Login lub e-mail Hasło   

Czy jesteś dobrą kobietą dla swojego mężczyzny?

Jeśli jesteś w związku dłużej niż 7 dni to z pewnością zastanawiałaś się czy jesteś dobrą kobietą dla swojego mężczyzny.
Wyświetlenia: 1.296 Zamieszczono 05/07/2010
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

Każda kobieta chce, aby jej związek był idealny i każda kobieta, która kocha mężczyznę, chce, aby było mu z nią wspaniale.

Dlatego dzisiaj chciałby Ci zdać pewne pytania i niejako dać Ci możliwość sprawdzenia się czy Twój mężczyzna (niezależnie co mówi) uważa Cię za dobrą drugą połówkę, czy też są jeszcze sprawy, które mu przeszkadzają.

Dlaczego dobrze jest zrobić taki eksperyment?

Przede wszystkim dlatego, że wielu kobietom zdarza się robić coś zupełnie nieświadomie, co szkodzi ich związkowi. Zauważam to u kobiet, które popełniają pewne błędy przez lata i to sprawia, że ich mężczyzna staje się coraz bardziej przygnębiony i nie ma ochoty dbać o związek.

One nie robią tego świadomie, po prostu nie wiedzą i nie potrafią komunikować się we właściwy sposób z mężczyzną. Nie potrafią go rozgryźć i zrozumieć czego mu potrzeba, aby był szczęśliwy. Nie twierdzę, że Ty jesteś taka, ale z pewnością odrobina wiedzy Ci nie zaszkodzi.

A więc do dzieła

Będzie to bardzo proste badanie/eksperyment, które możesz przeprowadzić na swoim mężczyźnie. Wszystko, co musisz zrobić, to poprosić go o pomoc, kiedy będziesz miała z czymś kłopoty.

Przykładowo prosisz go o zmianę koła w samochodzie albo o naprawienie komputera. Coś, co jest banalne, ale z czym Ty sobie nie dajesz rady. Teraz obserwuj go uważnie jak się zabiera do działania.

Czy ochoczo zabiera się do działania, czy może musisz go godzinami prosić? A może chętnie wykonuje wszystko, czego chcesz i widzisz, że jest szczęśliwy, że może Ci pomóc. A może jest zupełnie inaczej i kiedy tylko o coś go prosisz on zaczyna nabijać się z Ciebie jaką jesteś niezdarą i nic nie umiesz zrobić.

Pomyśl, jaka jest jego reakcja?

Najprawdopodobniej reakcja będzie podobna do jednej z tych dwóch.

Mężczyzna reaguje na prośbę ochoczo pomagając Ci i ciesząc się, że może się wykazać. Każdy facet lubi pomagać, bo wtedy może sobie udowodnić, że potrafi coś od innych i czuje się z tego dumny.

Jeśli mężczyzna reaguje w taki sposób to oznacza, że jest szczęśliwy z Tobą. Doceniasz jego wysiłki i on to widzi, bo np. zrobisz mu specjalne jedzenie za to, że tak się wykazał. Samo docenianie w myślach to już nie to samo. A więc jeśli mężczyzna będzie ochoczo pomagał Ci w problemach, to znaczy, że jest szczęśliwy w związku.

Z drugiej strony, jeśli twój mężczyzna na prośbę o pomoc reaguje tylko złośliwościami i ociąganiem się jakby robił wielką łaskę, to znaczy, że między wami może być coś nie tak. Być może jesteś osobą bardzo krytyczną (nawet nie zdając sobie z tego sprawy) i często zdarza Ci się go pouczać i krytykować.

Nikt nie lubi, gdy wytyka mu się z premedytacją błędy lub gdy się go krytykuje jak małe dziecko. Męskie ego cierpi na tym, a sam facet czuje, że go atakujesz więc on musi się bronić.

Oczywiste jest więc, że twojemu facetowi brakuje docenienia, pochwał i podbudowania ego. Jego ociąganie się ze zrobieniem czegoś albo złośliwe komentarze są najprawdopodobniej wywołane wcześniejszą krytyką, którą odebrał za atak.

Pamiętaj, że mężczyźnie ciężko wyrażać emocje słowami. On nie wie jak powiedzieć, że ranisz go krytyką i czuje się niedoceniony. Zresztą pomyśl sobie czy nie dostałabyś zawału, gdyby twój facet nagle zaczął mówić, że ranisz jego uczucia swoim zachowaniem. Przecież żaden facet tak nie mówi.

Nie doceniony facet robi to, co podpowie mu instynkt więc się broni poprzez żarty sarkazm i złośliwości.

Niech wryje Ci się to w pamięć

Zawsze, ale to zawsze mężczyzna chce wobec siebie szacunku, docenienia i uznania. Poczuje się przy Tobie tylko wtedy dobrze, jeśli będzie czuł, że go szanujesz.

Za każdym więc razem, kiedy będzie coś robił doceń to i pokaż mu, że go szanujesz. Nie masz od razu rozpływać się nad nim w zachwytach i pochwałach. Bez przesady nie rozpieszczaj go za bardzo. Po prostu znajdź odpowiedni moment i jasno i wyraźnie powiedz mu, że doceniasz to wszystko, co dla Ciebie robi.

Wtedy praktycznie zagwarantowane będziesz mieć to, że twój mężczyzna będzie czuł się w związku szczęśliwy kochany, a nie wykorzystywany i atakowany.

Podsumowując

Jeśli twój facet na prośby o pomoc reaguje złośliwościami i przykrymi komentarzami, to znaczy, że najprawdopodobniej czuje się niedoceniony albo za bardzo go krytykujesz. Powinnaś to zmienić i postarać się bardziej go doceniać, aby mógł się czuć przy Tobie szczęśliwy, a nie wiecznie atakowany.

Daj mu też możliwość się wykazać. Nie staraj się za wszelką cenę być niezależna i robić wszystko sama. Nie bój się prosić o pomoc.

Z kolei, jeśli twój mężczyzna ochoczo bierze się do wszystkiego, o co go prosisz, to znaczy, że jesteś wspaniałą partnerką a wasz związek najprawdopodobniej będzie kwitł. Rób dalej to, co robisz, bo robisz to dobrze.

Chcesz wiedzieć co zrobić, aby zdobyć wymarzonego mężczyznę i stworzyć z nim szczęśliwy związek. Wejdź na mój blog tam dowiesz się: Jak Poderwać Chłopaka

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 942
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1624
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1410
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1334
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1337
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1616
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 925
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 749
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1120
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Zawsze, ale to zawsze mężczyzna chce wobec siebie szacunku" - czy szacunku potrzebuje tylko mężczyzna? Szacunku potrzebuje każdy człowiek. Pomijam już, że Twój artykuł to zwykły spam, darmowa promocja Twojego blogu.

" Jeśli jesteś w związku dłużej niż 7 dni to z pewnością zastanawiałaś się czy jesteś dobrą kobietą dla swojego mężczyzny." - po 7 dniach to ja się zastanawiam raczej, czy ten gość jest dla mnie odpowiednim kandydatem, o związku nie ma co mówić, 7 dni! phi!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska