Login lub e-mail Hasło   

Poza materię i umysł, do świadomości

Z pasją zapoznaję się z wiedzą starożytną. Budzą we mnie szacunek teksty pozostawione przez naukowców i kapłanów (tak kiedyś łączono te funkcje) starożytnych cywil...
Wyświetlenia: 7.696 Zamieszczono 22/08/2010

 Z pasją zapoznaję się z wiedzą starożytną. Budzą we mnie szacunek teksty pozostawione przez naukowców i kapłanów (tak kiedyś łączono te funkcje) starożytnych cywilizacji Sumerów, Egipcjan i innych nacji bliskowschodnich.

Wiedza przekazana w tych tekstach w jakimś momencie zaginęła do tego stopnia, że nawet zapomniano o tym, że Ziemia jest okrągła. Ta ciemna strona nauki trwała bardzo długo i dopiero pod koniec XX wieku pojawili się ludzie, którzy mieli odwagę kwestionować starą wiedzę i stawiać dobre pytania.

Już w czasach przed potopem znana była o fizyce, chemii i metalurgii,geografii, geologii, matematyki i geometrii, czyli to co współcześnie nazywamy naukami ścisłymi. Do tego znajomość biologii, genetyki, ewolucji stała na znacznie wyższym poziomie niż dziś.Współcześni naukowcy mają już liderów, którzy nie szczędząc wysiłków odkrywają tą starożytną wiedzę, przekładają na język współczesny i z dużym sukcesem wykorzystują do wzrostu nie tylko materialistycznego ale również moralno filozoficznego.


Max Planck powiedział coś takiego:

" Cała materia zawdzięcza swoje źródło i istnienie jedynie skuteczności tej mocy, która wprawia cząsteczki atomu w wibracje i utrzymuje ten najdrobniejszy  układ słoneczny atomu razem.Zmuszeni jesteśmy zakładać istnienie świadomego, inteligentnego umysłu ukrytego za tą siłą.Umysł ten jest matrycą całej materii ".


Wynika z tego jasno, że cała fizyczna materia, wszystko dookoła nas, to rezultat określonej częstotliwości. Oznacza to również, ze jeśli uznasz daną częstotliwość, struktura samej materii ulegnie przeistoczeniu. Ten samowystarczalny system jest hologramem a nawet super hologramem, często zwany Matrix

Wszystko wewnątrz jest ekspresją tego hologramu. Każda część tego holograficznego obrazu tworzy mini strukturę wersji całości. Jest to coś jakby wzajemnie spleciona rzeczywistość. Patrząc na jedną cząstkę, jesteś w stanie dowiedzieć się rzeczy na temat pozostałych, jakby całość bytu mieściła się w jednym okruchu.

Nie możemy określić gdzie znajduje się jedna cząstka, ponieważ jest ona zawsze odbiciem wszystkich.

W hologramie cały wzór jest pełny i kompletny sam w sobie.

Po wyodrębnieniu nawet jednej małej porcji całości i przyjrzeniu się jej z bliska, dostrzeżemy, że cały wzór zaczyna powtarzać się w kółko. Jeśli w którymkolwiek miejscu tego wzoru zmienimy jeden mały aspekt, któregokolwiek z tych mini hologramów - zmiana ta odzwierciedli się w całym układzie.

Taki przebieg kreacji znali już Sumerowie, najstarsza cywilizacja - współczesna fizyka i matematyka dopiero teraz to potwierdza (!)

Materia nie istnieje.

Istnienie materii jest tylko odbiciem faktu, że substancją Wszechświata jest świadomość.

Nasze, jeszcze do dziś, przekonanie, że substancją Wszechświata jest materia - prowadzi do czegoś co nazywam dychotomią chciwości i strachu.

Kiedy ludzie w cichej desperacji zaczynają gromadzić tyle materialnego dobytku lub innych bogactw ile to możliwe (ze strachu, że zabraknie czegoś) .... generują  właśnie  cywilizację strachu i chciwości. W realiach kiedy docierasz do tego, że substancją Wszechświata jest świadomość, samo twoje postępowanie staje się cenniejsze ...

Co jest istotą strachu? Można powiedzieć, że strach jest bardzo wolnym, "gęstym, wręcz lepkim" stanem wibracji. Tak więc jeśli pozwolimy sobie przyjąć fundowany przez obecne społeczeństwo strach - żyjemy stresem i obawami o dzień jutrzejszy ... poczuciem winy za dni wczorajsze ... i zapominamy o chwili obecnej - tym bardziej pozwalamy sobie zagłębiać się w ten wolny, gęsty i lepki stan strachu.

Jak z tego wynika, powinniśmy być bardzo ostrożni w związku z tym w co wierzymy. Wystarczy uwierzyć, że świat jest zły i groźny i taką pomagasz kreować rzeczywistość.

Tak, tak, w rzeczywistości zbudowanej przez myśli (świadomie skierowaną uwagę), każda nasza myśl pomaga budować lub burzyć rzeczywistość jakiej doświadczasz. Myśl można porównać do pająka, który ciągnie nić w pajęczynie - a ta rozrasta się i rozrasta ...

Kluczem jest informacja - można powiedzieć, że informacja to "Matrix" tworzący ten nasz iluzoryczny świat.

Informacja tworzy fraktale. Kiedy napływ informacji wzrasta, automatycznie zwiększa się przyrost fraktali. Matematycznie mówiąc fraktale stanowią funkcje, których nieprzewidywalność w miarę postępu stale wzrasta.

Jak zagłębisz się w fraktale i teorię chaosu, to patrząc pod tym kątem na społeczeństwo dostrzeżesz w tym ziarenko prawdy. Kiedy system zaczyna tracić swą stabilność występują w nim "przypadkowe" przesunięcia, które zaczynają organizować się w bardziej złożone struktury.

Na płaszczyźnie subatomowej rzeczywistość reaguje w korelacji z oczekiwaniami obserwatora. A wszystko we Wszechświecie składa się z subatomowych cząstek - łącznie z Tobą i ze mną. Tak więc staje się jasne jak to identyczne doświadczenie jednego doprowadzi do sukcesu, a drugiego do totalnej klapy - w zależności od osobistych przekonań.

Świadomość całej ludzkości mieści się w polach. Pola są fluktuacjami energii i informacji w bezkresnej przestrzeni potencjalnej próżni. Jeśli zmienisz pole, w którym znajduje się dany atom, zmieniasz ten atom. A my jesteśmy zbudowani właśnie z atomów !!! W tym tkwi łatwość zmiany swego losu, jednak nie przeznaczenia.

Więc samym doznawaniem uczuć i emocji w sercu, wpływamy na zmiany tego pola - pola, które spaja całą materię, z której stworzone jest wszystko - dosłownie modyfikując fizyczną rzeczywistość.

Kiedy już określisz rzeczywistość, w której żyjesz i ustalisz naturę tego czym jest fizyczne ciało (biologiczny komputer) oraz naturę tego czym jesteśmy my (świadomością) ... i zaczniesz badać prawdziwą strukturę świata (jak on działa, czemu robię to czy tamto ???) w pewnym momencie odkryjesz przebłysk olśnienia dlaczego świat jest uformowany w taki właśnie sposób.

Ponieważ ... niby widzisz jakiś tam świat, a tak nie jest... Widzisz jedynie wąziutki zakres częstotliwości w nieskończonym polu energii, nieskończonej ilości pasm częstotliwości. 

To można porównać do holograficznego kanału telewizji.

To manifestacje świadomości są odpowiedzialne za tworzenie cegiełek, z których zbudowany jest Wszechświat jaki widzisz. Sam akt naszej obserwacji świata wokół jest odpowiedzialny za jego współtworzenie. 

Być może, że bez obecności człowieka cały Wszechświat byłby tylko polem potencjałów, z których nie powstałby nasz doświadczalny "poligon" jakim jest nasza błękitna planeta.

Powodem istnienia tego co doświadczamy jest to, że wszędzie tam, gdzie skierujemy wzrok (skupimy uwagę) - wszędzie gdzie świadomość zamanifestuje jakieś oczekiwanie tego, co mogłoby tam być - sam taki akt będzie aktem twórczym, w procesie którego powstanie coś, co będziemy w stanie dostrzec. Jakby nie patrzyć - posiadamy automatyczny udział w budowie tego Wszechświata.

Świadomość jest językiem programowania dla Wszechświata. My jesteśmy przewodnikami tej świadomości - to nasza rola.

Świadomość przepływa i emanuje poprzez nas. Jesteśmy twórcami, ponieważ na tej planecie to my stanowimy jej przekaźnik. To my transmitujemy tu rzeczywistość, każdy z nas.

Pomyśl co się dzieje, gdy odłączysz mózg i pozwolisz wessać się iluzji głównego nurtu naszych mediów ... . Powinniśmy zrozumieć w jaki sposób możemy być wykorzystywani i do tworzenia jakiej rzeczywistości, skoro współtworzymy tą rzeczywistość. Istnieje taka możliwość jakiejkolwiek manipulacji czy regulacji obrazu naszego świata ... wtedy możemy zacząć współtworzyć cudzą rzeczywistość w miejsce własnej. 

Pomyśl co się stanie gdy ludzie zdecydują się , że przejmują teraz kontrolę nad rzeczywistością? Czy jesteś gotów przyjąć odpowiedzialność? Przejąć kontrolę z poziomu kwantowego w górę, z poziomu molekularnego w górę ... to działa.

Jedną z rzeczy, która wprawia to wszystko w ruch jest coś, co można określić jako rodzaj systemu operacyjnego. A jak wiadomo taki system może być atakowany wirusami czy spamem, a w przypadku ludzi może być hackowany przy użyciu słów.

Jest o czym pomyśleć

.I tak to jest kochani.

.Hania

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3438
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2185
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2203
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3824
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1753
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2307
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Uroda Wdziek  (www),  22/08/2010

Ciekawa teoria lubię tego typu artykuły - 1UP

  swistak  (www),  22/08/2010

Największą wartość na świecie ma informacja na ten temat, by więcej być, a nie tylko mieć.

Ok!A gdzie takie są,skuteczne?

  swistak  (www),  23/08/2010

Panie Szymonie ! Wszystkie informacje ukryte są w alfabecie ! Wystarczy ufając swojemu sercu odpowiednio zestawić litery.

Tak ,racja,czynie to od dłuższego czasu,ale widzę,ze to szkolą wyższej jazdy..Chyba za mało jednego życia.Pozdrawiam

identyfikuję si ę z przedmówcami,pulsuję.Artykuł zanucił mi pieśń o nieśmiertelności.pzdrawam

  2o5ia,  23/08/2010

@urodawdzięk, to nie teoria to nasza rzeczywistość:)

  Elba,  23/08/2010

Wiedzę ogólną, czyli teoretyczną, nabywa się czytając książki. Natomiast wiedzę praktyczną, czyli znajomość życia i świata, zdobywa się czytając w żywych ludziach i organizmach, studiując wszystkie ich egzemplarze i wydania.

Wybaczcie, że niezbyt systematycznie śledzę Wasze opinie, po prostu mam teraz zajęty czas - przekazuję na głębszym poziomie tą wiedzę dla tych, którzy chcą odczuć prawdę zawartą w mych artykułach.
To o czym piszę jest już znane powszechnie... cytat Pana Planck a usłyszałam w publicznym radio. Natomiast poznawanie wiedzy starożytnej wymaga już więcej od poszukującego... i nie ma innej drogi, ...  wyświetl więcej

Twój klimat jest kojący.Pozdrawiam

  Szept  (www),  23/08/2010

I ja lubię ten klimat. Pozdrawiam i plus.

  ubik,  24/08/2010

a jednak ludzie są egoistami, artykuł sugeruję jakbyśmy byli bogami, a ja myślałem że mam duże mniemanie o sobie

Ja napisałam, co można przeczytać w artykule. Ty wyciągnąłeś swoje wnioski, jednak nie na podstawie artykułu a własnych przekonań. W treści nie masz nic ani o egoistach, ani o bogach ... co do mniemania o sobie samym też nie ma, bo nie wydaję sądów o nikim, a Ciebie nie znam.
Pozdrawiam radośnie
Hania

Ciekawy artykuł ale ciekawsze jest to, że spora część tekstu to nie Pani słowa - warto pamiętać o zaznaczaniu cytowanych tekstów, informowaniu kto jest ich autorem bądź podawaniu źródeł.
Czytelnikom polecam: http://www.youtube.com/watch?v(...)PbenXlY
"Umysł Ponad Materią"

>>> Materia nie istnieje.
tego typu rozumowanie prowadzi wprost do wnosku, że nic nie istnieje, bo gdzieś tam, coś tam, punkt świadomości, itp.... Jeżeli przyjmiemy tok rozumowania Autora to nie ma sensu niczego badać bo nic nie istnieje ;-)
To tak jakbyśmy powiedzieli, że lód nie istnieje. Oczywiście, ze istnieje. Jest to stan skupienia wody. Jest to nasza klasyfikacja, pot ...  wyświetl więcej

>>> strach jest bardzo wolnym, "gęstym, wręcz lepkim" stanem wibracji.
Trudno inaczej to okreslic jak BZDURA. Kłaniają sie podstawy fizyki.
Wibracja to wibracja. I tyle. I nie doszukuj sie Autorze jakiś stanów emocjonalnych w wibracji.

Weźmy widmo elektromagnetyczne, np. od podczerwieni do nadfioletu.
To że podczerwień grzeje to nie zasługa widma tylko efekt o

...  wyświetl więcej

Nassim Haramein

  Mario K,  16/11/2010

Jeśli informacja jest MATRIXEM , a matrix tworzy fraktale to po co nauka? Doświadczenia? Wszak fraktal to część powtarzająca sie. Mając informację cząstkową możnaby poznać budowę całości bez dostępu do dalszych informacji. Co w związku z tym? To, ze musiałby istnieć ANTYMATRIX czyli potwierdza to teorie o istnieniu materii jako przeciwstawność do złudzenia. Co do interpretacji matematycznej nastąp ...  wyświetl więcej

  bellatrix8  (www),  17/11/2010

i ja lubię tego typu artykuły...
zachęcam do przeczytania mojego tekstu, który po części traktuje o podobnej tematyce http://eiba.pl/2wdjDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska