Login lub e-mail Hasło   

100% zwrotu z inwestycji

Taka inwestycja jest możliwa. Ale tym razem jej forma może Cię zaskoczyć...
Wyświetlenia: 883 Zamieszczono 18/06/2010

Pieniądze to nie jedyna rzecz, która może przynieść Ci 100% zwrotu z inwestycji. Zysk może być znacznie wyższy niż te magiczne procenty, jeśli niewielką część naszego majątku lub wiedzy, zdecydujemy się oddać innym lub zrobimy dla nich coś dobrego. Przecież dzielenie się swoją wiedzą z zakresu finansów, to również robienie czegoś dobrego dla innych ludzi.

Oczywiście, że łatwo jest dawać, kiedy jest się bogatym lub wie się więcej niż inni. Mówiąc o dawaniu lub dzieleniu się, każdy automatycznie ma na myśli bogaczy, którzy przeznaczają część swojego majątku na pomoc potrzebującym na całym świecie. Mogą sobie na to pozwolić i nadal zostanie im kupa forsy. Praktycznie wszyscy bardzo bogaci ludzie zajmują się jakąś formą działalności charytatywnej i przyjmujemy to za normalny stan rzeczy. To czego nie wiemy, to czy przekazywali swoje pieniądze, wiedzę i umiejętności również zanim stali się bogaczami i czy przez dzielenie się z innymi doszli do obecnego stanu posiadania.

Na przykład Samoa to mała wysepka na południowym Pacyfiku, gdzie ludzie dzielą się z innymi cały czas. Zachwyca nie tylko pięknem przyrody, krystalicznym oceanem i piaszczystymi plażami. To, że mieszkańcy dzielą się z innymi niezależnie od stanu i formy posiadania, jest dla zachodnich umysłów czymś niezwykłym. Takich społeczności na świecie jest mnóstwo. I zawsze zaskoczy nas fakt, że ludzie mogą przetrwać, mając tak mało i jeszcze są w stanie podzielić się tymi niewielkimi zasobami z innymi z uśmiechem na twarzy. Tak naprawdę mechanizm jest prosty. Każdy kto zdecyduje się dzielić z innymi, sam otrzyma coś w zamian i nigdy nie będzie mu brakowało istotnych dla przeżycia rzeczy.

Daj, a będzie Ci dane. Każdy słyszał te słowa, ale czy naprawdę rozumiemy ich sens. Wszystkim dawanie kojarzy się z pieniędzmi, ale dać możemy wiele innych rzeczy. Na przykład umiejętności, wiedzę, czas, pracę. Jest to powszechne prawo i obowiązek, którego nie należy ignorować. Aby się rozwijać jako jednostki, społeczeństwo i gatunek, musimy dzielić się wiedzą i umiejętnościami.

Jeżeli całą naszą wiedzę i zdolności zostawimy dla siebie, nie będziemy się rozwijać jako człowiek i jednostka społeczna. Nie przyczynimy się tez do rozwoju społeczności, w której żyjemy. Nasza wiedza odejdzie razem z nami. Podobnie jest z pieniędzmi, bo o ile myślimy o wiedzy i zdolnościach, rozumiemy potrzebę ich dawania, o tyle w przypadku pieniędzy większość z nas ma z tym problem. Przecież jeśli mamy wiedzę, jak zarabiać pieniądze, sprawdza się ona w praktyce i nie mamy oporu się nią dzielić, dlaczego ten opór pojawia się przy dzieleniu się pieniędzmi, które z niej uzyskaliśmy? Przecież szybko odrobimy tę część majątku, którą zdecydowaliśmy się podzielić.

Pieniądze są formą energii, która uruchomia wiele istotnych procesów we współczesnym świecie. Nie tracą jej, kiedy się nimi dzielimy. Energia pieniądza powiększa się w zaskakujący często sposób, jeśli zdecydujemy, aby krążył pomiędzy ludźmi. Większość bogatych ludzi wiedziało o tym na długo, zanim osiągnęli aktualny stan posiadania. Niektórzy się z tym urodzili, inni musieli się tego nauczyć. Rezultat jest jednak taki sam.

Każdy z nas ma do zaoferowania coś, czym może się podzielić z innymi. Nieważne, czy jest to wiedza, talent, zdolności, praca czy czas. Jeżeli chcemy, żeby świat i nasze społeczeństwo (mam na myśli również nasze najbliższe otoczenie) rozwijały się prawidłowo i w pozytywnym sensie, powinniśmy mieć w tym swój udział. Z dużym prawdopodobieństwem twój wkład przyczyni się do pozytywnych zmian w życiu wielu ludzi i wróci do Ciebie ze zdwojona siłą. Rób tak dalej, a Twoja mała inwestycja urośnie i przejdzie z czasem Twoje najśmielsze oczekiwania. Znam się na finansach, inwestowaniu i nieruchomościach. Dlatego piszę te artykuły i dzielę się swoją wiedzą ze wszystkimi chętnymi. To jest mój mały wkład w mój i Wasz rozwój i oby przyniósł jak największy efekt. Być może zmieni na lepsze sytuację finansową choć jednego człowieka, który teraz sobie nie radzi.

Podobne artykuły


54
komentarze: 24 | wyświetlenia: 10036
48
komentarze: 31 | wyświetlenia: 8949
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6832
34
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2965
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 3591
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2413
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4892
27
komentarze: 15 | wyświetlenia: 15596
25
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2397
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4994
22
komentarze: 24 | wyświetlenia: 2894
20
komentarze: 12 | wyświetlenia: 9808
18
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2226
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2525
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy






Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska