Login lub e-mail Hasło   

Bezpieczeństwo Finansowe

Przez ostatnie 2 lata media trąbiły wszem i wobec, że mamy kryzys. Jakby nikt nie zauważył, że mało kogo ten globalny kryzys dotyczył .
Wyświetlenia: 871 Zamieszczono 01/07/2010

Większość z Nas jednak permanentnie musi zarządzać swoimi własnymi małymi bądź większymi kryzysami finansowymi, a rad ku ich rozwiązaniu telewizyjni-finansowi eksperci jakoś nie chcą udzielać.

Co mistrz boksu wie o finansach ?

Mike Tyson, jeden z najlepszych pięściarzy w historii, powiedział kiedyś ,że „każdy ma swój plan walki dopóki nie dostanie ciosu”. Każdy z Nas ma jakiś, własny „plan na życie”, każdy z Nas, też wie, że plany nie zawsze idealnie odbijają się w rzeczywistości.

Przyglądam się sytuacji wielu spośród moich klientów... Są sfrustrowani, źli, codziennie realizują swoje zadania, próbują osiągać cele, zaspakajać potrzeby swoje a i często swoich rodzin. Pożytkują mnóstwo energii by zapewnić im dach nad głową i pożywienie, nie zawsze jednak wszystko idealnie sie udaje a nikt nie chce doceniać ich za ogrom wysiłku i starań. Boją sie. Bez przerwy gonią ich kolejne problemy, stres, napięcie, wydatki, to ich wycieńcza i nie pozwala cieszyć się tymi krótkimi chwilami, które w natłoku spraw pozostawili na swoje przyjemności.

Powołuje się i tłumaczę im wtedy często słowa nie finansistów i medialnych ekspertów a właśnie Mike Tyson'a. „Każdy ma swój plan walki dopóki nie dostanie ciosu”

Przygotuj się na ciosy

Jeśli nie przygotujesz się na ciosy, którymi rzeczywistość z pewnością chętnie nie zasypie, nie masz szans na wygraną. Twój plan finansowy musi zawierać osłonę przed tymi problemami i 'nieprzewidzianymi' okolicznościami. Powinien też zawierać konsekwentnie realizowany długofalowy cel, ale o tym powiemy sobie innym razem. Pamiętaj tylko, że wielkich marzeń nie realizuje się przez przypadek.

Zacznij od swojej osobistej osłony przed 'ciosami'. Wystarczy, że zgromadzisz 6-krotność swoich miesięcznych kosztów utrzymania a problemy nie będą Cię już aż tak dotykać.

Gdy stracisz pracę, znalezienie nowej, równie dobrze płatnej, albo lepiej rzadko kiedy okazuje się łatwym zadaniem. Za każdym jednak razem jest to możliwe. Takiej pracy średnio poszukuje się w Polsce ok. 4 miesięcy Jeśli w tym czasie będziesz miał odłożoną swoją 'osłonę-finansową' możesz ze spokojem poświęcić taki czas na poszukiwania. Jeśli nie będziesz jej miał – stres, i pośpiech jako najgorsi kompani i doradcy każą wziąć Ci jakąkolwiek pracę byle tylko móc się jakoś utrzymać. Osłona finansowa to podstawowe narzędzie, pieniądze do których w 'czarnej godzinie' możesz szybko sięgnąć. Nikt nie mówi, żebyś zrobił to w najbliższy kwartał czy nawet rok, wyznacz własne tempo, z każdą kolejną oszczędzoną złotówką będziesz czuć się coraz lepiej, zacznij jednak od razu!

No to ile ?

Stwórz swoją osłonę finansową! 6 krotność Twoich miesięcznych wydatków! Nie zarobków – wydatków! Zastanów się więc nad kosztami swojego życia, możesz przez jakiś czas – 2 lub 3 miesiące, śledzić na co i ile wydajesz by wyznaczyć odpowiedni cel : Jeśli np. wydajesz miesięcznie 5 tys zł, powinieneś odłożyć na specjalnym koncie 30tys zł! Jeśli wydajesz 2 tys zł - odłóż 18 tys. Zł!

Pozwól sobie na trochę wyrzeczeń jeśli będzie to konieczne by zrobić to jak najszybciej. Pomyśl ... jaki komfort da Ci taka osłona?. Żadne 'ciosy' już nie będą aż tak straszne jak były do tej pory. Będziesz mógł dalej spokojnie realizować swój 'plan na życie'.


Artur Lewandowski
Więcej o mnie : http://www.goldenline.pl/artur-lewandowski7
Mail : lewandowski_a@poczta.fm

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1154
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73589
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648261
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15169
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21619
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40549
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17475
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13159
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53344
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22712
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18184
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23307
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  lilith123  (www),  01/07/2010

Bezpieczeństwo finansowe dobrze działa na psychikę, choć nigdy jeszcze nie osiągnęliśmy progu 6x to nie raz pieniądze "na czarną godzinę" ratowały sytuację a obecnie pracujemy aby zapas na pół roku znalazł się na koncie choć przy wynajmowanym mieszkaniu i dwójce maluchów nie jest to łatwe,ale sądzę że naprawdę warto mieć taką "prywatną linę kredytową", bo kiedy już ruszymy zapasy najlepiej jak najszybciej zacząć je zwracać:)

Taka prawda więcej ludzie słyszą niż ich to dotyczy ale panika i jest na co zrzucić winę za złe czyny rząduDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska