Login lub e-mail Hasło   

7 cech kobiety zadbanej finansowo

Co ma wspólnego zagracony samochód i pomięte banknoty z indyjską boginią Lakszmi? O wpływie na siebie: wartości świata materialnego i duchowego.
Wyświetlenia: 1.393 Zamieszczono 07/05/2010

Oto siedem cech kobiety zadbanej finansowo:

 

Harmonia – to fundamenty siły życiowej i właściwego postępowania. Nie ustawaj w wysiłkach, żeby uzyskać zgodność pomiędzy tym, co myślisz – mówisz – czujesz – robisz. Doskonal w sobie ta cechę, a zauważysz, że podejmujesz rozsądne decyzje i dokonujesz zdrowych osądów.

 

Odwaga – wyraża harmonię – pozwala zamanifestować myśli w słowa i działania. Jeżeli jesteś zależna życiowo (od męża, partnera, teściów, rodziców) to z trudem przychodzi Ci odwaga, żeby przemówić w imieniu własnym i np. swoich dzieci. Być może żyjesz w lęku, boisz się czegoś np. konfrontacji z szefem, boisz się zdenerwować męża, utraty pracy, utraty miłości dzieci, boisz się tego, co ludzie pomyślą, czy wreszcie być może boisz się biedy. Znajdź w sobie odwagę i ucisz strach i zacznij mówić to, co myślisz. Zrób to, co uważasz. Wyraź się.

 

Szczodrość – złota zasada, jeżeli rozumie się ją odpowiednio – szczodrość przynosi korzyści obdarowanemu, ale nie pozbawia siły dającego. Dawanie powinno wzbogacać, a nie zubażać. Dlatego też szczodrością NIE jest dawanie zawsze, wszędzie i wszystkiego, kosztem wszystkiego a przede wszystkim kosztem siebie.

 

Szczęście – to stan pomyślności i zadowolenia. Kiedy znajdziesz odwagę, by żyć w harmonii i równowadze, kiedy praktykujesz właściwie rozumianą szczodrość, spontanicznie pojawia się szczęście. Szczęście to warunek konieczny do osiągnięcia zamożności! Kiedy jesteś szczęśliwa, odnajdujesz w życiu czystą radość. Nie dręczą cię pragnienia, trwasz w stanie zadowolenia czujesz satysfakcję, że Twoje działania są dobre, słuszne i szczodre.

 

Mądrość – jest wynikiem zasymilowania wszystkich powyżej opisanych cech. To podejmowanie decyzji nie na podstawie wyniesionej ze szkół wiedzy, mądrość to też coś więcej niż intelekt. To podejmowanie decyzji na podstawie najgłębszych, wypracowanych przekonań.

 

Schludność – to stan czystości, klarowności i precyzji. To szacunek dla porządku i dobrej organizacji. Schludność w życiu finansowym oznacza: wiesz ile masz pieniędzy i gdzie one się aktualnie znajdują, przechowujesz ważne dokumenty w ściśle wyznaczonych miejscach.

 

„… kiedy grzebiesz w portfelu, by wyciągnąć pomięte banknoty, kiedy Twój samochód wygląda jak kosz na śmieci, kiedy w twoich szafach i szafkach pełno rupieci i gratów – przykro mi, ale w żaden sposób nie możesz być kobietą bogatą.” Suze Orman.

 

 W Indiach kobiety każdego ranka zamiatają wejście do domu, aby w ten sposób zaprosić do niego Lakszmi, boginię materialnej i duchowej obfitości. Wierzą, że zamieszkuje ona u progu każdego domu i aby mogła wejść, musi mieć czystą drogę.

W Indiach kobiety każdego ranka zamiatają wejście do domu, aby w ten sposób zaprosić do niego Lakszmi, boginię materialnej i duchowej obfitości. Wierzą, że zamieszkuje ona u progu każdego domu i aby mogła wejść, musi mieć czystą drogę.

 

Piękno – zbiór cech danej osoby, które w przyjemny sposób pobudzają umysł lub duszę. Na pewno znasz lub spotkałaś w swoim życiu osobę, o której pomyślałaś że jest piękna – piękna wewnętrznie. Piękno można tworzyć – wcielając w życie te 7 cech: harmonię, równowagę, odwagę, szczodrość, szczęście, mądrość, schludność, piękno. Stając się coraz piękniejsza wewnętrznie będziesz promieniowała pewnością siebie i wiara w to, kim jesteś.

 

Powodzenia w rozwijaniu w sobie 7 cech kobiety bogatej! Więcej inspiracji i praktycznych porad znajdziesz w darmowym poradniku Jak być zadbaną finansowo kobietą?

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1471
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1579
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2040
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1200
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2821
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2409
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1138
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1462
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 794
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 971
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2317
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 526
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dziękuję za przypomnienie tych prostych, pięknych i mądrych prawd.
Przeczytałam w samą porę i jak tylko odbiorę samochód od mechanika, natychmiast zrobię mu spa.
Pozdrawiam
Hania

jak dobrze że ja mój sprzedałam, wyglądał jak psia buda, za często zwierzaczki w nim woziłamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska