Login lub e-mail Hasło   

Dieta cud - jedyna naprawdę skuteczna

Ona naprawdę istnieje:) A co lepsze polega na... odpoczywaniu!
Wyświetlenia: 2.032 Zamieszczono 12/05/2010

Wiosna sprzyja chęci odchudzania aby dobrze prezentować się na plaży, większość chciałaby schudnąć szybko, bez wysiłku i oczywiście skutecznie no i trwale bez efektu jo-jo. Wszędzie pełno najróżniejszych "cudownych" diet, więc i ja postanowiłam przedstawić swój "magiczny" sposób na zgrabną sylwetkę.

Podstawą do prezentowanej diety jest jakże znana i ogólnie wyjątkowo skuteczna dieta  - czyli Mniej Żryj...

Ale niestety nie zawsze to wystarcza,bo mniej nie zawsze znaczy jeszcze mniej kalorycznie...

Aby skutecznie schudnąć trzeba nie tylko jeść mniej obiętościowo,ale najlepiej jeszcze mniej słodko i tłusto, a do tego trzeba dokonać cudu najwyższego - ruszać się.

Cały sekret tkwi tak naprawdę w tym ostatnim. Wymówki typu: nie mam czasu na ćwiczenia są bez sensu ponieważ ruszać się nie oznacza wcale wielu godzin poświęcanych na siłowni czy na sali gimnastycznej( aczkolwiek to także nie zaszkodzi).

Dokonujemy więc prawdziwego cudu i zamiast autem idziemy na zakupy piechotą (jeśli mało czasu to można biegiem) i niesiemy jedzonko i inne produkty przy użyciu własnych rąk( to taki rodzaj siłowni). Co ciekawe kupujemy jedzonka mniej niż zawsze;) No chyba że mamy nadmiar energi aby to nieść...

Ale STOP!!!

Dieta miała polegać na ODPOCZYWANIU!

Ok, już wyjaśniam o co chodzi:

A więc zawsze gdy tylko się da pozwalamy autkowi odpoczywać(oszczędzamy także paliwo;), przemieszczamy się przy pomocy pracy własnych nóg( to naprawdę jeszcze działa!), ewentualnie wyciągamy z piwnicy czy innego zakamarka rower i pedałujemy - odpoczywa nasz poftfel,bo nie płacimy za paliwo ani za bilety na tramwaj czy autobus.

Pozwalamy odpocząć nie tylko naszemu samochodzikowi, ale też windzie, nawet możemy wyręczyć robota kuchennego i posiekać samemu:)

Do tego niech odpocznie telewizor, komputer, kanapa czy też fotel niech się nie przemęcza zbędnym ciężarem...

A my odpoczywamy aktywnie: na spacerze w parku, pogramy z dzieciakami w piłkę, możemy odpoczywać na basenie, nad jeziorem, itd.

Oczywiście także nasz żołądek nie powinien pracować ponad miarę, więc nie wypychamy go byle czym - niech ma wakacje i niech trawi dobrze przeżute i zdrowe jedzonko,ale byle nie za dużo - ma biedak przecież odpoczywać. Nasze jelita uwielbiają aktywny wypoczynek więc aby mogły na swój sposób odpocząć dajemy im dużo pysznego błonnika z owoców,warzyw i pełnych ziaren. Wątroba też zasługuje na odpoczynek, czyli nie częstujemy jej alkoholem ani innymi trutkami.

Do tego należy odpowiednio długo spać - i nie chodzi tu tylko o to że gdy śpimy to nie jemy( co oczywiście też z zasady jest faktem), po prostu nasz organizm lepiej funkcjonuje i gdy śpimy nasze ciała się regenerują a także chudną.

A cukierki, ciasteczka,chipsy, smalec i tłuściutki boczek po tak długim goszczeniu na naszym stole też zasługują na odpoczynek- najlepiej z dala od nas, na sklepowej półce. Hamburgery, hot-dogi, kebaby, frytki i zapiekanki też chcą poleniuchować i zostać na swoim miejscu w jakiejś knajpce czy budce...

Tak więc wystarczy w mądry sposób odpoczywać;)

Podobne artykuły


17
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17361
17
komentarze: 8 | wyświetlenia: 23279
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1336
30
komentarze: 40 | wyświetlenia: 7424
27
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16460
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23243
16
komentarze: 1 | wyświetlenia: 6039
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7267
22
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3444
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2409
157
komentarze: 73 | wyświetlenia: 257455
 
Autor
ArtykułŚwięta racja :-)

Świetne podejście :)

A to ci dopiero :D Bardzo mnie pasuje taka dieta :D Cudowna wrecz ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska