Login lub e-mail Hasło   

Bądź geniuszem! To przecież takie proste.

Przez lata nabieramy ograniczeń w naszym myśleniu i nie zdajemy sobie sprawy ze swoich ogromnych możliwości.
Wyświetlenia: 9.261 Zamieszczono 15/05/2010

Nie wiem, komu tak naprawdę zależy na tym, byśmy żyli w umysłowej klasie średniej, a nawet poniżej. Nie wiem, czemu tak bardzo rzadko akceptujemy inność ludzi, których spotykamy, z którymi żyjemy.

Kiedyś odmieńców palono na stosie, wypędzano za mury miasta, dyskryminowano i potępiano. Dziś wytyka się ich palcami, wyśmiewa, uznaje za chorych, siebie uważając wciąż za lepszych.
Alfa i Omega - to imię wielu dziś żyjących ludzi, głośno mówiących i ... nic poza tym.

A przecież geniusz obecny jest w każdym z nas.
To nic innego, jak niezależność myślenia, twórczy akt chwili, gdy umysł wspina się na kolejny szczebel rozwoju.
Czemu zamiast towarzyszyć dzieciom w budowaniu nowych ścieżek neuronów, sadza się je przed telewizorem dla świętego spokoju? Jeśli nie ma się czasu na dzieci i dla dzieci, to po co przekazywać im życie? Bo tak trzeba? Bo inni tak robią? Bo się wpadło?

Ilu geniuszy zostało zamkniętych w szpitalach psychiatrycznych? Ilu stłamszonych w zarodku w domowej komórce? Bo przecież jest inny. Inaczej myśli, niż wszyscy. Wciąż żyje w swoim świecie, a to chyba nienormalne.

Może Ty również jesteś geniuszem, a tego nie wiesz? Może chcesz nim być, ale nie wiesz jak?

Zacznij częściej myśleć niezależnie, samodzielnie, pozbywając się starych schematów, utartych encyklopedycznych ścieżek, zasłyszanych prawd, które ktoś wymyślił na swój użytek.

Pytaj częściej, dlaczego niektórzy ludzie uczą takich a nie innych zasad.
Czemu głoszą właśnie takie nauki? Czy to na pewno jest dla Twojego dobra? Czy może po to, by łatwiej było Tobą kierować, gdy przyjmiesz określone przekonania? Myśl. Nie bój się myśleć samodzielnie, poddając w wątpliwość niemal każdy element Twojego życia. Twój mózg stworzy dzięki temu nowe ścieżki, po których popłynie strumień mądrości. Ta zaś poprowadzi Cię do jeszcze większych życiowych odkryć. Jesteś przecież geniuszem. Stwórca nie mógł się aż tak bardzo pomylić by dać życie czemuś, co nie jest doskonałe.

Odkryj swoją doskonałość, wielkość, swój geniusz. Zobacz jak jesteś wielki, jak cenny, jak wiele wart. Może dzięki temu, łatwiej Ci będzie zgodzić się na swoje życie i pokochać je w końcu takim, jakie jest.
Póki żyjesz. Póki jest jeszcze czas...

 

Piotr - odkrywca

http://takchcezyc.pl

Podobne artykuły


37
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8264
31
komentarze: 19 | wyświetlenia: 9284
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13319
27
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3824
26
komentarze: 29 | wyświetlenia: 7919
38
komentarze: 38 | wyświetlenia: 25208
16
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3605
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 9781
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28008
17
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1796
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  placebo,  16/05/2010

Tak chcę żyć :}

  ducho  (www),  16/05/2010

Ja też:)

  ,  16/05/2010

Czasami wystarczyloby : badz soba :-) Kazdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju. Wyjatkowy. Na swoj sposob genialny.... Czesto trzymamy sie jednak utartych sciezek, bo tak jest wygodniej, ale zazwyczaj nie lepiej.

  Tomasz Het  (www),  16/05/2010

Aż ciężko uwierzyć w geniusz widząc niektórych ludzi których nie podejrzewa się o szare komórki. Dobry artykuł

Świetne! Gratuluję - Piotrze - odkrywco! Gratuluję i w wielu aspektach - popieram .

  Gamka  (www),  16/05/2010

...>Geniusz przypomina [...] w swym działaniu latarnię morską, która posyła jeden promień, po czym na czas jakiś gaśnie, tyle że geniusz objawia się bardziej kapryśnie i może raz po raz zabłysnąć sześcioma czy siedmioma promieniami [...], a potem zapaść w ciemność na cały rok bądź na zawsze. Kierować się zatem jego promieniami jest niemożebne, a kiedy najdzie ich mrok, ludzie obdarzeni geniusze ...  wyświetl więcej

  ugenberg,  16/05/2010

Niestety żyjemy w świecie, w którym gdy ktoś usiłuje wdrożyć coś nowego na temat czegoś uznaje się tak jak opisałeś za świra krótko mówiąc...
Irytujące jest to. Szczególnie, że od zawsze większość stara się na tych "innych" wycisnąć taki nacisk aby myśleli jak oni...
Człowiek boi się zmian... więc wyśmiewa/ignoruje bądź robi z takowym "innym" wszystko byleby był cicho...
Grunt ...  wyświetl więcej

Artykuł podnoszący na duchu ;) Oby takich więcej.

Zajrzałam na tę stronę... Tyle powstało książek na ten temat, ale to dobrze, że osób potrafiących praktykować te zasady przybywa, i że wciąż się o tym słyszy, bo to motywuje do zmian - świadomość, że jak się chce - to można wszystko.

Chciałabym podzielić się punktami, ale coś się zablokowało ;)

Eioba.pl:
"Wkrótce ma zmienić się sposób, wg którego przydzielane są rangi użytkownikom w serwisie. Pierwszą zmianą w tym kierunku jest usunięcie funkcji przekazywania punktów innym autorom.".

Przeczytały miliony, przemyślały tysiące, dziesiątki zostawiły dla siebie, jednostki zmieniły swoje życie. Artykuł twórczy i piękny, podziwiam to, że chce Pan zmieniać życie innych ludzi na lepsze. Postaram się być wśród tych jednostek, które coś zmienią.

  lilith123  (www),  18/05/2010

I to jest właśnie pozytywny sposób reklamowania swojej stronki - krótko,ale treściwie o na odpowiednim poziomie:)
Zero odrzuceń, mnóstwo głosów pozytywnych - proponuję brać przykład!

  repca,  18/05/2010

Frazesy, frazesy, frazesy

A nich Pan Piotr pokaże, co takiego osiągnął? Jakim autem jeździ? Jak drogi ma zegarek? Gdzie spędza wakacje?

Stronka na bezpłatnym szablonie (tak przynajmniej wygląda) i przepisywanie powielanych wszędzie tekstów.
To tak, jak pisał pewien facet promujący "zarabianie na wiedzy"
niemal cytuję - "nie musisz nawet niczego wiedzieć, internet pełn

...  wyświetl więcej

@Repca
Fakt, że "mieć" określa wg Ciebie "być" nie oznacza, że każdy ocenia drugiego człowieka przez pryzmat materialnych rzeczy posiadanych przez niego.
Na świecie mnóstwo jest ludzi, którzy jeżdżą wypasionym volvo, noszą złote rolexy i dwa razy w roku wykupują wakacje w tropikach w wersji all inclusive i mimo to są nieszczęśliwi. Samo bogactwo materialne szczęścia nie daje.

  ducho  (www),  18/05/2010

Mam nadzieję, że moje "kompilowanie wiedzy" pomoże komuś zaoszczędzić czas na szukanie tego,co może znaleźć na mojej stronie.Rozumiem, że Pan/i repca nie potrzebuje tych informacji, bo wszystko to jest mu/jej dobrze znane. Super. Jeden szczęśliwy i żyjący pełnią życia człowiek więcej:) Pozdrawiam:) I dzięki za szczery komentarz.

  nanobug,  18/05/2010

Nic więcej jak prosta synergia i myślenie lateralne.

W pierwszych latach życia każdy jest geniuszem. Jako małe dzieci uczymy się więcej niż przez resztę życia! Dzieci są bardzo ciekawe życia, lecz to otoczenie ich "stopuje" w rozwoju. I nie mam na myśli komputera czy telewizji. (Na discovery można dowiedzieć się czegoś nowego a gry strategiczne uczą logiki, strategii, kreatywności ) . Znany Kognitywista prof. Władysław Duch twierdzi że "rozumienie" ...  wyświetl więcej

przepraszam za pomyłkę: prof. Włodzisław Duch

Dzięki za tę jakże cenną radę....Dzięki...;]

Naprawdę... jestem bardzo wdzięczny za ten świetny artykuł :)

fajnie, tylko bardzo ogólnie. Przyznam szczerze, że ten artykuł nie wniósł nic nowego do mojego życia. Bez urazy, ale rady tego typu można znaleźć w każdym większym serwisie internetowym.

  ducho  (www),  14/06/2010

Możesz podać przykłady serwisów? Ciekaw jestem jak wielu jest podobnie piszących:) Pozdrawiam.

Szkoda, że artykuł tak krótki... Wielki plus dla autora. Gratuluję próby otwarcia oczu i otrzeźwienia umysłów otępiałego społeczeństwa. Niestety, przesłanie to dotrze najwyżej do kilku procent tych, do których jest kierowane. Spora część tego nie przeczyta, mniejsza część nie zrozumie, 90% nie weźmie do siebie, kierując się wtłoczonym w mózgi systemem obrony przed indywidualnym i logicznym myśleniem.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska