Login lub e-mail Hasło   

Zdrowie z Selenem Od Stóp Do Głów

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.zdrowyselen.pl/zdrowie-z-sele(...)o-glow/
Podczas gdy większość minerałów jest związanych zasadniczo z pojedynczą funkcją, selen jest składnikiem odżywczym mogącym zapewnić zdrowie naszemu całemu organizmowi.
Wyświetlenia: 1.793 Zamieszczono 13/05/2010

Zdrowie z Selenem Od Stóp Do Głów

© soartsyithurts (http://www.flickr.com/photos/soartsyithurts/428333935/sizes/m/)

Podobnie jak witaminy, minerały spełniają określone funkcje w organizmie. Niektóre składniki mineralne są tak ważne dla naszego zdrowia, że jeśli zabraknie ich w naszym ciele, możemy zachorować lub popaść w poważne problemy zdrowotne.

Zdrowie włosów, skóry i oczu są zależne od selenu. Selen ściśle współpracuje z przeciwutleniaczami, aby zapobiec przyrostowi wolnych rodników w organizmie. Selen wpływa korzystnie na regulację pracy tarczycy i układu immunologicznego. Jeśli czujesz się pobudzony i zdrowy, możesz być za to wdzięczny właśnie selenowi. Selen wytwarza przeciwciała, które w gruncie rzeczy tworzą ochronną sieć w organizmie człowieka. To jedna z istotniejszych funkcji selenu, ponieważ przyczynia się do ochrony przed najróżniejszymi najeźdźcami wirusowymi i toksycznymi, które mogą prowadzić do poważnych chorób.

Jednym z poważniejszych stanów zdrowia, przed którym selen może nas ochronić jest rak. Dobrą wiadomością jest to, że selen może już teraz przyczynia się do ochrony twojego organizmu przed rakiem i innymi problemami zdrowotnymi bez twojej wiedzy. Kiedy regularnie spożywasz pokarmy roślinne, owoce morza oraz mięso, istnieje duża szansa, że dostarczasz sobie selenu w wystarczających ilościach. Naukowcy odkryli również, że selen może być skuteczną metodą leczenia osób z rozpoznaną chorobą nowotworową. Chociaż stwierdzono korzystne działanie selenu podczas niszczenia komórek nowotworowych w raku prostaty, istnieją powody aby sądzić, że selen może pomóc w leczeniu innych rodzajów nowotworów. To dobra wiadomość dla milionów ludzi, którzy cierpią z powodu jednego z 200 typów nowotworów.

Korzystny wpływ selenu w profilaktyce raka został odkryty właśnie w ostatnich latach. Naukowcy poświęcają obecnie coraz więcej czasu na poszukiwanie kolejnych korzystnych dla organizmu człowieka zastosowań selenu. W pojęciu podstawowym rak powoduje nieprawidłowości w normalnej produkcji komórek wzrostu w ciele człowieka. Badania wskazują, że selen jako minerał może oferować wiele korzyści w profilaktyce raka.

Ponieważ organizm potrzebuje jedynie niewielkiej ilości selenu (około 60 mikrogramów), wystąpienie jego niedoboru jest mało prawdopodobne. Należy jednak upewnić się, że twój organizm otrzymuje jego odpowiednią ilość. W przypadku niedoboru selenu może zostać osłabione twoje serce.

Jeśli podczas konsultacji medycznej lekarz zaleci suplementację selenem, należy stosować się ściśle do jego zaleceń dawkowania. Zbyt duża ilość selenu (ponad 200 mikrogramów) może być toksyczna.

Podobne artykuły


42
komentarze: 15 | wyświetlenia: 14445
34
komentarze: 32 | wyświetlenia: 80357
30
komentarze: 7 | wyświetlenia: 84255
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371889
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 6433
19
komentarze: 7 | wyświetlenia: 41068
33
komentarze: 31 | wyświetlenia: 4977
30
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8345
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 73271
22
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3900
21
komentarze: 26 | wyświetlenia: 4172
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dosyć ciekawe daje pkt

Czy szanowny autor wie, że w samym tytule popełnił 5 (pięć!) błędów ortograficznych?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska