Login lub e-mail Hasło   

Przemieniaj wodę w wino

Przemieniaj wodę w wino - ciesz się każdą chwilą. Nie patrz na ograniczenia, ale możliwości...
Wyświetlenia: 2.251 Zamieszczono 13/06/2010

Dlaczego Jezus przemienił wodę w wino? W jaki sposób udało mu się parę bochenków chleba i kilka ryb pomnożyć w tysiące, tak, że samych pozostałości było 12 koszy?
Jak to wytłumaczyć? Ha! Dobre pytanie. Nie spodziewajcie się, że na nie odpowiem. Oczywiście, że nie. Wspomniałam tutaj te historie o cudownym rozmnożeniu i przemianie wody w wino z zupełnie innego powodu.

Przed chwilą czytałam pewną książkę. Napotkane w niej słowa skojarzyły mi się z wyżej wspomnianymi historiami. „Cel, który może dopiero znajdziesz, stanie się dobrym wiatrem, który napełni żagle Twoich możliwości i talentów. Pasja, jakkolwiek mała by nie była, będzie paliwem. I powiem Ci jeszcze coś, co nie tak dawno odkryłem w swoim życiu: Jeśli Twoja pasja stanie się ważną częścią Twojego życia, nigdy nie zabraknie Ci tego paliwa. Wprost przeciwnie. Jest go tym więcej, im bardziej się angażujesz w rozwój pasji i swoich talentów. Dołączają do tego siły przyrody, dzieje się magia, o której mogą powiedzieć ludzie, którzy przeżyli coś podobnego jak ja.”(z książki: „Powiedz tylko: tak chcę żyć!” Piotra Dziankowskiego)

Nie staram się „wykrzywiać” obrazu i pomniejszać znaczenia tych dwóch wydarzeń. Spróbujmy jednak choć na chwilę (jeśli fakt ten miałby nam przeszkadzać w przyswojeniu dalszej treści artykułu) że cudów tych dokonał sam Jezus, a owe słowa pochodzą z Pisma Świętego. Popatrzmy na te historie z zupełnie innego ( nie religijnego) punktu widzenia. Popatrzmy na nie jak na opowieści...

Wyobraźmy sobie, że historie te czytamy po prostu w „jakiejś” książce (choć Pismo Święte to przecież też jedna z ksiąg) albo oglądamy je w bajce „Disney’a”, w której to (a przynajmniej w starszych wersjach tych bajek) napotykamy na morał.

Jaki morał wynosimy po przeczytaniu historii o przemianie wody w wino? A taki to, żeby nie zapominać o radości, którą niesie ze sobą życie. By się weselić i cieszyć każdą chwilą. Nie patrzeć na ograniczenia, ale zawsze dostrzegać możliwości.

Natomiast jeśli chodzi o cudowne rozmnożenie – nie myśl o „niedostatku”. Gdy zaglądasz do portfela, a z niego krzyczy do Ciebie pustka, powiedz jej, że może sobie krzyczeć, bo Ty już dawno „przestawiłeś się na inne fale”. Teraz myślisz tylko o rzeczach pozytywnych, dostrzegasz jedynie wspaniałość rzeczy, które posiadasz i które masz w zasięgu ręki. Widzisz potencjał, możliwości, talenty.


(Nie mogłam się powstrzymac przed umieszczeniem tego zdjecia :-) )


Zamieniaj wodę w wino. Ciesz się każdą chwilą. Nie patrz na ograniczenia, ale dostrzegaj możliwości.

Zamieniaj wodę w wino. Uwierz, że możesz wszystko. Jeśli obierzesz sobie jakiś cel, jeśli postanowisz coś wybudować, coś stworzyć, wtedy gorące pragnienie i pasja będą niczym młotek, a każde Twoje konkretne działanie będzie jak kolejny wbity gwóźdź...

Mnóż chleb i ryby. Pomnażaj swoje talenty. Nie myśl o tym, czego Ci brak, ale doceniaj to, co już masz i zastanów się, czego jeszcze możesz dokonać.
A możesz naprawdę wiele.
Właściwie to MOŻESZ WSZYSTKO !

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3021
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1128
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3387
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2724
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3785
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2146
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2221
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2168
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 904
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1688
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2111
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  swistak  (www),  13/06/2010

Trzeba odwagi, by zerwać łańcuch kotwiczny konformizmu, trzymający nas na uwięzi, jak podwórkowego Burka

  Tomasz Het  (www),  13/06/2010

trzeba widzieć zawsze szklankę do połowy pełną - taka moja idea

  Elba,  14/06/2010

Dodałabym jeszcze: zmień swoją dotychczasową optykę z minusa na plus.

  2o5ia,  15/06/2010

To prawda. Może i z pozoru banalne,,wiara czyni cuda" ma o wiele głębsze znaczenie, ale wiedzą o czym pisze tylko Ci, którzy za sprawą wiary dokonywali rzeczy z pozoru niemożliwych...Ci którzy wodę w wino zmieniali i głową mury burzyli...Szkoda tylko,że tak wiele osób stawia sobie bariery....bariery niczym w tym doświadczeniu z rybami,które odgrodzone szybą nie mogły wypłynąć na wody Oceanu.I nawe ...  wyświetl więcej

Fajne porównanie z tymi rybami :-) Pozdrawiam serdecznie !!

Im więcej dajesz,tym więcej dostajesz.Jeżeli ktoś zauważy,że jego uśmiech na ulicy,przyniósł komuś odrobinę radości - stara się uśmiechać jeszcze częściej.
Podobnie jest z życiową pasją.Gdy zaczęłam robić zdjęcia - spodobało mi się to.Zauważyłam,że potrafię pokazać innym to,co zazwyczaj mijają na ulicy codziennie,a czego zazwyczaj nie dostrzegają,Zaczęłam chcieć więcej - skoro 1 moje zdjęci ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska