Login lub e-mail Hasło   

Jarosław Kaczyński prezydentem?!

Jarosław Kaczyński prezydentem?
Wyświetlenia: 1.329 Zamieszczono 14/05/2010

Sztab Jarosława Kaczyńskiego wpadł na doskonały pomysł ściągając na szefową sztabu Joannę Kluzik-Rostkowską, posłankę, której bliskie są hasła wrażliwości społecznej. Była minister z pewnością ociepli wizerunek swojego szefa, który gdy tylko zabierze głos bardzo szybko odnotowuje spadek sympatii.

Jednak podczas tej kampanii wolno mu więcej z powodu śmierci brata. Kampanię jednak zaczął już podczas pogrzebu brata, decydując, że pochowany zostanie wraz z małżonką na Wawelu, co w czasach żałoby podzieliło Polaków, a dzielić Jarosław Kaczyński potrafi, jak mało kto.

Do tej pory zabrał głos "aż" dwa razy. Raz, pisząc list do narodu o prawych Polakach, o dokończeniu misji tragicznie zmarłych w Smoleńsku( choć nie wiem czy np. posłowie Lewicy chcieliby, aby Jarosław Kaczyński dokańczał ich misję) a drugi, ostatnio zwracając się do "braci Rosjan", dziękując im za okazaną solidarność i pomoc w dniach żałoby. Nie wierzę w tę cudowną przemianę prezesa PiS w stosunku do Rosji.

Pamiętam jego oburzenie jakie wywołała wizyta Putina na Westerplatte sprzed roku. Wówczas jego słowa brzmiały zupełnie inaczej, warto je przypomnieć- "Przed obchodami 70. rocznicy wybuchu wojny na Westerplatte, na które Donald Tusk zaprosił Władimira Putina "1 września miał być dniem polskiej chwały i dumy. Zamienił się w dzień zamieszania i narodowego absmaku. Głównym bohaterem stał się premier Rosji Władimir Putin. Po co zaprosił tu Putina, po co? To dowód, że polska polityka jest na najniższym poziomie". Inaczej brzmią teraz jego słowa prawda?

Szanse Jarosława Kaczyńskiego rosną i nie ma się co dziwić. Zdziwiona jego postawą PO nie ma kompletnie nic do zaoferowania oprócz odgrzewanie starego sporu i straszenie "kaczyzmem". Mit brata również może okazać się pomocny, zwłaszcza, że sztabowcy PiS zadbają o to w programach takich jak "Solidarni 2010" Jana Pospieszalskiego i całej publicznej TVP a zwłaszcza w jedynce.

Poparcie związku zawodowego Solidarność trochę zaskoczyło, zwłaszcza kiedy przypomina się "białe miasteczko". Wówczas to premier Kaczyński nie raczył porozmawiać z protestującymi pielęgniarkami, a kiedy te ogłosiły głodówkę stwierdził- " głodówka to nie jest niezjedzenie kolacji", pielęgniarki były usuwane siłą. Tak wyglądało w praktyce "solidarne państwo".

Ponad to , co robiła w jego rządzie "siostra" Donalda Tuska Zyta Gilowska", wielka zwolenniczka obniżenia podatków czy składki rentowej również trudno się domyślać.

Martwi mnie także fakt, iż Jarosław Kaczyński zamierza kontynuować misję swojego brata. A prezydentura Lecha Kaczyńskiego do udanych niestety nie należała. Pomijam gafy i wpadki czy polowania na małpy w czerwonym. Nie zapomnę inicjatywy Lecha Kaczyńskiego za sprawą którego powołano do życia odznaczenia pamiątkowe, aby "czcić" żołnierzy WP(Przewiduje to rozporządzenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, opublikowane w "Dzienniku Ustaw" nr 151 z 22 sierpnia 2007 r.),którzy tak wspaniale spisują się w Afganistanie i Iraku. Powołał on do życia ordery "Gwiazda Afganistanu" oraz "Gwiazda Iraku" dla naszych chłopców malowanych, którzy z taką miłością wraz ze starszym bratem niosą wolność i demokrację ludom w Iraku i Afganistanie. Sam prezydent Lech Kaczyński 9 maja 2009 roku odznaczając nimi 14 polskich żołnierzy i oficerów stwierdził, że polskie wojsko winno jeszcze aktywniej uczestniczyć w "działalności ekspedycyjnej".

Czy Polacy nabiorą się na to po raz kolejny? Mam nadzieję, że nie, ale ciśnienie przed wyborami rośnie i wszystko się moż

zdarzyć. Szkoda tylko, że taki marazm panuje na lewicy...

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1257
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1092
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 536
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 666
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1046
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 710
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 355
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 752
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 691
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 742
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 598
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Firstborn  (www),  14/05/2010

Nie zgadzam się na agitację wyborczą na eioba. To nie miejsce na takie artykuły w czasie trwania kampanii prezydenckiej.

  Gamka  (www),  14/05/2010

Zgadzam sie z Tobą ! i jestem takiego samego zdania, że Eioba to nie jest miejsce na tego typu artykuł !

  dzepson,  14/05/2010

niestety musze się zgodzić. Średnio z 10 przeczytanych dziennie wyrazów - 8 tyczy kampanii. Myślałem, że Eioba to nie Onet...

Wiesz Leszku, niektórzy nie maja kościołów, w których mogliby agitować. Muszą więc postawić swoją skrzynkę w jakimś parku, i krzyczeć ile sił w płucach.

Teoretycznie zgadzam się z protestem przeciw agitacji wyborczej - teoretycznie, czyli w sytuacji normalnej. A kiedy sytuacja jest normalna? Kiedy wyborcy mają wybór.

A czy teraz nie mają? Teraz mają wybór wyłącznie pomiędzy możliwościami, które niewielu naprawdę odpowiadają. Faktycznie, to nie mają wyboru - poza Kaczyńskim każdy inny kandydat przedstawia sobą dokładnie to samo, czyli wielk

...  wyświetl więcej

  dzepson,  14/05/2010

"...Kaczyński zaś jest wyjątkiem..." jest jeszcze jedna rzecz. Kaczyński ma za sobą najbadziej karny i totalnie bezkrytyczny elektorat dla którego jest personifikacją Prawdziwej Polski i jedynym człowiekiem godnym bycia prezesem wszystkich polaków.

  ulmed,  14/05/2010

Każdy może dodać ostrzeżenie przed Napieralskim, Komorowskim takich stron jest ? Po co?

Czyli tak po naszemu: albo wajcha w prawo, albo wajcha w lewo. A pomyśleć nie łaska.

  swistak  (www),  16/05/2010

To Anunaki podzielone są na lewicę i prawicę ?

Świstak, zaczynasz robić za portalowego wesołka?

Przyszli rano do pani prowadzącej sklepik z prasą i papierosami. Było ich kilku, młodzi ludzie, pani nie chciała podpisać listy, Postraszyli. "Nie chce pani podpisać? Jak to pani nie podpisze? Ale wie pani, na kogo ma pani głosować?" Pani była roztrzęsiona i oburzona, nie wiadomo, co bardziej. Gdzie my żyjemy? Czy coś wam to przypomina? W głowie się nie mieści, ale tak było. Tak się teraz walczy o prawdę? To się nazywa patriotyzm?

@skrzydlate
Te wydarzenia to współczesne? Bo mnie kojarzą się z czasami świetności NSDAP i SA.

  feniks57,  17/05/2010

" Noc długich noży " czy " Kryształowa noc "?

Nonieno, "noc długich noży" to rozgrywki wewnętrzne, to jakby ci od Kaczyńskich wyrżnęli tych od Jurka, albo odwrotnie. Co do "kryształowej nocy" to chyba mamy za mało "odmieńców" w tym, ponoć w ponad 90% katolickim kraju.
Skojarzenia o których wspomniałem, umieściłbym nieco wcześniej, w przedziale lat 1934-36.

  feniks57,  17/05/2010

"...to jakby ci od Kaczyńskich wyrżnęli tych od Jurka, albo odwrotnie." Mało mamy przykładów walki między "chrześcijańskimi " politykami? (ot choćby koalicja Kaczyński Lepper Giertych )?
Za mało odmieńców? Posłuchaj RM, bo kto nie słucha tego radyjka to już odmieniec.:))))

Wiesz, "długimi nożami" to oni się JESZCZE nie traktują. No ale, nie traćmy nadziei. :)

  feniks57,  17/05/2010

:)

  dzepson,  18/05/2010

Jurek jako największy obrońca życia we wszechświecie ma god mode:)

Ale to camper, z góry wiadomo na jakich pozycjach się zasadził. :)

  dzepson,  18/05/2010

jako obrońca życia ma ogromny potencjalny elektorat. Szkoda tylko, że strzelił sobie w kolano i ogłosił, że interesują go tylko obywatele nienarodzeni... chociaż inwestowanie w taki elektorat może zaprocentować w przyszłości.
Za 20 lat pojawią się koszulki z hasłem :
"Matka by cię wyskrobała; partia Jurka życie dała"

  feniks57,  18/05/2010

"Za 20 lat pojawią się koszulki z hasłem :
"Matka by cię wyskrobała; partia Jurka życie dała" myślę, że nie będą to koszulki koloru brunatnego?

  dzepson,  18/05/2010

raczej bedą miały jakieś ŻYWE kolory:)

  Ivi,  18/05/2010

żółty jest dobry na wiosnę :)

  feniks57,  18/05/2010

Kolor maciczkowy dla tej partii to kolor całoroczny:))))))

  Kitek,  20/05/2010

Przypomina mi się ród Kenedych.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska