Login lub e-mail Hasło   

Jak samemu zarządzać swoją stroną internetową: system CMS

Nazwa CMS to skrótowiec od angielskiego Content Management System, czyli - po polsku - system zarządzania treścią. Czym właściwie jest system CMS? Odpowiedź w tym artykule.
Wyświetlenia: 4.764 Zamieszczono 30/06/2010
Zgłoszony przez 2 użytkowników jako spam

Nazwa CMS to skrótowiec od angielskiego Content Management System, czyli - po polsku - system zarządzania treścią. Brzmi poważnie, ale jest to narzędzie, które rzeszom ludzi niemających pojęcia o informatyce pozwoliło na samodzielne prowadzenie swojej strony internetowej. Dzięki temu uniezależnili się od ciągłych telefonów do firmy informatycznej i od każdorazowych opłat za uaktualnienie swojej strony www. Czym właściwie jest system CMS i jak działa? Odpowiedź w tym artykule.

Strona internetowa w warstwie wewnętrznej to aplikacja pisana przez programistów. Ideą stworzenia systemów CMS było danie zwykłym użytkownikow możliwośći edytowania zawartości strony www bez konieczności wgłębiania w szczegóły implementacyjne. Dlatego głównym zadaniem dobrego systemu CMS jest oddzielenie warstwy technicznej od treści. Okazuje się, że ma to same pozytywne skutki.

Strona internetowa oparta o system CMS posiada wbudowany panel administracyjny, który umożliwia dostęp do treści strony www poprzez zwykłą przeglądarkę internetową. Wystarczy się zalogować, by za pomocą przyjaznego formularza móc zaktualizować teksty na stronie czy np. dodać nowości do oferty. To samo tyczy się dodawania zdjęć, galerii, czy nawet kolejnych podstron. Zmiany pojawiają się natychmiast. A wszytko to bez potrzeby angażowania specjalistów i co ważniejsze - bez potrzeby posiadania umiejętności technicznych! Brzmi kusząco?

Strona internetowa z systemem CMS jest naprawdę dobrym wyborem. Podsumujmy wymienione już korzyści:
- uniezależnienie się od obsługi technicznej
- zmniejszenie kosztów
- natychmiastowa aktualizacja
- możliwość formatowania strony zgodnie z własnym uznaniem.

A jak wybrać firmę, która stworzy dla nas idealny produkt? Na pewno należy wybrać firmę z doświadczeniem, która ma już w portfolio podobne projekty. Warto też zawsze spojrzeć jednak na cenę. Wiele, zwłaszcza dużych firm, winduje cenę oferując przy tym szablonowe rozwiązania. Opłaca się jednak rozejrzeć i wybrać najbardziej konkurencyjną ofertę. Nie mniej ważny jest kontakt osobisty, dobre podejście obu stron pozwoli zaprojektować aplikację zgodnie z oczekiwaniami klienta.

Podobne artykuły


7
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6263
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5336
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64090
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19847
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19796
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34356
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13246
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8953
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9382
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55417
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80030
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska