoś musi wymyślić i zakodować, a to wiąże się z poświęceniem danemu tematowi określonej ilości "dupogodzinek". A piszący też ma dzieci które musi nakarmić, więc ktoś musi mu za te godzinki zapłacić. All clear?

  ykes,  07/05/2010

Przeczytałem oczywiście artykuł, ale sam pomysł ciągle wydaje mi się dość egzotyczny. Na forach działają filtry słownictwa, które z wyrazu "przesłuchuje" robią "przesłu[beeep]e". Problem jest taki, że na razie nie powstała maszyna rozumiejąca kontekst zdania, dlatego na eiobie zostałaby odsiana większość materiału, tylko dlatego że zawierają choć jedno słowo z "zakazanego słownika", co słusznie zauważyła boskaagatka w komentarzu poniżej.

Ciągle się nie rozumiemy. To nie chodzi o jakieś wyrazy. To chodzi o temat w ogólności. Każdy artykuł przez admina jest czytany i cenzurowany. Przecież nie wszystkie są puszczane z jakichś powodów. Jeśli admin uzna, że dany temat jest zamieszczony, choć jest kontrowersyjny wg niego, to daje przy nim np. gwiazdkę, która nie musi być dla nas widoczna. I kiedy ogłaszana jest żałoba, to admin klika z ...  wyświetl więcej

  boskaagatka  (www),  07/05/2010

Przytoczony artykuł ukazał się przed tragedią. Jeśli administracja zdecydowałaby się na usunięcie go, musiałaby usunąć WSZYSTKIE "niestosowne" artykuły z archiwum, które liczy ponad 10000 tekstów. Wpisując tylko słowo "orgazm" w wyszukiwanie na eioba wyskakuje nam ponad 20 tekstów o sexie, dlaczego nie zapytał Pan o ich stosowność w trakcie żałoby? Dlaczego akurat ten artykuł Pan wybrał?

Bo gdybym wybrał artykuł A, to pytanie byłoby dlaczego nie Ą. A artykułów są tysiące, jak czytam.
Że artykuł ukazał się PRZED to napisałem.
I nie pisałem o usunięciu na stałe, ale na pewien czas. A na czym polegała ż. w kinach i teatrach? A w cyrkach i wesołych miasteczkach na czym polega?

  boskaagatka  (www),  07/05/2010

Jest różnica pomiędzy zawieszeniem repertuaru, a zablokowaniem części maetriału z archiwum zawierającego 10 tysięcy artykułów...

  boskaagatka  (www),  07/05/2010

A co do wyboru artykułu, Pański tekst nie straciłby gdyby nie było w nim print screen'a

Jest różnica - łatwiej ową gwiazdką (przy zaprogramowaniu) czasowo zablokować artykuł, niż zawiesić spektakl. W tym drugim przypadku, to całkowite organizacyjne zamieszanie - zwrot biletów albo zmiana planów i to tysięcy ludzi w Polsce. I spore koszta.

Proszę mi pokazać ilustrowany artykuł, który nie traci, jeśli pozbawić go ilustracji.

  boskaagatka  (www),  08/05/2010

Panie Naleziński, nie wiem o co chodzi.

Print Screen musiał zostać wykonany z premedytacja, ponieważ widac na nim, że został zrobiony 7 dni po dodaniu artykułu do zasobów eioba, a dziś mija 28. Zatem od 3 tygodni print screen ten przechowywany był na Pańskim dysku aby posłużyć teraz jako niewinna ilustracja "ilustracja"?

Mam wrażenie, że ktoś komuś tutaj mydli oczy ;)

Do dyskusji z przyjemnością powrócę jutro, a teraz 100% uwagi dla Mariusza :D

Pani Boska! Materiały niekiedy zbieram tygodniami, w zależności od tematu. Czasami uchwycę błąd językowy i piszę artykuł od ręki. Czasami tekst musi przeleżeć, bo inne tematy są ważniejsze. Są jednak tematy, których za wcześnie nie opisuję, bowiem są delikatnej natury.
Jeśli ktoś pisze jeden artykuł na miesiąc, to zapewne nie ma takich problemów. Ja pisuję co parę dni albo i częściej...
...  wyświetl więcej

Nie łykam tego Panie Naleziński ;)
Myślę, że jest konkretny powód dla którego wybrał Pan właśnie ten artykuł. Byłoby bardzo interesująco gdyby się Pan przyznał i zdradził nam ten powód, ale podejżewam że to nigdy nie nastąpi. Musiałby się Pan zgodzić, że próba przemycenia "subtelnej" prowokazji się nie powodła, prawda? ;)

Pisałem już wcześniej o odwróconej nauce moralności .Krytykuje się strony z seksem lecz strony ,filmy ,komiksy z krwawymi jatkami i wielokrotnymi morderstwami są chyba całkiem normalne ,skoro są ogólnie dostępne okażdej porze i dla każdego .Czyżbyśmy stali się już bestiami bez prawa do normalności ,wtłoczeni w wybór pomiędzy nożem a pistoletem.

Podczas ż. były jatki także zawieszone. Z tego co pamiętam, to filmy np. wojenne były w kinach już dla dziatwy szkolnej, ale twardych świerszczy nie było. Może ktoś zaproponuje zmianę? O wojnie od 18 a porniaki od 12.

Nie wierzę ,jest Pan za tym ,aby dziecko chodziło z nożem a jako dorosły mordowało tak jak w filmie .

Dziękuję Panu za tę wiarę.

Pana wiara powinna być potwierdzona tekstem ,gdyż brak konkretnej odpowiedzi powoduje syndrom Kaczyńskiego ,czyli co innego mówię niż myślę ,albo nic nie mówię to inni pomyślą za mnie .

Jeśli zada Pan pytanie, to odpowiem. W poprzedniej wypowiedzi nie dostrzegłem pytania.

Czy zgadza się Pan z odwróconą moralnością?

Pierwsze słyszę (czytam). Nie wiem, co to jest. To jakiś uznany termin?

Poczekam do jutra.

Z wielkim zainteresowaniem śledzę tę dyskusję, godną Psychiatryka24. Cóż za styl, cóż za giętkie palce i umysły. :D
Keep going!

CHYBA JEDNAK NIE POCZEKAM .Pytanie dotyczy sytuacji zamieszczonej w moim tekście powyżej.

To jest proste pytanie.

Proszę napisać artykuł na ten temat, to może przeczytam. Uczęszczałem do szkół dość dawno i o odwróconej moralności nie było. Sorki. A teraz codziennie pisuję swoje artykuły, więc nie mam czasu. Ponadto nie jestem jakimś guru i z pewnością Pana i tak nie przekonam do czegokolwiek.

Jak dziewica nie chce być narażona na nagły rumieniec spowodowany ujrzeniem golizny, to niech nie wchodzi do męskiej szatni, nieprawdaż? Nie podoba się? Nie czytać! Przez żałobny, wielki i jaki tam jeszcze tydzień w ogóle na portal nie wchodzić. Założyć własny z tylko słusznymi i bogobojnymi artykułami, a śmieszne cenzorskie zapędy zachować dla siebie. Pomysł poraża infantylną próbą cenzury. Ale t ...  wyświetl więcej

Jak nie chce oglądać komedii, to nie idzie do kina. A jednak kina nie wyświetlają komedyj.
Jaka jest różnica pomiędzy znanym zawieszeniem seansów w kinach podczas ż. a moją propozycją? Kiedyś kin nie było, zatem po ich zbudowaniu ktoś pierwszy wpadł na pomysł żałoby w kinie i na takiego poleciało sporo gromów wg opisanej dziewicy z rumieńcem.
A dlaczego gazety nie były zbyt kolorowe? Tylko jakieś szare? Świat wyglądałby ładniej z kolorowymi gazetami.

Panie Mirosławie. Żałoba to jest takie coś, czym garstka najgłośniejszych krzykaczy terroryzuje milczącą resztę społeczeństwa i media (gazety) znakomicie wpisały się w ten "trynd", prześcigając się w umartwianiu i udowadnianiu, które jest bardziej żałobne. Większość społeczeństwa żałobę ma zazwyczaj w... głębokim poważaniu, zatem Pańska propozycja jest całkowicie chybiona, bo większość ludzi wchod ...  wyświetl więcej

Panie Bartłomieju! Nie pisze Pan na temat. Mój artykuł nie jest o sensie żałoby narodowej a Pan go w ten sposób odbiera. Ja piszę o zrealizowaniu ż.n. w internecie. Nie wnikam, czy ż.n. ma sens, czy nie ma sensu. Może Pan napisać artykuł o tym sensie - to jest całkiem inny temat. Jeśli ktoś proponuje produkcję paszportów trudniejszych do podrobienia i ma jakiś pomysł, to nie należy pisać o likwida ...  wyświetl więcej

Ok. Ale proszę zatem mi odpowiedzieć na postawione wyżej pytanie: gdzie jest kryterium "przyzwoitości" tekstu? Które teksty mają "znikać" ? Co znaczy, określenie, tekst "kłopotliwy" bo ja tego nie wiem.

Tego nikt z nas nie musi wiedzieć. To ma wiedzieć admin. Admin ma odpowiednie wykształcenie, kursy i szkolenia. Zna prawo i regulamin. Np. niektórzy nie wiedzą, które wyrazy są wulgarne. Nawet nie ma spisu. Ale fachowcy wiedzą.
Nie musimy wiedzieć w jaki sposób powinien samolot lądować we mgle. Jeśli Pan napisze, aby lądowali poprawnie i bezpiecznie, to ja nie napiszę - proszę podać kryterium poprawności i bezpieczeństwa lądowania. Od tego ą fachowcy i o tym wiemy.

Cóż drążyłem, drążyłem i nic nie wydrążyłem. Wije się Pan jak Piskorz i unika odpowiedzi na zasadnicze pytania, zaś próby poruszenia szerszego kontekstu atakuje jako "odchodzenie od tematu". Dobry byłby z Pana polityk, lub rzecznik prasowy...Otóż, odmawiam Panu racji, bo żadne "szkolenia" nie zastąpią sympatii i poglądów rzeczonego Admina. Jeżeli ten człowiek będzie dajmy na to z poglądów satanist ...  wyświetl więcej

*Jeżeli ten człowiek będzie dajmy na to z poglądów satanistą, homoseksualistą z preferencji i na dodatek antysemitą, to nigdy w życiu nie oznaczy tekstów antykatolickich na przykład, lub zawsze oznaczy antygejowskie - bo tak będzie mu wygodnie i będzie miał gdzieś żałobę.*
Dobrze napisane. A jeśli sędziowie Sądu Najwyższego również będą mieć takie poglądy, to cóż uczynimy? Co Pan proponuje? ...  wyświetl więcej

Cóż... Jeżeli nie widzi Pan różnicy między Adminem portalu, a sędzią Sądu Najwyższego, to ma Pan bardzo zachwianą zdolność do oceny rzeczywistości. Ja Panu tutaj tej róznicy nie wyjaśnię, ale zapewniam, że jest i to nie mała.
"Nie ma przymusu czynnego świętowania podczas świąt." -no właśnie.
"Pomysł mój można ocenić pozytywnie lub negatywnie" - zatem oceniam negatywnie. Oczywiście, ż ...  wyświetl więcej

Cieszę się z odpowiedzi ,bo jakkolwiek mnie nie satysfakcjonuje ,to jednak jest i na jej podstawie można wysnuć swoją opinię.

Opinie to już wszyscy z nas tu mają o pozostałych po pierwszym wpisie, góra po dwóch. A o autorze artykułu to macie opinię od razu bez wstępnych jakichkolwiek pytań.
Bo wszystko jest jasne - kto co uważa w tej sprawie.
A przy okazji - czy to maniera czy błąd? Owo pisanie przecinków niezgodnie z zasadami? Odwrócona zasada pisania przecinka? :-)

A czy zna Pan budowę promu kosmicznego? Jeżeli nie ,to ja nie muszę się znać na przecinkach.

  kev  (www),  08/05/2010

Panie Mirosławie Naleziński, kategorycznie protestuję aby ktokolwiek w imię żałoby blokował mi możliwość dostępu do artykułów, które chcę przeczytać. Jest to infantylne i niezgodne z konstytucyjną wolnością słowa, gdyż czasowa cenzura jest również wstrętną praktyką charakterystyczną totalitaryzmowi. Nikogo Pan w taki sposób nie zmusi do przeżywana żałoby - to powinno wynikać z wewnętrznej decyzji ...  wyświetl więcej

Taaa, zbieram na tę podróż.

Znalazłem w regulaminie -
8.3 EIOBA nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazywane i publikowane przez Użytkowników. Treści umieszczane przez Użytkowników nie są poglądami i opiniami twórców Serwisu. Właściciel Serwisu zastrzega sobie jednak prawo do: redagowania, skracania tekstów bądź usunięcia treści zabronionych przez prawo, wulgarnych, obraźliwych lub w inny sposób naruszający zas ...  wyświetl więcej

  Bar_ka  (www),  08/05/2010

Nie wiem jak to rozumieć, ale w związku z tym artykułem kilka spostrzeżeń:

1. 2 kwietnia 2005r ( sobota wieczór ) kwadrans po ogłoszeniu śmierci Jana Pawła II z kilkunastu tysięcy osób bawiących się na pewnym serwerze zostało około sto osób.

2.W tym roku, w pamiętną sobotę 2 godziny po tragedii, na tym samym serwerze były osoby, które z tej okazji wybierały się kupić szampana. Iloś

...  wyświetl więcej

Otóż to! Na podstawie regulaminu omawiany tekst o d. się w.
nie powinien być w ogóle zamieszczony na EIOBA!

@Bar_ka
A zamieszczony przez ciebie tekst pro-eko? W czym jest ów histeryczny apel lepszy od fantazji o katolickim seksie?

  Bar_ka  (www),  09/05/2010

Histeryczny czy historyczny?
Jest autentyczny - zdarzenie to miało miejsce. Wiele pytań,spostrzeżeń pomimo upływu lat pozostaje aktualnych.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska