Login lub e-mail Hasło   

Święty napletek.

...gdy zastanawiała się gdzie się ów napletek podział, poczuła na języku kawałek skórki, pełen ogromnej słodyczy. Połknęła go. ..
Wyświetlenia: 32.668 Zamieszczono 11/05/2010

     Istota tego kultu ma swoje źródła znacznie wcześniejsze, sięgające kultów fetyszystycznych i praktykowana była w większości religii. Grecy szczycili się gliną, z której Prometeusz ulepił pierwszego człowieka, przechowywano i czczono lirę Orfeusza, który nie istniał i wiele innych. Niemniej jednak do kultu tego Kościół wniósł swoiste cechy – nade wszystko handel na olbrzymią skalę, i co było tego efektem – rozdęcie do monstrualnych rozmiarów i różnorodności. Było to jak najsprzeczniejsze z charakterem chrześcijaństwa, który wyłania się z Biblii, gdzie Jezus mówi, że już nie  będzie się Boga czcić inaczej jak tylko w duchu i w prawdzie, jednak tym przejmowano się najmniej.

     Obok handlu odpustami, sprzedaż tzw. relikwii, urasta do rangi pomnika ludzkiej głupoty z jednej strony, a bezgranicznej pazerności i obłudy – z drugiej. Dla protestantów był to haniebny targ, dla „biznesmenów” duchownych – bazar cudowności i świętości. Dziś jawi się jako żywy dowód tego, że ludzka głupota nie ma bynajmniej żadnych granic.

     Najwięcej świętych części różnych zmarłych pojawia się w średniowieczu. Odnajdują się nagle takie święte eksponaty  jak szczeble drabiny jakubowej, kawałki ramy okiennej, w której archanioł Gabriel zwiastował Marii Pannie, fragmenty stołu i obrusu z ostatniej wieczerzy, a także palec Ducha Świętego.

     Prawdziwym ewenementem okazów były schody po których stąpał Jezus, idąc na spotkanie z Piłatem,czy domek, w którym mieszkała Matka Boska, Werona szczyci się relikwiami osiołka na którym Jezus dokonał wjazdu do Jerozolimy. Klasztor Gräfrath pod Kolonią posiadał nawet ususzone ekskrementy tegoż zwierzęcia

     Najważniejsze jak wiadomo jest wszystko to, co pozostło po Jezusie, jak np. pieluchy, sianko z betlejemskiej stajenki, a nawet jego pot. W wielu kościołach znajduje się niezliczona ilości odłamków krzyża, a gwoździe, którymi przybito do niego Chrystusa jsą podobno w 30 kościołach. 150 kościołów popsiada ciernie z korony którą włożono Jezusowi na krzyżu.
     Takich kuriozalnych świętych relikwii jest o wiele więcej. W zbiorach kościoła kat. są anielskie pióra i mleko Matki Boskiej. No i oczywiście święty napletek Jezusa Chrystusa.

     Właśnie. Jednym z zabawniejszych świętości kościelnych jest kult napletka Jezusa Chrystusa, którego posiadaniem jako relikwii szczyci się kilkanaście miejsc. Oczywiście każdy posiadał autentyk. Do tego świetego szczatka Jezusa pielgrzymował nawet papież. Wsród tych kilkunastu świątyń, które posiadają tę świętość jest bazylika św. Jana na Lateranie

     Żyjąca na przełomie XVII i XVIII wieku pewna zakonnica z Wiednia Agnes Blannbekin miała objawienie. Ojciec Pez, benedyktyn tak opisuje jej przeżycia:  ,,Zawsze na święto obrzezania serdecznie i z głębi serca opłakiwała utratę krwi, na która zgodził się Chrystus już tak wcześnie i u progu dzieciństwa i zgubioną skórkę z penisa Pana. I pewnego razu podczas takiego święta tuż przed komunią, gdy zastanawiała się gdzie się ów napletek podział, poczuła na języku kawałek skórki, pełen ogromnej słodyczy. Połknęła go. Napletek jednak pojawił się znowu. Jeszcze raz go połknęła. I tak  zabawa' trwała podobno ze 100 razy". (Seksualizm w życiu Kościoła, K. Deschner)

Podobne artykuły


386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 416373
53
komentarze: 63 | wyświetlenia: 26873
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 39036
48
komentarze: 17 | wyświetlenia: 6527
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 12231
30
komentarze: 33 | wyświetlenia: 7704
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 8177
31
komentarze: 119 | wyświetlenia: 9194
26
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5665
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6989
25
komentarze: 43 | wyświetlenia: 4394
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 4236
14
komentarze: 36 | wyświetlenia: 30384
30
komentarze: 54 | wyświetlenia: 5747
30
komentarze: 27 | wyświetlenia: 39282
 
Autor
ArtykułOj oj oj, za Deschnera to cię fanatycy żywcem zjedzą. Cytując pewnego dewota "są ludzie z którymi się nie dyskutuje". A nie dyskutuje się zapewne dlatego, że nie ma się kontrargumentów. Ale odrzucanie nie wymaga argumentów. :)

  Kitek,  11/05/2010

"Śwęta" racja.

Niestety moi drodzy parafianie, ale te wszystkie relikwie w ziemi powinny się znajdować.

Wydaje mi się, że to chyba Włochy i Hiszpania z tego kultu były znane najbardziej, może jeszcze Niemcy.
Kiedy kilka miesięcy temu zamieszkałam na małej wyspie należącej do Hiszpanii, bardzo byłam ciekawa, jak wygląda życie duchowe w takim ultra-religijnym kraju.
I właściwie to niewiele mogę powiedzieć. Do kościoła chodzi bardzo mało ludzi - zainteresowanie jest tylko przy okazji różn ...  wyświetl więcej

  ykes,  11/05/2010

"Prawdziwa eksplozja wszelkiego rodzaju świętych odpadków przypadła na okres średniowiecza." - całun turyński czcimy do dzisiaj, podobnie z krwią św. Januarego, sandałami ojca Gaudentego i innymi religadżetami.

  Mat87,  11/05/2010

Kto czci to czci ;)

Mnie się artykuł podoba.A może ktoś uczony w piśmie katolików polskich zechce napisać jak u nas produkowano i produkuje się nie tylko relikwie lecz i świętych.Krzyż pod pałacem prezydenckim jest dobrym materiałem na relikwie

  puma,  11/05/2010

,, Podobno ze sto razy " - to się nazywa upór :)

Upór? Niee... to erotomania.

Fiksacja oralno-genitalna? :D

  puma,  23/05/2010

Erotomania i fiksacja oralno-genitalna u zakonnicy- to dopiero ciekawe połączenie :), ale co ja tam mogę wiedzieć, nie jestem zakonnicą :).

Nie wiesz co tracisz. :D

  puma,  24/05/2010

Proszę nie załamuj mnie, teraz już mnie nie przyjmą w zakonne szeregi :)

Właśnie na ten temat na innym forum kolega przypomniał dzisiaj dwa wiersze z "Wyboru utworów satyrycznych Mikołaja Reja", wydanego w 1953 roku. Kolega nie bez racji zaznaczył, że dziś pewnie by ich do publikacji nie wybrano, bo jak pogodzić szacunek dla ojca literatury polskiej z nabożną czcią, którą nie za długo nasz katolicki naród otaczał będzie relikwie świeżo odkopanego ks. Popiełuszki.
/ ...  wyświetl więcej

Jakiś miesiąc temu jadąc samochodem włączyłem radio i o mało nie spowodowałem wypadku. Otóż powiedziano, że przygotowują się do uroczystości rozpalcelowania resztek po ks. Popiełuszce, a aby dostarczyć je kościołów, a wierni już nie mogą się doczekać.
Myślałem, że kwestia relikwii i odpustów odeszła do przeszłości. Okazuje się, że nie. Kościół lekko zmienia swój wizerunek, ale wnętrze pozos ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  12/05/2010

Przeczytałam Twój komentarz i nie wierzyłam własnym oczom. Nie słyszałam o tej 'uroczystości rozparcelowania resztek po ks. Popiełuszce " i zaczęłam przeglądać Internet , oczywiście znalazłam ...: > Małe cząstki kości nadgarstka ks. Popiełuszki pobrano na relikwie. Zostaną umieszczone w relikwiarzach, gdzie będą czczone przez wiernych. Podobny los czeka zapewne relikwie Jana Pawła II po jego be ...  wyświetl więcej

Taka to już nasza rzeczywistość, że do parafii kapłani starają się „ściągnąć” za wszelką cenę najdrobniejsze nawet resztki zwłok „świętych”. Przecież każda „relikwia” przyciąga rzesze ludzi wierzących w ich cudowną moc. Przyciąga w ten sposób i „kasę”. To jestem w stanie zrozumieć. Bardzo ludzkie… :). Dochodzi do tego kupowanie zdjęć, portretów, tzw. „pamiątek” – na odpustach i z okazji wszelkich ...  wyświetl więcej

a na pogrzebie to "wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."

  Age  (www),  14/05/2010

Takie działania kojarzą mi się bardziej z nekromancją niż chrześcijaństwem.

  dzepson,  14/05/2010

Właśnie może chcą go wskrzesić??? braaaaains....

  dzepson,  12/05/2010

Relikwiarz gotów, bogaty w karaty
"tylko z tego Popiełuszka..."
to proboszcza dylematy
"lepsze skrzydełko czy nóżka?"

  dzepson,  12/05/2010

Tak na marginesie wie ktoś co wyczarował Popiełuszko, że w ramach uznania krk robi go świętym?

  sam123,  12/05/2010

Co sie dzialo nocą i w tajemnicy z grobem Popiełuszki ja wyczytałem w prasie tuż po wielkanocy i to właściwie było powodem napisania tego felietonu. Oto ten tekst:
"Tuż po tegorocznych świętach wielkanocnych wynajęta przez warszawską kurię ekipa rozkopała żoliborski grobowiec Jerzego Popiełuszki. Celem nocnej operacji było pozyskanie odpowiedniej ilości materiału do odpłatnej produkcji reli ...  wyświetl więcej

  dzepson,  13/05/2010

W związku z kultem św błogosławionego Jezusowego napletka mam jeszcze jedno pytanie: skąd mohel wiedział, że człowiek, na którym dokonuje zabiegu zostanie potężnym magiem? Jeżeli wiedział, że jest synem boga to czemu nie zastał włączony w poczet... tych ludzi, którzy wiedzieli? jeśli nie wiedział to skąd go po (mniej więcej) 30 latach wyciągnął?
Wiem, że wytykanie sprzeczności i braku logiki w działaniach kościoła jest jedną z prostszych rzeczy, ale nie mogłem się powstrzymać

Jestem wierzącą i praktykującą katoliczką , ale takich zachowań zupełnie nie pochwalam. Wręcz jestem temu przeciwna. To praktyki średniowieczne.

  Kitek,  14/05/2010

Proszę Pani. Jeżeli jest Pani wierzącą i praktykującą katoliczką, to nie może Pani odrzucać katolickich dogmatów. Czyżby mimo wszystko, katolickiego Boga uważała Pani za indywiduum uniwersalne?

@Kitek: kult relikwii to nie jest dogmat wiary. Kto chce może w to wierzyć a kto nie chce nie musi. Jestem katolikiem ale co najwyżej śmieszy mnie oddawanie czci relikwiom. Rozmawiałem o tym z księdzem i mi to wytłumaczył. Niektóre ceremoniały wywodzą się z tradycji, przecież w Biblii nie ma opisanej liturgii a ona istnieje.

  marian R,  13/05/2010

Jarosław Kaczyński, kandydat na prezydenta 40 milionowego kraju środkowej europy wprowadza nową tradycję płacenia za poparcie. Oto co mówi działacz PiS obsługujący stanowisko zbierania podpisów na listach poparcia Jarosława Kaczyńskiego na Placu Górnośląskim w Gdyni Marek Magiełda : cytuję..." Przez kilka godzin 500 osób poparło naszego prezesa, ludzie zapisują się też do partii. Dla wszystkich ma ...  wyświetl więcej

Po przeczytaniu ostatniego wiersza po prostu mnie zatkało... Nie mam pojęcia jak to skomentować...

A to propozycja ilustracji do tego artykułu: "Święty napletek"
http://eiba.pl/2rvd

super !

  axn,  02/10/2010

"Żaden sługa nie może dwóm panom służyć,gdyż albo jednego nienawidzić będzie,a drugiego miłować,albo jednego trzymać się będzie,a drugim pogardzi.Nie można służyć Bogu i mamonie" .(Mateusz VI-24)

Czekam z niecierpliwością na pierdnięcie św. Bonifacego... zamknięte w słoiczku....
Powąchanie 500 złotych...

"tani iPod" - i wszystko jasne. ;)
Zapoznaj się najpierw z iPodami, potem z ateistami, a potem idź się powieś ze wstydu. :*Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska