Login lub e-mail Hasło   

Życie jest podobne do przeciągu.

Życie jest podobne do przeciągu – kiedy jedne drzwi zamykają się z hukiem, inne otwierają się w ciszy, niewidoczne na pierwszy rzut oka.
Wyświetlenia: 4.927 Zamieszczono 29/05/2010

 Gdy zatrzasną Ci się przed nosem drzwi, zamiast się załamywać pamiętaj że…

Życie jest podobne do przeciągu – kiedy jedne drzwi zamykają się z hukiem, inne otwierają się w ciszy, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Huk zamykanych drzwi przyciąga naszą uwagę – te drzwi, które się w tym samym czasie otwierają, są dla nas niewidocznie, gdyż zazwyczaj znajdują się za naszymi plecami.

Ważne jest by nie panikować. Kiedy zamykają się jedne drzwi, spójrz za siebie i uważnie rozejrzyj się, bo właśnie otwarły się drzwi Twoich możliwości.

Kiedy tracisz pracę, bankrutujesz, osiągasz pewien wiek, który może być uważany za „nieprzydatność w pracy” – pamiętaj, że w tym samym czasie otwierają się inne drzwi możliwości.

Kiedy jesteś młoda i bez doświadczenia to, mimo, że jedne drzwi są dla Ciebie zamknięte, inne w tym samym czasie stoją przed Tobą otworem. Tam gdzie brak doświadczenia jest uznawany za pomieszczenie z zamkniętymi drzwiami, w innym domu z tej samej okazji, wszystkie drzwi stać będą dla Ciebie otworem.

Przeciąg ma jeszcze jedną zależność:
 Kiedy jedne drzwi się zamykają, w tym samym czasie otwierają się inne, zazwyczaj więcej niż jedne drzwi – drzwi możliwości. Miej to na uwadze! Gdy tracisz jedną możliwość, w tym samym momencie zyskujesz więcej niż jedną. W efekcie, kiedy tracisz, tak naprawdę zyskujesz – zawsze.

Ludzie nauczyli się dobijać do drzwi, które ktoś bądź też okoliczność zamyka przed Tobą. Zamiast martwić się i narzekać, bez pukania i bez wysiłku możesz przekroczyć te drzwi, które w tym samym czasie stoją otworem.

W przyszłości, kiedy zamkną się przed Tobą jakieś drzwi, zastanów się czy warto dobijać się do tych zamkniętych i czy nie lepiej wejść bez większego wysiłku przez te otwarte?

   Autor  :  Piotr Mart,  www.Artelis.pl   

(Publikacja za zgodą autora)

 

 

 

 " Nie potrafimy być szczęśliwi tak sobie, po prostu dla samego faktu; żądamy spełnienia jakichś tam warunków. Mówiąc dosadnie - nie potrafimy wyobrazić sobie, że można być szczęśliwym bez spełnienia tych warunków. Nauczono nas wiązać szczęście z ich występowaniem" -"Przebudzenie" Anthony de Mello

Twoje szczęście zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Jeżeli chcesz być naprawdę szczęśliwy, to nie możesz szukać tego szczęścia na zewnątrz i zdawać się na innych ludzi. Niczego wielkiego w ten sposób nie osiągniesz.

 Przemiana musi dokonać się na poziomie mentalnym, w Tobie.

Wówczas koncentrując się na pozytywnych rzeczach, będziesz je do siebie przyciągał – niczym magnes!

"Przyczyną połowy naszych błędów życiowych jest to, że odczuwamy tam, gdzie powinniśmy myśleć ,a myślimy tam, gdzie powinniśmy odczuwać"   John Churton Collins

 Nawet w największych nieszczęściach trzeba zawsze widzieć dobro, które się w nich ukrywa obok najsroższych przeciwności, jakimi nas dotknęły,,

Bo pamiętaj ....

Życie jest podobne do przeciągu – kiedy jedne drzwi zamykają się z hukiem, inne otwierają się w ciszy, niewidoczne na pierwszy rzut oka.

Gdy zatrzasną Ci się przed nosem drzwi, zamiast się załamywać pamiętaj że…

Masz marzenia, ideały  i nie jesteś SAM :

"Pielęgnuj swoje marzenia.

Trzymaj się swoich ideałów.

Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz.

Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." 

Paulo Coelho

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1241
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 931
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1013
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 684
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 503
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 692
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 971
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 385
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 803
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1308
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 595
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 455
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 926
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 373
 
Autor
Dodał do zasobów: Gamka
Artykuł

Powiązane tematy

  Elba,  29/05/2010

Życie rzeczywiście jest pełne etapów i przejść między nimi. Przypomina to przechodzenie między pokojami. Na początku życia jesteś w pokoju, w którym jest bardzo dużo drzwi i aby przejść dalej, musisz któreś wybrać. Męczysz się bardzo, ale w końcu wybierasz i przechodzisz dalej do następnego pokoju, w którym jest również dużo drzwi, ale już trochę mniej. Znowu wybierasz i przechodzisz dalej. W każd ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  30/05/2010

Witaj Elbo :)
Dziękuje za piękne rozwinięcie tematu. Zgadzam się z Tobą, że nasze życie składa się właśnie z takich pokoi pełnych zamkniętych drzwi, które otwierają się i zamykają. Często znajdujemy się w takim pokoju – „życiu” a przeciąg to właśnie są te zawirowaniem a wtedy te drzwi bardzo często zatrzaskują się z wielkim hukiem .... i wówczas zastanawiamy się w którą stronę skierować nas ...  wyświetl więcej

  Elba,  31/05/2010

Tak jakoś w życiu jest, że podobne przyciąga podobne...I choćby człowiek nie wiem jak kombinował, to jak magnes przyciąga do siebie określone słowa, określonych ludzi i określone zdarzenia...Magiczne słowa nie są rzucane ot tak sobie na wiatr. Jak ziarna padają na podatny grunt, kiełkują i wzrastają miłymi sercu słowami i czynami. Tak jakby ktoś nad tym czuwał i dbał o taki porządek rzeczy. Czasam ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  01/06/2010

Bardzo dziękuje Elbo:)) zgadzam się z Tobą, że .. dalsza treść naszego życia, zależy od naciśnięcia klamki w drzwiach, które wybraliśmy ..... ale wybierając te następne drzwi nie wiemy co za nimi spotkamy i co nas tam spotka .... wielka niewiadoma ! która rozwiązywać będziemy dzień po dniu ..a jak to zrobimy ,czy nie stracimy danej nam szansy ...to jest ! właśnie treść naszego dalszego życia :) al ...  wyświetl więcej

Bardzo ciekawy artykuł :) Podoba mi się to porównanie do przeciągu. Od razu przypomniał mi się fragment wiersza ks. Jana Twardowskiego:" Gdy bóg drzwi zamyka, to otwiera okno."
Tylko coś mi nie pasowało z tym "oglądaniem się w tył." Najpierw czytam: " Kiedy zamykają się jedne drzwi, spójrz za siebie i uważnie rozejrzyj się, bo właśnie otwarły się drzwi Twoich możliwości." A później: "Wielki ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  30/05/2010

Witaj in_harmony :) Bardzo dziękuje za komentarz pod artykułem i głosik.
Piszesz, że coś nie pasują Tobie zdania >" Kiedy zamykają się jedne drzwi, spójrz za siebie i uważnie rozejrzyj się, bo właśnie otwarły się drzwi Twoich możliwości." <A później: >"Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." (Coelho) <
Bo to jest tak : że jeśli te drz ...  wyświetl więcej

Ładnie napisany artykuł i ciekawie przedstawione dość proste prawo kreacji... ciekawa jestem czy autorka już wypróbowała w swoim życiu ten "przepis". Zresztą, kto chce na pewno dużo może zyskać dzięki proponowanemu postrzeganiu.
Gratuluję Gamka i punktuję
Hania

  Gamka  (www),  30/05/2010

Dziękuję Haniu ( jeśli tak mogę się zwrócić) za pochlebne słowa w komentarzu.
....Każdy czyn wywołuje skutek, a każdy skutek ma przyczynę....
Pytasz czy wypróbowałam ten przepis w artykule? :) Samo życie postawiło mnie przed taką sytuacją. Zamknęło mi drzwi z wielkim hukiem..... myślałam, że nie znajdę wyjścia z tego może nie wielkiego ...ale takiego średniego pokoju! Ale udało się i ...  wyświetl więcej

Gamka, gratuluję odwagi... byłam ciekawa, bo wiem jak trudno jest przejść od teorii do praktyki. Bardzo cieszy mnie fakt, że doświadczyłaś i już wiesz, że wiesz... Zawsze mnie cieszy sukces innej istoty, to chyba w "normalnym" świecie niezbyt jeszcze popularna postawa.
Pozdrawiam w radości
Hania

  Tomasz Het  (www),  30/05/2010

Ciekawy wpis, ciekawa teoria

  mala3440,  15/07/2010

"Nawet w największych nieszczęściach trzeba zawsze widzieć dobro, które się w nich ukrywa obok najsroższych przeciwności, jakimi nas dotknęły"
To prawda:) Tylko często jesteśmy w stanie zrozumieć to dopiero po jakimś czasie...Stąd właśnie rodzi się doświadczenie życiowe:)
Zgadzam się z przedmówcami,jeżeli chodzi o całokształt artykułu.Jedyną nową rzeczą którą mogę dodać - to tylko plusik:)!

  Mirka_ B,  16/11/2010

"Gdy ktoś zaczyna żyć coraz głębiej, wewnątrz siebie samego, żyje też prościej na zewnątrz.
Niestety, proste życie nie zawsze niesie ze sobą głębię."-Anthony de Mello

Hah ! Krótkie i treściwe !Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska