Login lub e-mail Hasło   

Artykuł nr 60, skrybom poświęcony, na papieży temat!

Oj, miarkujcie się mości Panowie i Panie, którzy szermujecie piórem, oskarżając tak zacnych dostojników, po kroćset wołam: ``Miarkujcie się!``.
Wyświetlenia: 1.218 Zamieszczono 10/06/2010

 

Niestety, muszę Panowie i Panie skrybowie, zwrócić Wam uwagę, lub jak to mówi moja znajoma, czas ``wrzucić Was, na odpowiednie tory``.

To, o czym piszecie czasami na temat morderstw papieży, to dosłownie, istna, potężna dawka kłamstwa i oskarżeń, przeciwko czcigodnej przecież i tudzież popieranej przez miliony – świetlistej organizacji watykańskiej.

Skąd dowiedzieliście się o tym, że papieże wysyłali morderców na jakieś rozboje, gwałty, czy inne demoniczne przedsięwzięcia? Inkwizycja, łamanie kołem, krucjaty…

Niedługo zaczniecie może oskarżać bliskiego przyjaciela papieża, który miano nosił – Torquemada!?

Izali łotrzykowie jacyś, nie oskarżają go już, o setki, a nawet  tysiące morderstw?

Izali te płonące stosy, to jego dzieło?       

Czyżby umiłowany wysłannik Najwyższego Dostojnika, miałbyż być heretykiem i kacerzem?

Czyżby sam papież o znamiona herezji miałbyż być posądzany?

Oj, miarkujcie się mości Panowie i Panie, którzy szermujecie piórem, oskarżając tak zacnych dostojników, po kroćset wołam: ``Miarkujcie się!``.

Zapędy swoje pohamujcie i na kolanach odpusty wypraszajcie, a gdyby Dostojnik Najwyższy, skarcił Was lekko swym berłem złotym, to nie śmiejcie nawet głowy podnieść, tylko o darowanie win, wołajcie.

Jakże Wam, skrybowie, takie myśli przez Wasze czerepy przebiegać mogą?

Dobrze, że niektórzy zatrzymują się, co nieco na jakowychś lekkich pomyłkach rzymskich waszmościów, a nie przypominają kłamstw mówiących, o papieskim ``Młocie na czarownice``, lubo o dzieciach wysłanych przez papieża na śmierć straszliwą, a dostojną.

Powtarzam: ``Skrybowie, miarkujcie się!``

Ci, o których piszecie i których piórem i atramentem nieopatrznie oskarżacie, to przecież sukcesorzy i spadkobiercy nauk Apostolskich. Niczym niezmącony, ani przez moment sznur sukcesyjny, ma swój zalążek w Cezarei Filipa.

Zauważcie tylko, że oskarżając sutanników, o czyny tak straszne jak łamanie kołem, czy rozciąganie nad ogniem, a o nabijaniu na haki, nie wspomnę, wyrządzacie szkodę wyżej wymienionym i pozbawiacie owej sukcesyi, dostojników o takich szlachetnych imionach, jak, Benedykt XVI, Jan Paweł II, czy wielu innych, których, Piusami zwano.

Miarkujcie się, powtórzę, bo pisząc takie herezje, podważacie całkowicie sukcesję apostolską i niemalże na szafocie stawiacie, całą historię papiestwa.

A wszak to zacny i spokojny rodzaj nad Tybrem się usadowił. I nijakie oskarżenia spod pióra Waszmościów i Waszmościanek niech dziennego światła już nie zobaczą.

Myślę, że upomnienie moje zrozumiecie, a w drogę niebawem się wybierając, Najwyższą Jasność, pokornie o darowanie win, błagać będziecie.

A gdyby jakoweś, oskarżenia dodatkowe do uszu Waszych dotarły (a to, o molestowaniu dzieci, a to, o tarmoszeniu dziewczynek za włosy po podłodze), to, posłuchu nie dawajcie tym paszkwilom, a raczej zważcie, że to może być złe zrozumienie przez Was, pewnych sytuacji, z udziałem obrońców wiary.

Z całym szacunkiem dla Waszmościów i Waszmościanek.

57KerenOr

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 733
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 964
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 397
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 969
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 741
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 528
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1681
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 456
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 996
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 437
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 928
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 528
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 829
10
komentarze: 13 | wyświetlenia: 373
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska