Login lub e-mail Hasło   

Nauka, czyli posępny szereg odrzuconych

Nikt nie wspomniał o jakże ważnym zagadnieniu - nauce.
Wyświetlenia: 2.268 Zamieszczono 17/05/2010

Działem, który na eioba budził we mnie największe emocje była Nauka. Zawsze mogłam tam znaleźć ciekawostki, o których nie przeczyta się w serwisach z nowinkami naukowymi. Tutaj mogłam się dowiedzieć co to jest Pipa Pipa, jak żyć aby dożyć 100 lat, jak poprawić pamięć czy poznać wszystkie bieżące teorie powstania wszechświata. Czego dziś moge dowiedzieć się przeglądając oczekujące artykuły w Nauce?

Mogę na przykład przeczytać napisaną łamaną polszczyzną interpretację Księgi Rodzaju odrzuconą prze 5 użytkowników. Nieocenioną wartość niesie też odrzucona przez 8 osób seria tekstów o nauce języka obcego. Podejrzewam, że znalazły się w tym dziale ze względu na słowo "nauka".

Wydawało mi się zawsze, że artykuł naukowy to taki, który oparty jest na jakimkolwiek, wiarygodnym źródle naukowym. Ile jest takich artykułów w oczekującej nauce w tym momencie? Ja już wiem, ale nie powiem. Zdradzę jedynie, że wystarczy użyć palców tylko jednej ręki lub nogi, w zależności od upodobań.

Część czytelników uczciwie ocenia jakość i treść tego co im się serwuje naciskając czerwony krzyżyk. W ten sposób w Oczekujących, naukowych artykułach powstał ciąg odrzuconych.

We wszystkich innych serwisach, gdzie użytkownicy głosują na publikowane treści niedopuszczalne jest aby artykuł posiadający 10 razy więcej odrzuceń niż głosów "na plus" dalej zaśmiecał serwer.

Wiem, wiem... "10 razy więcej" to  złe określenie z punktu widzenia matematyki, ponieważ zero pomnożone przez 10 daje zero ;)

Wielu z Was powie, że reklama w takiej formie jest ok, że kupiliście sobie wizytówki dzięki takim artykułom lub zaczęliście uczyć się hiszpańskiego. Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli chcę uczyć się języka wpisuję w google "nauka języka hiszpańskiego", jeśli szukam tanich wizytówek wpisuję "wizytówki porównanie cen", a jeśli chcę przeczytać ciekawe artykuły innych internautów wchodzę na www.eioba.pl. Nie mieszajmy tego, szczególnie w kontekście Nauki.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 661
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 957
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 383
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 898
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 961
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 516
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1655
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 499
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 431
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 469
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 920
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 782
 
Autor
Inne teksty autora
Artykuł

Powiązane tematy

Gdybyż jeszcze ta cholerna ortografia...

  Gamka  (www),  17/05/2010

Brawa za artykuł ! a błędy każdemu się mogą przytrafić ...oj! Panie Zbysławie ;)

Kilka znalazłam już i naprawiłam. Jak sa jeszcze jakieś to szybciutko poprawię tylko musi mi Pan powiedzieć gdzie :-)

Uff! Już może być. Dziękuję.

To ja dziękuję :-)

Wprowadziliśmy funkcję, przez którą artykuł który zdobędzie odpowiednią liczbę odrzuceń, a nie zdobędzie żadnego głosu (lub odpowiednio większą liczbę odrzuceń i jeden głos) nie będzie pokazywany w Oczekujących. Oczywiście sami na bieżąco będziemy monitorować zakładkę Oczekujące w poszukiwaniu spamu itd.

Super! Plusik dla Administracji :P
Sama czytałam tu głównie Naukę, ale ostatnio żadko wchodzę bo nic się w tej Nauce nie dzieje. Dobrze chociaż, że te spamowe pierdoły będą znikać.

  Elba,  19/05/2010

Wszystko niby ok. Tylko co zrobić z etatowymi cenzorami takimi jak np. @ prix, który sam nie napisał żadnego artykułu, namiętnie czyta wszystko i odrzuca z powodu własnego widzi mi się? (a raczej nie widzi mu się!). Bez uzasadnienia odrzucił wczoraj chyba ze 4 artykuły. Przy niektórych łaskawie po prostu subiektywnie "uzasadnia" swoje działanie. Zero obiektywności, zero naukowego podejścia do tema ...  wyświetl więcej

Jeden negatywny głos wiele nie zmienia, jeśli artykuł jest dobry to obroni się sam.
"Na tej samej zasadzie innym wolno wszystko pisać." Też masz moc naciskania czerwonego krzyżyka, odbierz imto prawo ;-)

@ elba:
pierx odpowiedzał potem na pytanie dość rzeczowo, myślę, że nie ma się go co czepiać ;) też możes odrzucać, sztuką jest to uzasadnić. Też nie jestem za odrzucaniem bez uzasadnienia.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska