Login lub e-mail Hasło   

Dieta proteinowa

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://dietaproteinowa.org.pl/
Dieta proteinowa to propozycja dla osób, którym mimo wielu wysiłków do tej pory nie udało się schudnąć.
Wyświetlenia: 2.558 Zamieszczono 14/05/2010

Dieta proteinowa to propozycja dla osób, którym mimo wielu wysiłków do tej pory nie udało się schudnąć. Została ona opracowana prze dr. Dukna. Podstawą tej diety jest spożywanie większej ilości białka niż zazwyczaj. Okazuje się, że do spalenia białka w procesie trawienia organizm człowieka zużywa więcej energii niż znajduje się w zjedzonym białku. Powstaje dzięki temu deficyt energetyczny i organizm zmuszony jest do sięgnięcia po zapasy energii zgromadzone w postaci tkanki tłuszczowej. Zaczynamy tracić tłuszcz i jednocześnie budować mięśnie. To bardzo dobry efekt dla osób odchudzających się ponieważ większa ilość tkanki mięśniowej powoduje wzrost ogólnego poziomu metabolizmu. Aby utrzymać większą ilość mięśni organizm zużywa więcej kalorii niż na utrzymanie tej samej masy tłuszczu.

Dieta proteinowa składa się z czterech faz:

Etap pierwszy, czyli atak

Na tym etapie jemy przede wszystkim chude mięso, dużo ryb, owoców morza jaj i nabiału. Jeśli chodzi o napoje to najlepiej pić dużo wody ale można też herbatę i kawę. Ten pierwszy etap stosujemy tylko przez pierwszych pięć dni.

Eetap drugi to etap, w którym równomiernie tracimy wagę

Teraz oprócz produktów z etapu pierwszego możemy pozwolić sobie na warzywa. Mogą być surowe albo gotowane. Przeplatamy okresy jedzenia tylko samych protein okresami  kiedy jemy białka z warzywami. Odżywiamy się w ten sposób aż do czasu kiedy schudniemy do naszej wymarzonej wagi.

Eetap trzeci diety proteinowej

jest niezwykle ważny. W trzecim etapie chodzi o to aby utrwalić wagę osiągniętą w etapie poprzednim. Długość tego etapu zależy od tego ile kilogramów udało nam się stracić. Każdy stracony kilogram to dziesięć dni. Jeśli więc ktoś schudł o pięć kilogramów to musi stosować zasady trzeciego etapu przez pięćdziesiąt dni. Jeśli ktoś schudł dziesięć kilogramów to etap trzeci dla niego powinien trwać sto dni, itd. W etapie „utrwalania wagi” dwa razy tygodniowo możemy jeść co  tylko mamy ochotę – oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Raz w tygodniu jemy posiłki z pierwszego etapu – z fazy ataku. Po za tymi ograniczeniami dokładamy do naszego jadłospisu sery, pieczywo pełnoziarniste. Można jeść też owoce oprócz bananów, czereśni i winogron.

Ostatni etap to etap stabilizacji wagi

Ten etap nie kończy się już nigdy. Jeśli nie chcemy znowu przytyć to powinniśmy stosować go już do końca życia. Chodzi o to aby utrzymać wszystkie nawyki żywieniowe, których nauczyliśmy się do tej pory. A już tylko raz w tygodniu jemy tylko produkty z etapu pierwszego. Dodatkowo codziennie zjadamy porcję otrębów owsianych aby dostarczyć do organizmu odpowiednią porcję błonnika. Dieta proteinowa ma wielu zwolenników na całym świecie.

Podobne artykuły


110
komentarze: 47 | wyświetlenia: 160850
81
komentarze: 114 | wyświetlenia: 32616
22
komentarze: 53 | wyświetlenia: 3439
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49852
33
komentarze: 18 | wyświetlenia: 186847
30
komentarze: 40 | wyświetlenia: 7415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2406
25
komentarze: 9 | wyświetlenia: 23241
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 13417
21
komentarze: 3 | wyświetlenia: 5093
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 10375
18
komentarze: 6 | wyświetlenia: 87349
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciężko uwierzyć w dobre tego efekty, ale słyszałem już o tym wcześniej

  ,  16/05/2010

Potwierdzam doswiadczeniem wlasnym :-)

Co racja to racja. Dobra dieta, ale niebezpiecznaDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska