Login lub e-mail Hasło   

Nieludzki system

Dotknąłem nieznanego.
Wyświetlenia: 3.027 Zamieszczono 12/07/2010

Niestety, na tej Ziemi, żeby żyć trzeba pracować. “Kto nie pracuje niech też i nie je” mówi, i słusznie, Biblia. No, ale jak można pracować, praktycznie nie chodząc?

Dochtory napisały:”Niezdolny do pracy”. I bardzo mnie one wkurzyły. Bo nie znoszę dochtorów i szpitali. Tak już mam. I przyznaję się, że słucham onych, na tyle, na ile muszę. A troszeczkę, niestety, muszę. No,”nie chcem ale muszem”-cytując klasyka. Sytuacja, dla mnie, okropna. 

Kiedy już zacząłem myśleć, to zdałem sobie sprawę, że myślę. No i tak myśląc i myśląc-wymyśliłem! Wymyśliłem, że żeby pracować nie trzeba koniecznie chodzić, trzeba myśleć. Imponujące!  Matko! Jakie to odkrywcze...

A do owego myślenia i myślenia zmusiła mnie moja osobista małżonka. Ona nawet nie wie, że mnie zmusiła. A jednak to prawda. Bo oprócz tego, że nie lubię znachorów, nie lubię też jak baba zarabia na chłopa. I z tej przyczyny nie będę Romem. Choć czasem może chciałbym być Arabem... Ale to z zupełnie innych przyczyn... Zdecydowanie za dużo myślę...

I tak myśląc i myśląc-wymyśliłem, że do pracy  potrzebny jest mi mózg i komputer. Tym bardziej, że już trafiam ( dość często ) w klawisze. A nawet mogę siadać (  nieczęsto). 

I teraz dopiero się zaczęło. Mając wpojone w kraju nawyki   przeżywałem katusze. Nie mogłem w nocy spać. Bo myślałem o udręce, którą będę musiał przejść by wystartować. Oczami wyobraźni widziałem stosy papierów, zezwoleń, zgód, pozwoleń. I te nieapetyczne biurwy, zmęczone własnym istnieniem. I bieganie po urzędach, i uniżone prośby, i fałszywe uśmiechy, i... Szkoda słów.

Wykazując, sam przed sobą, moje męstwo, zdecydowałem: Dość myślenia. Trza działać! Ruszże wreszcie dupsko z wyra! Poganiałem się okrutnie wykazując, co najmniej, masochizm. I jak już sam siebie psychicznie zmasakrowałem, zmaltretowałem i zdołowałem-ruszyłem do fazy realizacji. 

I doświadczyłem nieznanego!

Bo okazało się, że jestem głupszy od mojego kapcia z lewej nogi. A świadomość własnej głupoty bywa bolesna! I bardzo bolesna jest świadomość, jak przemożną siłę stanowi siła myślowych i mentalnych nawyków. I jest bardzo bolesną konstatacja, że te nawyki i schematy wryły się w mój czerep, tak samo jak wryły się w czerepy milionów Polaków mieszkających współcześnie między Wisłą i Odrą. Bo rzeczywistość w jakiej żyjemy zmienia nas w stopniu daleko większym, niż jednostka może zmienić ową rzeczywistość. Jesteśmy ukształtowani przez świat, który nas otacza. I nie mamy świadomości tego faktu. A wynikają z tego znaczące kosekwencje. Niestety.

Założenie tzw. działalności gospodarczej, wraz z nabyciem jej numeru, wszelkich rejestracji i tym podobnych dupereli, zajęło mi 13 minut, (słownie: trzynaście minut). O 14.30 byłem pracownikiem najemnym, a o 14.43 byłem ( hi, hi), biznesmenem.Konto biznesowe w banku założyłem przez telefon. Przez trzy miesiące nie płacę nikomu ani pensa. Nie potrzebuję żadnych zezwoleń.

No i myślałem, że zwariowałem.

Do dziś odczuwam poważny dyskomfort emocjonalny zastanawiając się czy to jest aby możliwe i czy napewno dopełniłem wszelkich formalności? 

Wychodzi na to, że tak!  Że jest to możliwe. Więcej. W tym kraju jest to zwyczajnie normalne.  NORMALNE!
 

I znów, psia mać, jest mi smutno. I krew mi się burzy i trafia mnie jasny szlag. Bo nie mogę już słuchać gdy mówią o “jednym okienku”, o ułatwieniach i życzliwości państwa dla ludzi, którzy nie chcą żyć na koszt innych. Chcą i potrafią żyć jak ludzie i po ludzku. Ale nie mogą odbić się od dna bo: “Żyć im przyszło w kraju nad Wisłą”.

W kraju, gdzie władza robi ludowi dobrze.

 

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1304
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1048
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 734
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 968
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 552
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1014
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 756
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 418
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 850
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 440
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 397
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 615
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 960
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1359
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 536
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Właściwie, to ja nie wiem, o co chodzi. Chyba nie myślę...

Ot, zwyczajnie. Autor żałuje że u siebie może biznesmenem zostać w kwadrans, racząc skinąć palcem. W Polszy zajęłoby mu to kilka dni, więc traciłby niepotrzebnie czas, który tak może poświęcić na biznesmenowanie. :)

Acha! No, to dodaję plusik. Chyba jakoś wypada.

Kilka dni? Małe sprostowanie - kilka tygodni.
Przy okazji zapytam. W jakim to kraju można się stać biznesmenem w 13 minut ?:)

  tewie,  13/07/2010

Przechodziłem akurat to tak przy okazji odpowiem. W takim, gdzie po tym fakcie :"Przez trzy miesiące nie płacę nikomu ani pęsa."

A co to "pęs"?

To jest pens pisane przez "ę".
No dobrze, już poprawiłem:-)

  mala3440,  14/07/2010

:) Zrobiłeś pierwszy krok.Pora na następny!...Tylko nie myśl za dużo - to przeszkadza w prowadzeniu biznesu,a "psychiatryki" i tak są już przepełnione;) (Dochtory i tak już mają dosyć takich jak my,myślących "za dużo", pozwólmy im spokojnie przesiedzieć na swoich stołkach do emerytury - zajmując się własnym biznesem ;))

Słusznie zauważono.Gratuluję

  Elba,  14/07/2010

Jak długo jeszcze ma prawo ktoś nam narzucać JAK MAMY ŻYĆ?
Tak długo, jak na to pozwalamy nie buntując się, gdy każą nam MILCZEĆ lub załatwiać i wypełniać "bzdetne" papierki dające prawo do życia i oddychania w tym kraju, na tej ziemi...
Nie umiemy BRONIĆ SIĘ, GDY NAS NIEWOLĄ.
Z każdym dniem jarzmo zniewolenia rozrasta się. Ciągle tworzone są nowe przepisy coś nam zabraniające ...  wyświetl więcej

popieram Cię. Zapraszam do moich artykułów - znajdziesz tam tematykę niewolnictwa człowieka na jego własnej planecie.

Ocho !! Toż to faktycznie zwariować można :P W sensie - człowiek ma dziwny zwyczaj powątpiewania, jeśli coś mu idzie dobrze. Myśli sobie wtedy, że to nazbyt podejrzane...:P W gruncie rzeczy chyba za dużo myśli :-)
Pozdrawiam !! :-)

W UK można założyc firmę tak szybko. No może nie w 15 minut ale wpis do rejestru firm widoczny jest juz po 6 godzinach. Pozostaje tylko konto firmowe i można szaleć :)

Mimo dołka jesteś wartościowym człowiekiem

Dołka? Jakiego dołka? Ale nawet jak się zdarzają to trzeba z nich jak najszybciej spitalać. A nie tkwić w bardzo wygodnym i , w rzeczywistości, pełnym pychy przekonaniu, że wszystko jest do bani. A już użalanie sie nad sobą jest kategorycznie zagrożone:-)
Uśmiechy przesyłam!

Ałć! Miało być "zabronione". No, to użalanie się...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska