Login lub e-mail Hasło   

Jak wytresować ucywilizowanego schizofrenika

Schizofrenia . Powszechnie uważana jest za chorobę, a niepowszechnie za stan normalny cywilizowanych społeczeństw.
Wyświetlenia: 8.121 Zamieszczono 04/08/2010

 Schizofrenia . Powszechnie uważana jest za chorobę, niepowszechnie za stan normalny cywilizowanych społeczeństw. Schizofrenia rozwija się wraz z wiekiem. Dziecko nie posiada żadnych cech schizofrenicznych. Potrzebne jest zatem ich wykształcenie. Człowieka cywilizowanego uczy się być schizofrenikiem jak najszybciej się tylko da. Schizofrenia potrzebna jest mu, żeby (uwaga – będzie paradoks!) nie zwariować w cywilizowanym społeczeństwie.

Pierwszej lekcji udzielają rodzice, którzy tłumaczą dziecku jak bardzo tatuś kocha mamusię, a mamusia kocha tatusia, a mamuś i tatuś kochają dzidziuś. Po czym, nad główką dziecka, świstają gary, noże i talerze, bo tatuś z mamusią zapomnieli o tym, jak się bardzo przed chwilą kochali.

Gdy mamusia z tatusiem już wypełnią swoją wychowawczą rolę i dziecko idzie do szkoły dostaje się pod opiekuńcze skrzydła nauczycieli. A tam, pani od biologii opowiada dzieciom jak człowiek wywodzi się z małpy. A gdy dzieci krzyczą z ławek, że wcale nie, bo ksiądz tłumaczył inaczej, pani od biologii kwituje sprawę - bzdury. W niedzielę ksiądz z ambony opowiada o tym, jak człowieka stworzył sam Pan Bóg (o małpie nic nie wspominając), a pani od biologii siedzi jak zaczarowana, w pierwszej ławce i z aprobatą przytakuje księdzu. Dziecko już w tym momencie spokojnie może wariować, ale żeby mieć pewność pozytywnego wyniku konieczna jest dalsza edukacja.

W liceum zaczyna się od zamieszania dzieciom w głowie tytułami. W liceum pani od biologii już nie jest panią nauczycielką lecz nakazuje nazywać siebie panią profesor, podobnie jak  pan od wuefu, czyli profesor od skoku przez kozła. Schizofreniczny postęp jest na tyle duży, że profesura przechodzi u młodzieży bez większego problemu. Już po tygodniu zamiast psze pani, młodzież woła pani profesor.  Temu, że wcale nie trzeba mieć profesury, by się tytułować profesorem, młodzieniec się nie dziwi. Lekcji schizofrenii chętnie udziela każdy, również pani od polskiego.  Przepraszam! Pani profesor od języka polskiego. Pani profesor  może przykładowo, odpytując uczniów z Kwiatków św. Franciszka, tłumacząc jego wielką moralność ,dobroć i zestaw wszelkich cech pożądanych, skończyć wypowiedź słowami: „Żeby być Kimś, trzeba postawić na moralność, dobroć i miłość. Reszta się nie liczy”, a na  odchodnym grzmieć jeszcze bardziej przekonującym tonem: „Jak się głąby nie zaczniecie uczyć to zostaniecie Nikim, żeby być Kimś trzeba skończyć studia”. I tak pani profesor i reszta jaśnie państwa profesorstwa spełnia swoją rolę w przystosowaniu uczniów do realiów świata cywilizowanego.

Ostatni etap wtłaczania choroby do mózgu jest najburzliwszy. Wiadomo, zainfekowany organizm próbuje wytwarzać jakieś przeciwciała i się bronić. Resztkami sił walczy z opanowującą go schizofrenią. Różne pokolenia mają różne sposoby na ten ostatni bunt młodzieńczy. Nie ważne czy walka ze schizofrenią objawia się ruchami hippisowskimi, czy koncertem w Jarocinie, czy zwykłą ucieczką ze skażonego domu, zawsze jest bolesna i głośna. Zatem nic dziwnego, że społeczeństwo i rodzina z ulgą przyjmuje koniec burzliwego okresu dojrzewania, w których ostatnie zdrowe odruchy zanikają i powstaje gotowa do życia w społeczeństwie jednostka – cywilizowany schizofrenik. Dodajmy na pocieszenie, że zanikanie sił obronnych organizmu ma dość ładną nazwę – dorastanie. Gotowy schizofrenik jest przyjmowany w grono dorosłych, dostaje społeczne przyzwolenie do rozmnażania i wychowywania następnych pokoleń.

 I tak, w pełni ukształtowany schizofrenik potrafi:

  • rozprawiać o swojej uczciwości i dawać łapówki;
  • wysyłać datki na uciemiężone afrykańskie dzieci i wpadać w szał gdy własne dziecko zobaczy w towarzystwie obdartusa z sąsiedztwa;
  • ubierać się w najdroższe garnitury i złorzeczyć na sąsiada, że kupił nowy samochód;
  • walczyć o życie mordowanych słoni afrykańskich i chodzić w butach z krokodyla, podstawiając je każdemu pod nos, by mógł powąchać jak krokodyla skórka ładnie pachnie;
  • kochać pieski i przeganiać bezdomnych spod śmietnika;
  • oraz zamawiać dietetyczną colę do pizzy; kupować żonie kwiaty wracając od kochanki;  pamiętać o urodzinach znienawidzonych sąsiadów; czy zakapować współpracownika i płakać razem z nim, gdy pakuje swoje rzeczy z biurka obok.

Przykładów jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić. Schizofrenia to choroba w praktyce nieuleczalna. Schizofrenik nie zdaje sobie sprawy, że nim jest. On żyje wśród jemu podobnych schizofreników. Gdyby  jednak komuś z dorosłych przyszło do głowy wyzdrowieć, skończyłby w wariatkowie. Nikt nie chce być wariatem. Wiadomo. Być wariatem to wstyd.

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2844
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 945
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1089
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 609
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 990
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1834
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 838
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 682
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 540
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 981
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 628
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 367
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mówił ci może ktoś, że znacznie lepiej wychodzą ci teksty własne, niż komentarze pod cudzymi? :)
Plus, za poczucie humoru, ostatni być może przejaw spontaniczności w tym świecie.

Ja tam lubię swoje komentarze pod cudzymi tekstami. Za plus dziękuję.

Brawo!! Jak to się stało, że to nie ja napisałem?!

To może na pocieszenie powiem, że walka z interpunkcją (słaby punkt) była bardziej bolesna niż zwykle. Ból tworzenia jest znacznie mniejszy niż ból korekty.

  ykes,  04/08/2010

Świetny tekst, ale miałem jeden problem. Gdy doszedłem do zdania:
" I tak, w pełni ukształtowany schizofrenik potrafi:" - przy czytaniu wypunktowania w moich myślach zamiast schizofrenika ciągle brzmiał "Polak". :D
+1 za tekst

Myślę, że nie tylko Polak.

  swistak  (www),  04/08/2010

Tekst zresocjalizował Darkwatera. Zrozumiał, że jest normalny gdy odrzuca i walnięty jak popiera

Wspaniały tekst,odnosi się do Rodaków w całej rozciągłości.Gratuluję i dziękuję.Przeczytalem jednym tchem z nadzieją,ze będą jeszcze podobne,czekam.

Ja również mam nadzieję, że coś jeszcze wymodzę.

  Ivi,  04/08/2010

Świetny tekst:) Mimo dużej humorystyki w nim zawartej zawiera duuużo prawdy, oj dużo.:) PZDR

  Gamka  (www),  04/08/2010

..."Schizofrenik nie zdaje sobie sprawy, że nim jest. On żyje wśród jemu podobnych schizofreników..."
brzmi nie zbyt budująco ale jakże prawdziwie, każdy z nas ma coś z ucywilizowanego schizofrenika... :)
Świetny tekst, gratuluje i czekam na następne Twoje teksty.
Pozdrawiam. Gamka

  oculus,  05/08/2010

Już gdzieś o tym czytałem, dawno temu. Dobrze że napisałaś ten artykuł, wiem teraz, że moje postępowanie było słuszne. Po pierwsze nie uznaję autorytetów, nie uznaję żadnej religii, nie ochrzciłem mojego najmłodszego dziecka a ma już roczek. Moje starsze dzieci chciałem wychować inaczej ale presja otoczenia i pierwszej żony zniweczyła moje starania. Ślub kościelny każda panna chce zaliczyć, więc p ...  wyświetl więcej

Brawo1 Przyjmij proszę podziękowania od schizofrenika, którego choroba postępuje. Na leczenie jest za późno pomijając fakt, że nie ma lekarstwa:-)

Dowcipne i dobrze napisane, choć mam dwa zastrzeżenia:
1. Prawdę mówiąc Twój tekst dotyczy bardziej hipokryty bądź dwulicowca niż schizofrenika,
2. Mylisz się co do profesorów w szkołach średnich. Od 1972 roku niektórym wyróżniającym się i odpowiednio wykształconym nauczycielom dyplomowanym po min. 5-letnim stażu pracy oficjalnie nadawany był tytuł, a ściśle stanowisko "Profesora szk ...  wyświetl więcej

  oculus,  05/08/2010

Za to anonimowe łosie z internetów, takie trzymające dupę w Skandynawii i udzielające się zarazem w wewnętrznych kwestiach Polski, to wzór cnót wszelakich. Tak samo jak oszołomy, które nic nie wiedząc o człowieku, zawsze gotowe są zarzucić "współpracę". Shame on you.

  oculus,  05/08/2010

Ty byłeś dzieckiem w tamtych czasach i pozostałeś nim do tej pory.

  dalbert,  05/08/2010

@oculus
Nie obrażając Cię, to g..no wiesz o tym.
W tamtych czasach, jak w każdych innych byli ludzie i ludziopodobni. Moja Mama przez ponad 40 lat uczyła tysiące młodych ludzi uczciwości, myślenia, patriotyzmu itd. Oczywiście uczyła też geografii, bo takie studia skończyła. Uczyła geografii nie pomijając historii, czyli np. stalinowskich kradzieży terenów wschodniej Polski. Ale ponie ...  wyświetl więcej

  dalbert,  05/08/2010

Post Scriptum: I zawsze będę dumny i będę się chwalił moją Mamą. A na Jej pogrzebie, dziesiątki Jej uczniów z technikum Konarskiego - często ludzie od dawna dorośli - płakało. To chyba jednak o czymś świadczy?

  oculus,  05/08/2010

Mojego ojca stryj był przed wojną nauczycielem, pracował też jako inspektor szkolny i jakoś po wojnie nie znaleziono dla niego pracy w Warszawie, musiał uchodzić do Szczecina. Powrócił dopiero po latach.
Gościu, proszę mi nie ściemniać o uczciwych nauczycielach nagradzanych przez Jabłońskiego.
Nie jestem zawistnikiem a moja rodzina nie zawdzięcza awansu społecznego komunie.

@dalbert
1. Rozmyślnie wybrałam schizofrenię, hipokryzja to inne zjawisko. Hipokryta i dwulicowiec wiedzą co robią i wiedzą o tym, że po cichu tuszują prawdę. Schizofrenik z czystym sumieniem choruje. Nie zdaje sobie sprawy z dwojakości sytuacji. Od najmłodszych lat upośledza się jego percepcję, zdolność myślenia i wyrażania emocji. Schizofrenik naprawdę dba o dzieci w afryce, ale rozregulo ...  wyświetl więcej

  ,  05/08/2010

@dalbert
No popatrz Dalbert jak to czasy się zmieniają...Kiedyś nadanie owego tytułu było tradycją i wyrazem szacunku jak sam piszesz, a obecnie pedeutolodzy uczą, że ten tytuł nadawany jest głównie dlatego, by nauczyciele mianowani nie osiedli na laurach.
A swoją drogą Oculus może mieć wiele racji, jeśli przeczyta się chociażby taką pozycję jak: "Nauczycielska dojrzałość. Pamiętniki ...  wyświetl więcej

  ulmed,  05/08/2010

Ja, z szacunkiem wspominam wielu nauczycieli, których, w tych schizofrenicznych czasach było stać na prawdę.
To piękne, tak myśleć o Mamie.

  oculus,  05/08/2010

ulmed@.Przepraszam,ale ja nie pamiętam żadnego, a prawdę to chyba mówili u cioci na imieninach.

  ulmed,  06/08/2010

Może trochę przesadziłam z tym 'wielu'. Było ich troje. Nigdy nie mówili wprost, ale można było zrozumieć ich przesłanie, odczuć po której stronie są.
Baza domowa zawsze daje wyczulenie na niuanse.

  oculus,  06/08/2010

@ulmed. Teraz mówisz do rzeczy.:)

  swistak  (www),  05/08/2010

dalbercie ! Nauczanie Polaków patriotyzmu przeważnie groziło śmiercią z rąk zaborcy czy okupanta. Ostatnio zmieniłó się ciut na lepsze, bo dziś jest to śmierć głodowa .

Szanowni dyskutanci.
Zauważcie proszę, że artykuł NIE DOTYCZY kondycji ani historii polskich nauczycieli. Ja do szkół uczęszczałem jeszcze "za komuny" i już w "wolnej (przepraszam) Polsce". I tak się złożyło, że miałem wielkie szczęście trafiać na wspaniałych, mądrych i uczciwych belfrów w czasie gdy odwaga jeszcze nie staniała. Ludzie bowiem, w każdym czasie i w każdym miejscu, dzielą się na ludzi i świnie. Jest to zresztą, moim zdaniem, podstawowy podział ludzkości.

  oculus,  05/08/2010

Masz rację Grzegorz, ale tą dyskusję zaczął ten nauczyciel, którego mamusia była odznaczana przez komunę.

Szkoda mi słów - jesteś tak zaślepiony, że nawet nie warto z Tobą dyskutować

  dzepson,  05/08/2010

Ależ jesteście tłukami. Nauczyciel ma REALIZOWAĆ program, a nie uczyć tego, co wydaje się wam słuszne. Btw jeżeli nauczyciel zpt jest fanatycznym socjalista to w jaki sposób wpływa to na karmnik dla ptaków, który dzieci zbijają na lekcji? A wy sami jesteście zdrajcami prawdziwej Polski, bo jak was komuch chciał czegoś uczyć, to trzeba było wyjśc i drzwiami trzasnąć. I niech mi nikt nie mówi, że się nie da, bo pozeł Zawisza sam powiedział, że opozycjonistą był już w wieku 6 lat.

To prawda, Oculus, twoja postawa tutaj jest poniżej krytyki, chociaż gdzieniegdzie możesz mieć rację.

Wszystkim się nie dogodzi, przykro mi.

Dziękuję Grzegorzu iż zauważyłeś, że artykuł nie jest o nauczycielach tylko o ludziach w ogóle, czyli nie w szczególe! Nauczyciele to przykład. Dziwne, że na początku wystąpili mamusia z tatusiem, a ten przykład przeszedł bezboleśnie, chociaż wśród czytających więcej jest matek i ojców niż nauczycieli (tak przypuszczam). Ta pani od polskiego wcale nie była taka zła, ot zwykła schizofreniczka jak i reszta ludzkości.

Jaszczurko, gratuluję świetnego tekstu napisanego z lekkością i humorem.
Czekam na więcej i pozdrawiam

Dzięki Hanko i również pozdrawiam.

Tekst ok, lecz komentarze też ciekawe. Kiedy padnie hasło "komuna", "krzyż" czy "kościół", Polacy zawsze potrafią się pięknie różnić.

  ulmed,  05/08/2010

Jaszczurko! Podrzucę Ci motto: "Dobrowolność niewolnictwa umysłowego niektórych osobników, nie polega na jego akceptacji. Ono, po prostu, nie zostaje przez nich zauważone."
Gdzieś to było.
Pięknie piszesz. Może to wykorzystasz, może coś skrobniesz?

Motto niezłe, co do mojego pisania, to nie mam pewności czy by przeszedł ten postulat większością głosów. Wchodząc na Eioba zobaczyłam minusik przy Twojej propozycji, co prawda już go zneutralizowałam, ale chyba nie wszystkim pomysł się spodobał. Ja, naturalnie i egoistycznie jestem przekonana, że to zwykła ludzka zazdrość. Przecież należy o sobie myśleć jak najlepiej. Pozdrawiam i dziękuję.

  ulmed,  06/08/2010

Jakoś, często mam problem z większością. Nie wiem czy to źle?
Minusiki bardziej podkręcają niż aplauzik.
Pozdrawiam

  Mirka_ B,  06/08/2010

..."Życie jest jak dom budowany od góry i nieuchronnie musi się skończyć na schizofrenicznym rozdwojeniu jaźni."... — Witold Gombrowicz
Pozdrawiam

  serpente,  06/08/2010

"Gdybym ja była normalna, nie byłabym sobą" powiedziała kiedyś moja bliska koleżanka i od tamtej pory obie uważamy, że pewna doza wariactwa nikomu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie- umysł i jestestwo obroni przed całkowitym zwariowaniem.
Pozdrawiam i punkt za treść i formę.

  yoshimo,  06/08/2010

I jak na tym świecie uświadomić chociaż połowę ludzi, że żyjemy w świecie iluzji, które sami na siebie nakładamy... Smutne
Świetny tekst

Jaszczurka, coraz więcej ludzi budzi się z tego tzw. Matrix-owskiego świata. Dochodzimy do wniosku że od dziecka jesteśmy manipulowani, rodzimy się przybijają nam numerek identyfikacyjny niewolnika państwowego i stajemy się dziećmi nie rodziców lecz chorego "pPaństwa" które powiększa swoje legiony ogłupionych przez edukację stworzonych, ambitnych do granic patologicznych potworów. Tworzą nas wpaja ...  wyświetl więcej

Skoro już zacząłeś offtop, to proszę bardzo.
Dowód "z Boeinga" jest gówno wart. Jedyne czego dowodzi, to tego że osoba posługująca się nim, nie rozumie znaczenia słowa "dobór" w terminie "dobór naturalny". Zauważyłeś tam gdzieś słowo "przypadek", szanowny kolego?
Co do reszty, głupcy zawsze będą głupcami, niezależnie ile czasu spędza na uczelniach. Co w żadnym przypadku nie przekłada ...  wyświetl więcej

@Coldcomfort. Władza powstała z ludzi, których również od dziecka tresowano, nic dziwnego, że schizuje. Natomiast nie wszystko zrzucałabym na władzę i państwo. Sami sobie, nawet w małych społecznościach, potrafimy urządzić nawet większe piekiełko niż wszyscy policjanci z pałami na świecie. Pozdrawiam.

Sfrustrowany i zakompleksiony to ja nie jestem, mam dwie firmy moje dochody przekraczają 24 tys.zł na miesiąc. Skończyłem studia magistrem z ekonomii, także nie gadaj głupot, a co do teorii boeinga to powiem ci tak darkwater (chyba pojechałem ci na twoich kompleksach) w organizmie człowieka znajdują się miliony komórek, każda komórka ma swój schemat budowy oraz przypisane miejsce w ciele człowieka ...  wyświetl więcej

Co do finansów, istnieje teoria mówiąca, że czym większe kompleksy w tej dziedzinie, tym większa chęć pochwalenia się dochodami, choćby nieistniejącymi. :)

Co do "dowodu z boeinga", potwierdzasz tylko fakt, że nie rozumiesz znaczenia słowa dobór. Ten dowód obalono ostatecznie ok. rok temu (może nieco więcej, nie pamiętam dokładnej daty), razem z koncepcją "nieredukowalnej złożoności". Hipo

...  wyświetl więcej

"Niedowiedziona faktami lub dowodem matematycznym teoria to hipoteza. Zbiór podstawowych pojęć i twierdzeń teorii danej nauki nazywa się jej paradygmatem". - Jak już mamy być schematyczni i opierać się na dowodach.

Trzymają nas szarą masę w takim Truman Show, ze względów politycznych nie możemy się dowiedzieć prawdy skąd pochodzimy i kim jesteśmy oraz czyim wytworem jesteśmy. Gdybyśmy pozn

...  wyświetl więcej

Z tym stworzycielem na czele to mnie zaciekawiłeś ponownie, kiedyś już o tym sam myślałem, analizowałem nie głupie koncepcje Dr.inż. Jana Pająka tak obszernie wyśmiewanego przez grono naukowców. Jego teorie nie są głupie. I mają sens, wyśmiewane są ale ostatnio na przestrzeni lat się potwierdzają tak jak odkryte niedawno pole torsyjne Szypowa http://tao1 ...  wyświetl więcej

Pomijając słodkie popierdywanie w kierunku pseudonauki, i dalszą demonstrację swojej niewiedzy, z twojej "przemowy" można wyłowić jeden kwiatuszek, na który warto odpowiedzieć.

>Teoria to tylko teoria, twoja teoria w psychologii z dziedziny kompleksów na tle finansowym to tylko i wyłącznie tz twojej strony celem jest mi dopiec, dopiec takiemu alienatowi naukowemu który odbiega od stada

...  wyświetl więcej

widzę że problem masz ty, potrafisz dużo pisać ale bezsensownie. Jak widzisz nawet nasz mózg nas oszukuje (złudzenia optyczne) (świat jest dziwniejszy ni ci się wydaje - dowód z fizyki kwantowej http://www.youtube.com/watch?v(...)6i_V1Kw) A szczególnie ciebie co do twoich przekonań o swojej naukowości. W tym momencie to tobą szargają komplek ...  wyświetl więcej

>Może sam jesteś po zawodówce, albo turystyce :) <
Wyższa Szkoła Kiszenia Ogórków i Konserwacji. Tylko jaki ma to związek z tym, że wklejasz dużo jutubek, piszesz niezbornie, nie rozumiesz tekstu pisanego? :)

>A poza tym ile ty masz lat ? 12 bo na tyle wykazuje twój sposób myślenia.<
Twój sposób pisania wskazuje na niewiele więcej, nadto to co piszesz wskazuje na

...  wyświetl więcej

A tak zupełnie nawiasem:

>odkrycie z 209 roku<

WOW, nie wiedziałem że mieli wówczas tak zaawansowaną fizykę. No, no. Ten rok 209 to AD, czy bardziej BC? :)

  oculus,  09/08/2010

Lubię Piotrek jak cię niszczą lepsi od ciebie i robią to inteligentnie. Bez urazy.

Szkoda że na eiobie nic takiego jeszcze nie miało miejsca, nie? :)

  ulmed,  09/08/2010

Coldcomfort! Mam wielką prośbę podaj linka do "atomy porozumiewają się na poziomie kwantowym z prędkością światła", zależy mi na tym bardzo. Jest to dla mnie ważne zagadnienie.
Serdecznie pozdrawiam, pierwszego (na eiobie) kreacjonistę!

>Serdecznie pozdrawiam, pierwszego (na eiobie) kreacjonistę!<
Pominęłaś Andrzeja Sicińskiego, który explicite zadeklarował się jako kreacjonista.

"Naukowcom amerykańskim udało się bez przesyłania materii przerzucić informację między dwoma atomami. Teleportacja odbyła się na odległość metra Zespół naukowców z Joint Quantum Institute z Uniwersytetu Maryland i Uniwersytetu Michigan przeprowadził eksperyment, w którym udowodnił, że przesyłanie informacji kwantowej na odległość jest możliwie."

Całość znajdziesz tutaj: http://www.nautilus.org.pl/?p=(...)id=1632

Potwierdzam:-), choć na włączenie się w tę dyskusję nie mam czasu ani ochoty. Chętnych zmierzenia się z kreacjonizmem odsyłam do strony Polskiego Towarzystwa Kreacjonistycznego: www.creationism.org.pl.

Wiecie co?
Od zawsze wierzyłem w Boga, tak mnie wychowano i tak z wiekiem czasu zrozumiałem że za naszym stworzeniem kryje się coś inteligentnego lub ktoś kogo nazywamy Bogiem. Miałem wątpliwości co do tego nieraz ale jest coraz więcej spójności pomiędzy odkryciami jakie naukowcy dokonali w ostatnich latach a tym co mówią starodawne teksty, legendy, przekazy ustne i nawet słowa z biblii któ ...  wyświetl więcej

Ja wolę informację ze źródeł, nie od jutubowego oszołomstwa, co to w drewutni perpetuum mobile zbudowało. Linkuje się do ŹRÓDEŁ, nie do filmików które długo i mętnie tłumaczą, czemu źródeł niet. Ale o tym pewnie wiesz, "studencie", wielbicielu Szypowa. ;)
A na potępienie to trzeba sobie "zasłużyć", potępianie owoców cudzej wyobraźni, nijak nie powiązanych z naszym światem, wydaje mi się bar ...  wyświetl więcej

Niekumaty tłumoku większość tych filmów zawiera dowody z eksperymentów przeprowadzanych w laboratoriach najbardziej znanych na świecie, tak jak np. eksperyment z dwoma szczelinami do którego podawałem linki, trzeba było uważnie oglądnąć ćmoku.
A jak byś chciał wiedzieć to może określ mi co uważasz za twoje niepodważalne domniemane i zaufane źródła-chyba książki z twojej biblioteki domowej s ...  wyświetl więcej

Więc, tłumoczku, napisz WŁASNYMI SŁOWAMI, do czego zmierzasz, jakie są twoje tezy, co masz na ich poparcie? Bo zarzucić jutobkami to ja też mogę, żadna sztuka. Więc albo konkrety, albo STFU, ok?

  slinky,  16/08/2010

Hmm, ten kto myśli, że jest normalny, to dopiero szaleniec ;)

Świetny przykład pani z biologii i księdza- tłumacz potem dziecku co i jak.

Ominął mnie natomiast etap "profesorowania" w LO. Nikt tego nie wymagał, a gdyby wymagał, zapytałabym o papier potwierdzający tytuł.

  Bar_ka  (www),  10/05/2012

Z tym tytułem profesora w szkole średniej jest podobnie jak z tytułem doktor. Nikt nie powie: panie lekarzu tylko panie doktorze.

Świetny tekst:) Mimo dużej humorystyki w nim zawartej zawiera dużo prawdy. http://schizofrenia-info.pl/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska