Login lub e-mail Hasło   

Wakacje w nad polskim morzem czy w Afryce?

Co roku temat urlopu i wypoczynku jest dla wielu z nas trudnym tematem. Jak wybrać cel podróży, aby wczasy dostarczyły nam wrażeń i odpoczynku?
Wyświetlenia: 989 Zamieszczono 19/07/2010

Wiele osób, planując urlop, chciałoby, aby temat pogody nie był przeszkodą w zrealizowaniu wymarzonego wypoczynku. W ostatnich latach trudno jest natrafić na słoneczne wakacje, aczkolwiek lipiec tego roku można zaliczyć do wyjątku. Mimo, że pogoda dopisała to odstraszającym czynnikiem mogą być wygórowane ceny w nadmorskich kurortach. Wydaje nam się, że nad morzem zjemy smaczną i świeżą rybę w przystępnej cenie. Niestety może nas spotkać niemałe rozczarowanie, gdy przekroczymy próg restauracji. Za podstawowy obiad (ryba, frytki i surówka) przyjdzie nam zapłacić około 30 zł. Jeśli wybierzemy się do czterogwiazdkowego hotelu z aquaparkiem, jeden taki nocleg może kosztować 300-500zł za 2 osoby. A jeśli chodzi o wyżywienie otrzymamy tylko śniadanie. Oczywiście sam pobyt i wyzywienie to nie jedyne wydatki. Musimy jeszcze wziąć pod uwagę atrakcje - na przykład: automaty, rowery, quady, nauka windsurfingu, wesołe miasteczko, a także przkąski typu lody, gofry, frytki oraz napoje.

Ile może więc kosztować tygodniowy pobyt nad morzem dla 2 osób w sezonie wakacyjnym?
Jeśli chcemy spędzić urlop komfortowo, będzie to kwota rzędu 3500-4000zł. Rodziny z dziećmi oczywiście wydadzą o wiele więcej. I choć teoretycznie za dzieci płaci się mniej, to i tak potrafią one skutecznie odchudzić nasze portfele, gdy widzą czychające na każdym kroku atrakcje.

Czy zatem nie byłoby lepiej zdecydować się na ofertę wczasów w Afryce?
Wiele osób obawia się, że taki wyjazd to niesamowity wydatek. Tymczasem możemy spędzić tydzień takiego urlopu już za 3000 zł za 2 osoby i to w sezonie letnim - na przykład w Tunezji. Do tego należy wziąć pod uwagę, że w tej cenie wliczony jest przelot samolotem w obie strony oraz opcja All Inclusive. Możemy więc najeść się do syta podczas śniadania, obiadu i kolacji. Ponadto hotele prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów. Wiele z nich posiada bogate programy animacyjne, które skutecznie potrafią zająć nasze dzieci. Dodatkowym atutem takich wczasów jest fakt, że większość czasu przebywamy na terenie hotelu - nie ma więc okazji do zbędnych wydatków, gdy wybierzemy opcję All Inclusive. Warto zatem podczas naszych kalkulacji zastanowić się nad wyborem miejsca na urlop. Wczasy w Polsce mogą nas drogo kosztować, a jeśli nie będzie pogody, zrujnują nasz budżet domowy.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2420
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1179
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 763
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 859
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 545
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1547
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 675
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 761
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 536
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Jezioro  (www),  14/07/2012

Dzisiaj w dobie bankructw biur podróży tylko polskie morze :)

Mówiąc szczerze nad nasze morze ma jakieś 150 km i wolę sobie jechać kilka razy w wakacje na jeden dzień niż tam spędzać urlop. Dlatego na dłuższe wczasy wyjeżdżam z biurem podróży a dokładnie z Itaką. Z reguły robię tak, że rezerwuję już w grudniu coś na lato. Teraz padło na Fuerteventure :) Najlepiej to już bym tam poleciał jak taka pogoda u nas:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska