Login lub e-mail Hasło   

3 sposoby na zarabianie pieniędzy na świecie

Każdy człowiek na świecie aby przeżyć musi zarabiać pieniądze. Każdy zarabia je w inny sposób.
Wyświetlenia: 1.991 Zamieszczono 20/06/2010
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

W swojej kilkunastoletniej karierze spotkałem się z wieloma formami zarabiania. Począwszy od pracy dorywczej, poprzez zlecenia wykonywane za pośrednictwem internetu a skończywszy na wielkich biznesach sprzedażowych, które generowały ogromne pieniądze. Każdy człowiek zarabia tak jak lubi lub wykonuje prace na których się zna. Z moich obserwacji wytypowałem 3 grupy źródeł dochodu jako te główne dzieki którym ludzie w dzisiejszych czasach mogą osiagnąć dochód. Są to źródła legalne, uczciwe – o tych nielegalnych nie będę się wypowiadał.

1. Praca na etacie

Pierwszy sposób na zarobienie pieniedzy to praca na etacie. Wstajemy codziennie o 6 rano, wychodzimy z domu, na swoim stanowisku pracy spędzamy 8 godz. Wracamy do domu. Obiad, rodzina, telewizja, spanie. Na następny dzień to samo. I tak od poniedziłku do piątku, czasami w soboty i niedziele. Aż do 65-70 roku życia, kiedy to przechodzimy na emeryturę – jeżeli dożyjemy. Ten sposób nie ma praktycznie żadnych wad – zaletą jest stały dochód, który może jednak zakłócić np. reorganizacja w firmie w której pracujemy. Dodatkowo monotonia, brak perspektyw lub jak powiedział kiedyś Robert Frost “Jeśli pracujesz z oddaniem przez osiem godzin, możesz w końcu zostać szefem, by pracować przez dwanaście.” Bardzo motywująca perspektywa. Oczywiście może się zdarzyć, że lubisz swoją pracę, atmosferę oraz masz możliwość „spełnienia się” w niej – w takim przypadku pozstaje mi tylko pogratulować i życzyć sukcesów.

2. Własna firma.

Kolejnym sposobem na zarobienie pieniędzy jest własna działaność. Może to być np. Sklep spożywczy, salon kosmetyczny, wypożyczalnia samochodów, restauracja, itd. Jednak w dzisiejszych czasach aby wbić sie w rynek trzeba mieć naprawdę dobry pomysł na biznes. Trzeba mieć pomysł oraz kapitał – i to nie mały. Otwarcie restauracji to wydatek „na dzień dobry” ok. 1 miliona złotych. Nie każdy takie pieniądze posiada. W takim przypadku trzeba wziąć kredyt. Zwrot inwestycji to okres od 5 lat w zwyż. W między czasie opłaty stałe: wynagrodzenia, amortyzacja sprzętu, itp. – na te koszta Twój biznes będzie musiał sam zarobić – miesiąc w miesiąc. A jeżeli właśnie uruchomiony biznes okaże się niewypałem? Kredyt trzeba spłacać, pracowników zwolnić + wypłacić im odprawy. Długi będą rosły, weźmiesz kolejny kredyt na spłatę należności. Po pewnym czasie wpadniesz w pętlę kredytową. Nie będziesz już wymarzonym restauratorem tylko specjalistą ds. Kredytów i należności. Czy tak sobie wyobrażałeś swoją przyszłość? Oczywiście może się zdażyć, że trafisz w niszę i Twoja działalność będzie dobrze prosperować – pozostanie mi tylko Ci pogratulować i życzyć wytrwałości.

3. Marketing sieciowy

Trzeci i ostatni sposób na zarabianie pieniędzy to biznes w marketingu sieciowym. Cokolwiek byśmy robili i czymkolwiek byśmy się zajmowali nigdy nie stracimy. Czy widziałeś kiedyś drogi czytelniku stronę www, artykuł w gazecie czy jakąś informację o tym, że ktoś był w jakieś firmie marketingu sieciowego, stracił mnóstwo pieniędzy i nie zarobił ani złotówki? Oczywiście jest różnica pomiędzy „być” a „być i pracować”. Niestety samo bycie nic Ci nie da bo nic się samo nie zrobi. A tak niestety uważa większość ludzi podejmujących współpracę z firmami sieciowymi. Zaletą tego rodzaju firm jest fakt, że sam decydujesz ile pracujesz, co warto podkreślić, przekłada się na Twoje zarobki. To Ty decydujesz ile chcesz zarabiać. To Twoje zaangażowanie i determinacja przekłada się na wysokość Twoich dochodów. Z jakąkolwiek firmą nie rozpoczniesz współpracy, gdy będziesz wytrwale i sukcesywnie działał po pewnym czasie zobaczysz pieniądze. A uwierz mi – firmy marketingu sieciowego naprawdę dobrze płacą swoim współpracownikom. Ale nie za siedzienie przed telewizorem tylko za wykonaną pracę. Oczywiście może zdarzyć się, że Ci się nie uda. Ale w takim przypadku warto pomysleć nad zmianą firmy oraz nad zmianą osoby rekomendującej gdyż to od niej w głownej mierze zależy Twój sukces finansowy. Bo marketing sieciowy to współpraca i praca zespołowa a nie działanie solo.

Na koniec krótka historia. Ostatnio spotkałem znajomego. Powiedział mi, że od pól roku szuka pracy. Wyższe wykształcenie, setki wysłanych CV, kilka rozmów kwalifikacyjnych i nic. Cisza. Mówię mu, że skoro nie masz pracy na etacie, na założenie własnego biznesu Cię nie stać, to ja pokaże Ci sposób na zarobienie pieniędzy – w między czasie jak będziesz szukał pracy będziesz współpracował ze mną i będziesz budował sobie stały dochód. Zainteresowało go to. Przedstawiłem mu na czym miałaby polegać nasza współpraca. Powiedział, że pomysł świetny ale nie dla niego „bo mu sie nie chce”. Tę wypowiedź pozostawię bez komentarza.

Andrzej Goś
Właściciel seriwsu AndrzejGos.pl

Podobne artykuły


72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107579
52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16805
48
komentarze: 21 | wyświetlenia: 43289
32
komentarze: 27 | wyświetlenia: 5323
31
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11230
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4859
20
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2345
20
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2537
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6456
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1501
15
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1794
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2147
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 20209
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 12200
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 6926
 
Autor
ArtykułJest wiele sposobów na alej najlepsze jak są one indywidualne.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska