Login lub e-mail Hasło   

Jerzy Waszyngton i Illuminati [autentyczny list]

"Nie było moim zamiarem kwestionowanie faktu, że doktryna Illuminatów (...)"
Wyświetlenia: 1.039 Zamieszczono 14/05/2010
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

List z pod pióra Jerzego Waszyngtona (m.im. masona Charter Master, tzn. czcigodny mistrz) z Alexandra Lodge nr 39, Virginia, do pastora G. W. Snydera:

"Czcigodny Pastorze,

Nie było moim zamiarem kwestionowanie faktu, że doktryna Illuminatów oraz zasady Jakobinizmu objęły swoim zasięgiem Stany Zjednoczone. Owszem, nikt bardziej ode mnie nie jest o tym przekonany. Myśl, jaką starałem się przedstawić Czcigodnemu Pastorowi była następująca: nie wierzę, jakoby Loże wolnomularskie w naszym kraju dążyły do krzewienia diabelskich doktryn tych pierwszych [tj. illuminati] lub zgodnych zasad tych drugich [tj. jakobinów], o ile w ogóle jest możliwe oddzielenie jednych od drugich. Lecz to, że dążyły do tego pewne osobistości, jak i to, że założyciel albo ci, którzy pośredniczyli w zakładaniu społeczeństw demokratycznych w Stanach Zjednoczonych, nosili się z zamiarem wywołania rozdźwięku między narodem a jego rządem, jest nazbyt oczywiste, by poddawać to w wątpliwość.

Z wyrazami szacunku...
Jerzy Waszyngton"[1] (zob. przypis) 

Gwoli ścisłości - po przeczytaniu tego listu jedno jest pewne. Illuminaci nie "zniknęli" tak, jak powszechnie uważano, lecz zeszli do podziemia. Co więcej, sam Jerzy Waszyngton zdawał sobie znakomicie sprawę z ich obecności w swoim kraju. Zauważalna jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie, rewolucyjne dążności Illuminatów. Reszte poddaje waszej ocenie.

 

Autor: fender73@gmail.com

[1] Epiphanius, Masoneria e sette segrete. La faccia occulta della storia, Wydawnictwo ANTYK - Marcin Dybowski, s. 97. Jak podaje Epiphanius, list ten można znaleźć w "The Writings of George Washington. From the Original Manuscript Sources", U.S.G. Washington Bicentennial Commission, 1941.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1269
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1108
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 565
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 685
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 725
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 772
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 378
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  20/05/2010

Globalizacja to nieuchronny proces, który może jest wypaczany przez polityków służących finansjerze, albo szansa dla globalnego wzrostu samoświadomości całej cywilizacji. Wyklęty ludu " obudż się "Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska