Login lub e-mail Hasło   

Konto osobiste

Czym jest konto osobiste? Jakie są rodzaje kont osobistych? Na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste? Jakie są plusy a jakie minusy kont osobistych?
Wyświetlenia: 984 Zamieszczono 08/05/2010

Konto osobiste to podstawowy produkt oferowany przez banki. Służy do zarządzania naszymi prywatnymi pieniędzmi, czyli przyjmowania  i przechowywania wynagrodzenia, opłacania rachunków i kredytów, robienia innych przelewów, dokonywania zleceń stałych, wypłat bezpośrednio z kasy banku lub z bankomatu, korzystania z kart kredytowych, a nawet daje prawo do zniżek w korzystaniu z innych usług danej instytucji, na przykład przy ubezpieczaniu się.

Te operacje finansowe polegają na podaniu własnego, unikalnego numeru konta, w którym zawarte są wszystkie informacje dotyczące właściciela, banku, rodzaju konta.

Istnieje wiele rodzajów kont, na przykład:

- standardowe,

- studenckie,

- młodzieżowe,

- VIP-owskie,

- internetowe,

- oszczędnościowe.

Oferują one różne usługi, oprocentowanie, dostępność w zależności od wieku klienta, wielkości wpływów miesięcznych na konto.

Założenie konta osobistego nie jest niczym skomplikowanym. Należy dokonać wyboru banku i rodzaju konta, zaakceptować warunki i podpisać umowę. Możliwe jest również założenie konta przez internet. Punkty bankowe
są obecnie dostępne nawet w małych ośrodkach, możemy korzystać z Internetu, więc tym bardziej dziwi, że nie wszyscy posiadają własne konto bankowe.

Czy możesz ufać bankom i kontom bankowym? Czy możesz stracić swoje pieniądze?

Można i należy zaufać. Nie można stracić, jeśli wybiera się instytucję finansową działającą na powszechnie uznanych zasadach. Zasady te określane są przez Prawo Bankowe oraz Kodeks Cywilny. Umowa rachunku bankowego posiada charakter cywilnoprawny. Bank odpowiada za wszelkie swoje błędy. Również to na banku ciąży obowiązek powiadamiania Cię o wszelkich zmianach w regulaminie usług.

Wybór konta osobistego nie jest skomplikowaną czynnością. Po prostu należy dokonać porównania ofert i wybrać najlepszą z Twojego punktu widzenia.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konta?

Na wysokość opłat związanych z obsługą konta.  Mogą to być opłaty za:

- prowadzenie konta,

- karty,

- dostęp do internetu,

- przelewy i zlecenia stałe,

- wypłaty z bankomatu,

- informacje o stanie konta - wyciągi, zestawienia,

- zamknięcie i ponowne otwarcie kota.

Życzę wyboru dobrego konta ewentualnie zmiany na lepsze.

Przechowywanie pieniędzy na koncie bankowym zabezpiecza je przed ukradzeniem z przysłowiowej skarpety. Niestety ani trzymanie pieniędzy w domu ani na koncie bankowym nie zabezpiecza ich przed utratą wartości na skutek inflacji.

www.sensownie.pl moja strona z ebookami

Podobne artykuły


7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2366
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 74948
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648657
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15338
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21773
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40693
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17593
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13256
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53492
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22914
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18343
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23524
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska